Průvodce vegetariána

Průvodce vegetariána
https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80641/pruvodce-vegetariana-80641.jpg 4 10 10

Průvodce (začínajícího) vegetariána nabízí zdravou a ekologickou variantu ke standardní stravě. Jedná se o praktický návod, o který se můžete opřít při výběru potravin a plánování stravy, která přispívá k optimálnímu zdraví. V tomto aktualizovaném vydání najdete nejnovější poznatky a informace o bílkovinách, vápníku, železe, nebezpečných tucích, vitamínech (včetně informací o vitamínu B12), zdravých fytochemikáliích, a naučíte se jak přijímat dostatek živin z vyvážené vegetariánské stravy. Dozvíte se více o zelenině a ovoci, obilovinách, luštěninách, semenech a ořeších. Při sestavování a plánování stravy vám bude pomáhat vegetariánská pyramida. Některá období v životě člověka (těhotenství, kojení, seniorský věk nebo péče o malé děti či dospívající) vyžadují více pozornosti a kladou větší důraz na zdravou stravu a dostatečný příjem živin. Tato kniha přináší informace, které potřebujete, abyste zvládli uspokojit vysoké nároky na výživu. Naučíte se, jak je možné úspěšně zhubnout a udržet si zdravou tělesnou hmotnost. "Vegetariánská diplomacie" vám zvýší sebedůvěru a vy tak zvládnete každou situaci, kde bude jídlo středem dění. Vyzkoušejte 50 nových velmi chutných receptů, včetně receptů od renomovaných šéfkuchařů Josepha Foresta, Rona Pickarského, Joanne Stepaniakové a Yvese Potvina.... celý text

Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Andrea Komínková
Originální název:

The New Becoming Vegetarian: The Essential Guide To A Healthy Vegetarian Diet , 2003


více info...

Přidat komentář

whack
13.01.2019 5 z 5

Komplexné informácie o vegetariánstve. Dôvody k vegetariánstvu (vrátane etických a ekologických aspektov), nutričné hodnoty, B12 atď. Nejde ale o žiadnu vegetariánsku propagandu, je to písané jazykom stráviteľným všetkým.

d.p.
29.10.2017 4 z 5

Skoro povinná četba po začínající vegetariány. Pokud je někdo vegetarián tím, že z vepřo knedla vyřadí vepřo a jídelníček jinak nezmění, tak určitě brzo narazí, protože takhle se to prostě nedělá. Místy autorka možná trochu až moc vyzdvihuje pozitiva, trochu přehání, zase taková bomba to podle mě není, i když ke správné motivaci to prvotní velké nadšení asi patří a ty klady tam určitě jsou.

Nicméně dodal bych jednu zásadní věc se zdvihnutým prstem: Ať to nikdo nikomu nenutí. Není nic otravnějšího než člověk, co ostatním nutí svou pravdu a přesvědčuje je o jediné správnosti jeho názoru. Mnoho vegetariánů tomu na začátku podlehne a pak jsou pro okolí úplně stejně otravní, jako když vegetariánovi člověk s konvenční stranou nutí, jak by se toho a toho nevzdal a že to není normální maso nejíst.