Protože navždy trvá dlouho

Protože navždy trvá dlouho https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114772/bmid_protoze-navzdy-trva-dlouho-4zJ-114772.png 4 9 2

Kdo je mnich? Je to člověk stojící mimo náš svět? Je odchod do kláštera rezignací a únikem před neradostnou skutečností moderní konzumní společnosti? Rodí se mnišské povolání ze zoufalství, nebo z lásky? Na všechny tyto otázky najdeme odpověď ve fascinující, hluboké a pravdivé zpovědi starého cisterciáckého mnicha. Tato kniha není určena uzavřenému okruhu řeholníků, nýbrž zcela záměrně a systematicky otevírá "třináctou komnatu" laikům, křesťanům, zkrátka všem těm, kterým v srdci neschází ona "citlivá struna", kterou dokáže naladit pouze Bůh - pokud mu ji ovšem dáme k dispozici. A pak poznáme, že být mnichem je něco zcela přirozeného, něco navýsost lidského, něco, bez čeho se svět neobejde.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Car toujours dure longtemps

Chesterton
10.02.2018 5 z 5

Měla jsem v životě období, kdy jsem četla tyto knihy jedním dechem. Velice (pro mne) lákavá a hluboká tematika. Při cestách po Francii s malými syny jsme mohli nahlédnout do mnohých kamenných pozůstatků těchto inspirativních časů:))

Shardlake
09.02.2013 2 z 5

Kniha s duchovní tématikou. Přibližuje život mnichů - cisterciáků v Sept Fons. Kniha přibližuje důvody, proč se stát mnichem, jaký styl života to obnáší a též ukazuje, jak neochabnout ve vztahu křesťan - Bůh. Ten, kdo dokáže číst pozorně zde najde rady, jak prohloubit svůj duchovní život s Bohem nebo též jak najít opět chuť k četbě Písma.

duchovní život řeholní, klášterní život

Otec Jeroným
švýcarská, 1907 - 1985
1995  91%Umění naslouchat
1993  89%Protože navždy trvá dlouho
2002  84%Dopisy bratru Patrikovi
2014  100%Dobré vlivy
2015  100%Růst v nadpřirozeném životě

Kniha Protože navždy trvá dlouho je v