Protektorátem po stopách parašutistů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha seznamuje čtenáře s místy, která jsou spojena s výsadky vyslanými v době druhé světové války z Velké Británie na území Protektorátu Čechy a Morava. Jde o místa, obce, města či celé oblasti, v nichž výsadky přistály a kde jejich členové působili. Kromě činnosti samotných parašutistů je pozornost zaměřena i na osoby z řad domácích odbojářů ve velké míře se rekrutujících z řad sokolů či vojáků, kteří z určitých důvodů neodešli bojovat za hranice a za bitevní pole si zvolili okupovanou vlast. Výsledkem spolupráce domácích odbojových struktur a vojáků vyslaných z Londýna byla i jedna z nejvýznamnějších operací druhé světové války – operace Anthropoid , během níž se podařilo odstranit zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312046/big_protektoratem-po-stopach-parasutist-RDh-312046.jpg 514
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Protektorátem po stopách parašutistů

iv.ča
25. srpna

Jako milovnice historie, jsem jí musela mít a rozhodně nelituji. Skvěle zpracovaná, výborně se čte, spoustu informací. Krásné fotografické zpracování. Top!!!

Inozuka
19.06.2017

Další z úžasných průvodců po druhoválečné historii Čech a Moravy. Opět musím žasnout nad fůrou práce, kterou musel autor knize věnovat a hluboko před ním smeknout. Na druhou stranu si neodpustím povzdech, že možná by bylo lepší zmíněnou energii přetavit místo do průvodce do komplexní knihy o paravýsadcích na našem území, případně zvolit trochu jiné členění než po regionech. Víc než u jiných průvodců z této edice je tady totiž znát roztrhání jednotlivých příběhů podle lokalit, což má za důsledek jistou roztěkanost knihy (na což v úvodu autor sám férově upozorňuje). A to je trochu škoda, protože všechny zde uvedené příběhy jsou skutečně silné a v časové roztříštěnosti se občas trochu ztrácí. A tak asi po čase sáhnu po letité knize Bylo málo mužů od Jiřího Šolce, abych si jednotlivé výsadky oživil a tohoto průvodce použiji jako upřesňující "přílohu". Očekávám, že tak vznikne takřka dokonalá kompilace.


Terazky
06.12.2016

Moc krásná bichle, kterou budu louskat a učit se hodně dlouho... :)