Propast mezi námi

Propast mezi námi
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/517769/bmid_propast-mezi-nami-2YI-517769.jpeg 4 123 123

Donna může mít všechno. Jediné, co za to její otec žádá, je, aby se věnovala baletu a chovala se vzorně na obchodních jednáních s jeho klienty. Jenže balet už jí nepřináší žádnou radost, jen bolest, a být blyštivou ozdobou večírků ji nenaplňuje. Nechce žít naoko bezstarostný život bohatých, a tak radši studuje, aby v životě našla uplatnění. Jenže je toho na ni moc. Ráda by své trápení sdílela se svým nastávajícím, ale ten na ni věčně nemá čas. Sebastian nemá nic. Od rána do večera musí pracovat, aby uživil rodinu a odpykal si nezasloužený trest. Pro své tři sourozence by se rozkrájel, i když suplovat roli otce je pro něj mnohdy vyčerpávající a nevděčný úkol. O pořádném vzdělání a drahých věcech si může nechat jenom zdát, ale nevadí mu to a má svůj život rád. Proto to poslední, o co by stál, by bylo zaplést se se snoubenkou svého úhlavního nepřítele.... celý text

Mišule_11
05.07.2023 4 z 5

Tohle bylo mé první setkání s autorkou @tessm.puffrova a rozhodně také ne poslední! :)

Propast mezi námi vypráví příběh o dvou rozdílných životech - bohaté Donny a naopak chudého Sebastiana, jejichž životy se setkají v nejméně vhodný okamžik :)
Musím říct, že Sebastiana jsem
si oblíbila ihned! :) Za to k Donně jsem si cestu postupně vytvořila až v průběhu čtení. Z počátku její chování bylo naivní a jednání na facku. Avšak bez toho by to ani nebyla ona. Každý děláme chyby, ze kterých se musíme poučit a jít dál..

Příběh po celou dobu byl pro mě čtivý, místy plný ironie i sarkasmu. Zápletku jsem si užívala, tak až mi bylo líto, že už příběh vlastně končí. Ale za mě ideální příběh v tomto letním období.

Airelle
02.07.2023 5 z 5

Mám ráda romantické příběhy, opravdu si u nich odpočinu, a tak když jsem viděla štafetu na tuhle knihu, nemohla jsem odolat.

Dost často jsem z knih, které se objevují všude, celkem na rozpacích, protože nejednou se mi stalo, že jsem byla nakonec zklamaná, ale tohle rozhodně není ten případ. Musím přiznat, že pro mě bylo překvapením, že kniha překonala i některé knihy od mých oblíbených německých autorek.

Hlavní postavy jsou napsané reálně, mají své chyby a nejsou dokonalé, jsou někdy naivní, někdy na facku a někdy bych je nejradši objala. Počkat máme tu i záporáky a jednoho bych nejradši zabila! Otázkou je, jestli jako čtenář můžu zabít literární postavu

Miluju příběhy o bohatých holkách a chudých sexy klucích. Miluju, když příběhu nechybí humor, sarkasmus a ironie. Miluju, když ve mě autor vyvolá hromadu emocí. A tahle kniha tohle všechno má. Rozhodně si jí pořídím i do své knihovny, protože se k ní jednoho dne zase ráda vrátím.

@freya_zlaskykpribehum

Apolinek
17.06.2023 5 z 5

Autorky tvorbu sleduji již dlouho a byla jsem moc zvědavá, co nám nabídne po trilogii Ztracená láska.
Když jsem zjistila, že se děj bude opět, odehrávat v Americe - těšila jsem se. Když jsem zjistila, že hlavní hrdinka bude baletka, těšila jsem se ještě víc. Láska, zrada, zklamání, usmíření, nečekaný zvrat, padouši.. to vše tam je! Jsem moc ráda, že jsem mohla přečíst tuto knihu se zajímavou zápletkou.
Na závěr bych chtěla jen dodat, že se mi líbil zaporák/snoubenec a jen mě trochu mrzí, že jsem si o jeho životě nemohla přečíst víc, rozhodně by to bylo víc než zajímavé. Ta postava má potenciál, tak třeba příště?? :-)

Sarkak94
08.06.2023 3 z 5

Knihy od této české autorky mám ráda, takže na tuto jsem se moc těšila
Jenže z knihy mám takové smíšené pocity. Nemůžu říct že by se mi nelíbila, to ne. Čte se hezky, je to taková oddechovka, ale spíše mě začala více bavit až druhá polovina knihy. Ano zápletka bylo dost předvídatelné že se něco takového stane, já to čekala, ale líbila se mi.
Je to skvělé spojení bohatá holka a chudý kluk. To se mi na příběhu moc líbilo, jejich rozdílné životy...... Taková ta zakázána láska, ke všemu když hlavní hrdinka je zasnoubená.
Hlavní hrdinka Donna mi moc nesedla. Vadila mi její naivita, to jak žila ve své bublině a doufala že se její vztah s Malcolmem po svatbě zlepší. Tady mi přišla úplně slepá. Ale bylo dobré na ní zase sledovat jak pomaličku otevírá oči a nakonec i bublina praskla. Byly i chvíle kdy mi jí bylo líto, kvůli tomu že i když měla spoustu peněz a mohla cokoliv, nebyla šťastná.... Malcolm byl kretén. Vždy když se tam objevil tak jsem měla chuť vraždit toto byl hajzl, bezpáteřník a srab v jednom. Bože jak já bych mu chtěla vrazit.
Za to Sebastiána jsem si moc oblíbila. Byl mi sympatický, byl takový bojovný a milující. I když neměl moc peněz, měl toho víc jak Donna a celá její rodina. Byl šťastný. Měl milující rodinu za kterou bojoval, a také velmi dobré přátele, kteří mu pomáhali. Věděl že k bohatství nevedou žádné zkratky a proto si nic nebral jen tak....
Konec je na mě až moc takový urychlený....Je to taková pohádka. Ale věřím že své čtenáře si určitě najde.

annettka1098
31.05.2023 5 z 5

Příběh vypráví na střídačku obě hlavní postavy, což mě velmi bavilo. Byla jsem ráda, že mohu vše sledovat z pohledu obou protagonistů. Autorka navíc zasadila děj knihy do L. A., což bylo překvapivé, ale osvěžující. Celé mi to přišlo tak uvěřitelné, že bych vůbec neodhladla, že odtamtud nepochází.

Donna se někdy chovala jako naprostá naivní a slepá husa, ale vzhledem k tomu jak byla (ne)vychována svými rodiči, mi jí bylo líto. Trochu jsem se pousmála nad koncem, který byl jak z nějaké komedie, ale na druhou stranu proč ne?

Kniha mi naprosto sedla do nálady a vytáhla mne z čtecí krize. Je to prostě skvělá letní oddechovka, která zabaví a výborně se čte.

HODNOCENÍ: 95 %

TerryDee
27.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Upřímně, na tenhle příběh jsem se těšila. Zajímalo mě, jaké bude postupné sbližování bohaté dívky a chudého kluka.

Musím říct, že se to četlo dobře. Autorka velmi hezky vystihla kontrast mezi bohatstvím a chudobou, a jaké to je, když se tyhle dva světy střetnou. Ale i tak z toho mám smíšené pocity. Něco mi tam chybělo a něco bych pozměnila.

Donna mi přišla naivní a připadalo mi, že žije ve své vlastní bublině. Vůbec nebyla schopna vnímat reálný svět. Oči jí postupně a pomalu otevřel, až Sebastian. A právě Sebastian se mi zamlouval, líbilo se mi, že pro rodinu a přátelé by udělal cokoliv. A celkově působil rozumně. I když ke konci se choval tak trochu jako trouba, který nepřemýšlí. Malcolm, to je kapitola sama pro sebe. Já bych ho už dávno kopla do zadku. Takže nechápu, že s ním Donna takhle dlouho vydržela.

Ano, příběh je předvídatelný a ke konci trochu uspěchaný, ale stále působil zajímavě a čtivě.

Mamka_cte
27.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Na novou knihu od autorky jsem se těšila od doby co vyšla informace, že brzo vyjde. Její série Zatracená láska má v mojí knihovně své zasloužené místo. @tessm.puffrova

Příběh mi lehce ubíhal a za jeden večer (tři hodinky) jsem ji přelouskala. Moc se mi líbilo, jak autorka vystihla svět bohatsví a chudoby. Za peníze si lásku ani rodinu nekoupíš, což z příběhu krásně vyplynulo.

Hlavní postavy Donna a Sebastian se mi líbily, ale Malcolm? Fuuu, pokaždé se mi při jeho zmínce otevírala kudla v kapse.
Čekala jsem, že Sebastian bude větší badboy, což mě trochu mrzelo, ale nakonec se ta lepší a zodpovědnější povaha k němu hodila.
Donna byla sice hrozná naivka, ale líbilo se mi, že nespoléhala jen na tatínkovo peníze a studovala i přes všechny překážky.

Kniha je pěkných pár kapitol dost žhavá, ale nechybí i nějaká ta akce.

Příběh se mi líbil, ale něco mi k dokonalosti prostě chybělo. Ubírám jeden bod.

Za knihu moc děkuji @kate_valter @knihydobrovsky, jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst ještě před vydáním.

ElessaRiverbow
26.05.2023 4 z 5

Po knihách od autorky pokukuju už delší dobu, a proto jsem moc ráda, že jsem dostala možnost si knihu přečíst v rámci spolupráce. Kniha byla rozhodně čtivá, autorka umí psát. Problém byl ale v postavách. Většinu z nich jsem měla tak polovinu času chuť proplesknout. Ano, sem tam mi jich bylo líto a někdy jsem se zasmála, ale pak nastaly chvíle, kdy to jejich chování vůbec nedávalo smysl. Romantika byla pěkná, zakázaná láska je jedna z mých nejoblíbenějších romantických linek, i když to na mě bylo trochu uspěchaná. Posledních padesát stan jsem přečetla jedním dechem. Sice ten konec je takový pohádkový, ale jsem ráda, že to dobře dopadlo.

cajakniha
26.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Nejprve chci poděkovat Tess Puffrové, Kateřině Valterové a Knihy Dobrovský za možnost stát se ambasadorem této žhavé novinky.

Čtení jsem si moc užila, kniha se čte sama a zároveň je napínavá. Líbil se mi pohled na dvě absolutně rozdílné sociální vrstvy, kdy Donna má všechno, zato Sebastian nemá nic. Ačkoliv je Donna ta, komu to něco ke šťastnému životu chybí. Je zde i špetka mafie.

Sebastian je absolutně úžasný. Ačkoliv je chudý, má svůj život rád. Miluje svou rodinu, pro tu by se nechal rozkrájet. Moc se mi líbí i to, že jsou zde španělské výrazy.

Donna mi přijde jako postava strašně nepochopená. Sice má peníze a může utrácet za co chce, ale nemá defakto nikoho, krom své kamarádky Val. Touží po lásce a jistotě, že tu pro ní někdo bude.

Když už jsem zmínila Val, je to velmi zvláštní postava. Působila na mě hloupoučce, ale ve výsledku mě moc bavila.

Máme zde i záporné postavy, které bych nejraději kopla do holeně, ale ty, logicky, nebudu zmiňovat.

Vruznychsvetech
25.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Oddechová letní romantika u které nemusíte moc přemýšlet abyste si jí užili. Jde zde převážně o tu zakázanou lásku, romantickou linku od nepřátelství k lásce a rozdíly mezi společenskými vrstvami.

Svým způsobem by se to tedy mohlo zdát jako naprosto nezajímavý, obyčejný příběh plný klišé. Ale tak to ve skutečnosti není. Mě osobně zaujala asi úplně nejvíce ta psychologie postav, kdy opravdu je každá jiná, každá si prochází svými specifickými problémy, které odpovídají jeho postavení. Občas mi to házelo vibe takové Barbie pro dospělé. A paní Rotierová působila přesně jako taková ta uklízečka a zároveň učitelka z Barbie a Mušketýři.

Hlavní hrdinka Donna je místy opravdu hodně naivní, ale můžeme se jí vůbec divit, když celý život vyrůstala ve zlaté kleci defakto odstřižena od normálního života a slyšela a znala jen takovou pravdu, kterou chtěli aby znala její otec a snoubenec?

Příběh je zajímavě podkreslen mafií i ne vždy úplně legalními úkony. Pokud vás tedy baví taková ta peprnější romantika, hate to love, mafiáni, bad boy a nevinná dívka a zároveň vás baví zkoumat psychologii postav, tak si myslím, že PROPAST MEZI NÁMI je kniha přesně pro vás.

Za knihu děkuji @knihydobrovsky

Knihomolka97
25.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Nebudu lhát, jsem z knihy taková rozpačitá a pokusím se být v hodnocení stručná. Na knihu jsem se těšila, bohatá holka a chudý kluk, zakázaná láska je vždy skvělá lákačka.

Příběh se mi líbil, od začátku byl čtivý, zajímavý, jiskřivý, plný kontrastů. Sbližování hrdinů jsem si užívala, i když nebo spíš právě proto, že to s nimi bylo jako na houpačce. Rozdíl mezi nimi byl opravdu markantní, to autorka dobře popsala. Oba měli na toho druhého předsudky, což se není čemu divit.

Peníze ale automaticky nezajistí šťastný život... Taky se mi líbilo řečení, že k bohatství neexistuje žádná zkratka.

Kámen úrazu je ovšem Donna. Je sympatická, působí mile, rozumně (někdy :D ), umí se přizpůsobit, ale žije ve své bublině s takovými naivními představami, kterým se mi nechtělo věřit. V této moderní době.. nu.
Když pominu její neuvěřitelnou naivitu, udivovala mě i v dalších věcech, ne dobrém slova smyslu. Nebudu vám prozrazovat konkrétně co, nechci prozradit příliš, ale to nelogické chování mi vůbec nesedělo a kazilo mi požitek ze čtení. Bohužel.
Sebastiana jsem si oblíbila určitě více, i když zdaleka nebyl dokonalý. :)
Další postava, o které jsem nevěděla, co si myslet, byla Val. Zvláštní kamarádka.
No a Malcolm? Škoda mluvit.

Příběh je předvídatelný, dočkáme se žhavých scén, roztomilých částí i mírného napětí, ale "něco" tomu ještě chybí. Závěr se mi zdál urychlený.
Víc než 3,5*/5* dát nemůžu, ale přesto bych knihu určitě doporučila přečíst.

--- děkuji za možnost ambasadoství @knihydobrovsky ---

PosPol
24.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Předem moc děkuji Kateřina Valterová a KNIHY DOBROVSKÝ za možnost stát se ambasadorem knihy.
"Ostatní baletky se se mnou nebavily, měly mě za rozmazlenou bohatou holku, která jim nestojí za řeč. Nemohla jsem jim to mít za zlé, zatímco ony se celý život dřely, aby to dotáhly tam, kde byly, mně mnohé dveře otevřela peněženka a vliv mého otce."

Donna je klasické ptáče ve zlaté klícce - má vše, na co si prstem ukáže, drahé šaty a šperky, služebnictvo připravené splnit i ten nejdebilnější úkol. Ale přesto je nešťastná a osamocená.

Má si vzít Malcolma, který ji spíše než jako svoji lásku prezentuje jako takový klenot. Ostatně jako s věcí s ní i jedná. Do toho vstupuje poloviční Mexikán Sebastian, hrubián bez špetky vychování, s odrbanými hadry, který si v Donnině honosném sídle má odpracovat trest místo veřejně prospěšných prací.

Začíná sbližování Donny a Sebastiena, ale mohlo by to vůbec fungovat? Chudák a boháčova dcera?

"Nechápu, co vás tak trápí. Nemusíte se strachovat že vás vykopnou z práce a zabaví vám střechu nad hlavou. Tady jsou vidět rozdíly mezi chudejma a bohatejma. Máte moc času na rejpání se ve svým nitru. Kdybyste chodili makat každej den od rána do večera, určitě by vám bylo líp."

Příběh je plný popisků rozdílů mezi tou nejvyšší a nejnižší vrstvou, kdy si dámy koupí kafe ze Starbucks, vyfotí na IG a vyhodí. Rvou si břicha k prasknutí na charitativní večeři, zatímco za nimi běží obrázky hladovějících černoušků. Poznámky jako že chudí kluci jsou v posteli mnohem lepší než bohatí, protože mají potřebu dokázat svou hodnotu....

Bohužel mi celý příběh kazila Donna. Tak chytrá a nadaná dívka a v osobním životě taková naivní kravka. Že neumí rozklepnout vejce bych jí odpustila, ale tu rozpolcenost v chování a rozhodování ne. Příběh je předvídatelný, uhádla jsem, co se stane na konci a to nemám ráda. A ačkoliv u romanťáren jsem schopna to odpustit, tady toho bylo příliš, co mi nesedělo, jediná postava, co se mi líbila, byl Sebastian. Proto dávám 3/5.

nela3812
24.05.2023 4 z 5

Příběh je velmi čtivý a troufám si říct, že vtáhne všechny čtenáře již od prvních stran. Autorka otvírá téma společenských rozdílů vzniklých na základě finančního bohatství. Sledovat propast mezi nižší a vyšší třídou je opravdu zajímavé. I přesto mám však k příběhu několik bodù, díky kterým jsem si příběh až tolik neužila.

Naše hlavní hrdinka sice vyrostla ve zlaté kleci, ale z jakého důvodu ji chybí selský rozum? Je talentovaná, chytrá, ale osobní život absolutně nezvládá. Žije ve zlaté kleci, ale nežije mimo realitu! Sex 5x za tři roky je podle ní v pořádku? Stále posílat květiny a za něco se omlouvat je další známka funfujícího vztahu? Cítím z hlavní hrdinky dost rozpolcenou osobnost a nemám pocit, že by to byl autorčin úmysl.

Hlavního hrdinu jsem si po pár stránkách oblíbila. V první polovině knihy působil velmi rozumně a stál nohama na pevné zemi. V druhé polovině jakoby převzal chování hlavní hrdinky a začal stejně tak vymýšlet hlouposti a věřit všemu, co se kde šustne. V mých očích nakonec klesl.

Trochu jsem bojovala se zbytečně vyeskalovanými situacemi. Ty jsou postavené na urážlivosti a neschopnosti komumikovat. Osobně bych ráda viděla skutečně problémy, nikoliv "mám pocit" a "určitě tím chtěla říct". Když už dochází k hádkám, mělo by to mít pořádně pevné základy, aby se z toho stalo zajímavé drama se spoustou emocí.

Nebýt rozdvojené osobnosti hlavní hrdinky a také zbytečných hádek, příběh je skvělý. Přenáší velmi reálně pojatou propast v bohatství společnosti.

Hodnotím 3,5/5