Prokletí rodu Dainů / Skleněný klíč

Prokletí rodu Dainů / Skleněný klíč https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40905/prokleti-rodu-dainu-skleneny-klic-40905.jpg 4 25 5

Prokletí rodu Dainů mohlo vyjít až po roce 1989. Tento román patří k nejzajimavějším románům Hammetta. Jde o sérii vražd mezi uličkami San Franciska konce dvacátých let. Skleněný klíč vychází již po třetí a odehrává se na malém městečku poblíž New Yorku – na pozadí předvolebního boje se odehrává tento příběh.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Svoboda

The Dain Curse 1929 The Glass Key , 1931

jprst
24.05.2023 5 z 5

Přímočaré vyprávění bez zbytečných odboček, charakteristiky postav jsou strohé a věcné, to ale oběma příběhům jen prospívá a nezdržuje děj, prostě slušné oddechové čtení.

knihojed
17.10.2020 3 z 5

Dashiela Hammeta tuším zmiňuje Karel Kryl v jedné své písni. Dlouho jsem neměl páru, o koho se jedná, až mi jeden kamarád poradil po něm sáhnout - s tím, že Hammet je vlastně průkopníkem drsné detektivní školy, první autor, který poslal svého detektiva na ulici a nechal mu tam rozbít hubu. Ano, je to tak. Hammetovky se čtou výborně, byť to pochopitelně není žádná "obrovská" literatura.

prof.chrobak
07.06.2017

Tak není pravda, co se píše v anotaci, že "Prokletí rodu Dainů mohlo vyjít až po roce 1989". Kniha vyšla již v roce 1935 v kolekci Premier v nakladatelství Karel Voleský, jenže pod názvem "Prokletý rod". Znalci ví :-)

Pavlapila
11.02.2017 4 z 5

Knihu jsem se pokoušela již jednou přečíst dříve, ale v půlce prvního příběhu jsem jí odložila, nebavilo mi to. Nyní, když jsem se začetla podruhé, to bylo lepší. Člověk se musí "prokousat" nic moc poutavým začátkem a závěr celkem slušný.
U druhého příběhu Skleněný klíč mě bavil děj, takže se četl o dost lépe. Mafiánské podsvětí, politika a o tom, kdo má víc peněz a lepší konexe, ten je na tom vždycky lépe...

Primán
01.07.2016 odpad!

Tato kniha je rozhodně nejslabší, kterou jsem kdy četl. Dokonce jsem jí ani nebyl schopen přečíst celou. Skončil jsem na straně 148 z 360. Zkoušel jsem po chvíli číst dále po večerech, ovšem byla tak nezajímavá, že jsem u čtení skoro usnul.

Mně se kniha nelíbila, ale někomu se líbit může.

Samuel Dashiell Hammett
americká, 1894 - 1961