Zardoušená královna

Druhý díl historické fresky Prokletí králové, jež se soustřeďuje na tragédie panovnického rodu a intriky na královském dvoře. Po smrti Filipa IV. Sličného nastupuje na trůn jeho syn Ludvík X., který se rychle zapíše do dějiny pod jménem Haštěřivý. Nebude vládnout dlouho, ale stačí během během své vlády zničit dílo vybudované otcem. Ludvík je slaboch trpící nedostatkem lásky, jeho manželka Markéta Burgundská byla v předešlém díle odsouzena za cizoložství a otázka dalšího manželství a nástupníctví je jediné, co nového krále zajímá. Mezitím si brousí zbraně odvěcí nepřátelé toužící zmocnit se koruny: Robert d'Artois, la Mahaut, Valoisové......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12929/big_zardousena-kralovna-CdX-12929.jpg 4.488

Prokletí králové 2.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Talpress

La Reine étranglée, 1955

Kniha Zardoušená královna

Česneksmedem

Ve druhém díle ságy seděl na trůně Ludvík Hašteřivý, který zdaleka nedosahoval kvalit svého otce. Strážce královské pokladnice Enguerrand de Marigny připomínal našeho bývalého ministra financí „Kalúska“. Taky mohl za všechny průšvihy, nezdary a problémy. Jak dopadl se dozvíte v knize.
Opět velice zdařilá a čtivá kniha, od které jsem se nemohl odtrhnout.

Lolila

Boj o moc a intrigy pokračujú....Na trón nastupuje Ludvík X., ktorý nedosahuje kvality svojho otca. Jeho najväčším záujmom je znovu sa oženiť..... opäť výborné....

Francois17

Stejně jako první díl - výborné. Historická knížka jak má být.

Arcticus
03.07.2020

Aj v Zahrdúsenej kráľovnej sa nám predstavuje prostredie francúzskeho kráľovského dvora, ktoré za pozlátkom skrýva podlé intrigy, nekompromisnú honbu za mocou, titulmi a postavením. Nebolo ničím výnimočným, že so zmenou panovnika prichádzalo i "vyúčtovanie" s obľúbencami toho predošlého. Tak nám román napísaný s ohľadom na skutočné historické udalosti ukazuje tvrdú realitu tohto nebezpečného a nevyspytateľného prostredia. Ten kto dnes žije v prepychu a teší sa významnému postaveniu môže zajtra skončiť odvrhnutý v chladnej temnici alebo popravený.

Kuža007
28.08.2019

Skvělé pokračování Železného krále. Celá série je příkladem výtečně napsaného historického románu. Tento díl je ve znamení dalšího vítězství Roberta z Artois. Navíc je potrestána nevěrná královna.

Pavelpi
02.08.2019

Moc dobře napsané.Vystihuje to tehdejší svět v jeho drsné podobě.Autor se navíc drží i historických faktů ( například upálení velmistra Templářů a další) a celkem si moc nevymýšlí a děj rovná tak,že je kniha napínavá.

Almenka
24.11.2017

historicky roman z obdobi 100 lete valky

Atanone
25.05.2017

Celou sérii "prokletí králové" jsem ponakupovala jak postupně vycházela brožovaná ve slovenštině,ale bohužel se mi nepodařilo "odchytit" poslední díl,takže nevím,jak to dopadlo.
Knihy jsem potom podarovala kamarádce,co se sem provdala a těžko se jí sháněly slovenské knížky.
Tak doufám,že třeba jednoho dne ty knihy zase někde potkám a tentokrát budou všechny a já to konečně dočtu celé