Prohřešek

Prohřešek https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9582/bmid_prohresek-W5n-9582.jpg 4 55 11

Anna Kerrová byla v mládí svedena skotským šlechticem Patrickem Sutherlandem. Její otec chtěl zabránit skandálu, proto narychlo provdal mladičkou Annu za Patrickova bratrance. Anna odjela na manželovo panství, kde se snažila zapomenout na svou hanbu a kde se mohla věnovat své veliké zálibě, šlechtění koní. Po manželově smrti byla Anna povolána ke královně a po letech se znovu setkává s Patrickem. Královna je oba posílá na skotské panství, kde mají diskrétně zjistit příčiny smrti jejich vzdáleného strýce Edgara, protože okolnosti jeho úmrtí jsou poněkud podezřelé. Anna nechce mít s Patrickem nic společného. Nikdy mu neodpustí to, že ji svedl a opustil, nemůže však odmítnout královninu prosbu, a tak jí nezbývá nic jiného, než odjet společně s Patrickem, který cestuje v převlečení jako její sluha. Pro Patricka tak začíná nelehká cesta s paní, která mu jeho postavení dává citelně najevo...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Oldag

Indiscretion , 2000

rampapa
24.11.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se hodně těšila a jsem jí nadšená. Mám moc ráda takové knížky. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další knížku od této autorky.

petraj30
29.04.2020 4 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, ale vím, že Jillian Hunter má neotřelý smysl pro humor a to knihu zkrášluje. Já byla spokojená a ta jejich konverzace byla prostě dokonalá - vtipná a trefná.
Kniha má trošku nižší hodnocení a je to zřejmě tím, že celkový příběh je podobný mnoha jiným a za pár dní nebudete vědět, o čem to bylo.
Anna se mi moc nezamlouvala, asi proto, že byla pořád zahleděná do minulosti a upustila od toho až opravdu na poslední chvíli. To jen Patrick všechno zachraňoval - taky by se mi líbilo mít doma takového sluhu:-)
Mě kniha potěšila a ta vtipná stránka celého příběhu byla je třešnička na dortu:-)

Ála1968
26.04.2020 4 z 5

Bylo to vtipné,milé,romantické s trochou napětí.Za mě super

munka
03.01.2020 3 z 5

Romantika, humor a k tomu ešte vražda. Nenudila som sa,

DUNIKO
27.01.2019 5 z 5

Moc pěkná.Vtipné a romantické.Taky chci takového majordoma.

Barbora H
01.04.2017 1 z 5

Nic moc...

havrmoni
29.09.2016 3 z 5

Musím souhlasit,že Patrick byl velice sympatický a jeho poznámkám a hláškám jsem se zasmála. Za to Anna,až moc řešila minulost a popírala své já,až z ní byla nesympatická skoro puritánská husa. V polovině knihy to dotáhla až na kravku. Ne každý chlap by bral její chování s humorem a nechal se ponížit až opravdu za únosnou mez.

moudivlacek
03.09.2015 5 z 5

Mladý šlechtic v roli sloužícího, to už samo o sobě svádí k úsměvu - a opravdu se nad knihou nudit nebudete.

ariel platto
20.04.2015 5 z 5

Anna měla zlomené srdce, ale nelezla mi tím až tolik na nervy, jako jindy, jiné hrdinky v tomto žánru. Patrick mě často rozesmál a jednou jsem opravdu hlasitě vyprskla smíchy. Bylo to při dialogu Anny s Patrickem: ,,Říkal jsi, žes už mluvil s personálem. Říkali něco o Edgarovi?" Upil další doušek čaje a řekl: ,,Ano."
,,A co?"
,,Že je mrtvý."
( to všichni věděli od začátku knížky :-) )

věra
08.03.2013 3 z 5

Kniha mě moc nebavila,nedokázala jsem se do ní začíst. Od začátku až do konce Anna řešila zlomené srdce,nebylo to svižné,
takový průměr.

marijko
12.01.2012 5 z 5

Patrick je velmi sympatický a dokáže v každé situaci najít aspoň kapku humoru. Opravdu jsem se zde hodně nasmála jeho vtipným poznámkám... Určitě doporučuji pro odlehčení.

romance historické romance

Jillian Hunter