Profesionální žena

Koupit

Úsměvný příběh o složité cestě vytrvalé a houževnaté krásky Soni Čechové za životním snem a vlastním úspěchem lze chápat rozdílně: jako parodii na dobrodružnou a ženskou brakovou literaturu i jako povedenou analýzu životních stereotypů člověka. Páralova hrdinka začíná jako služka v pohostinském zařízení v severočeské vísce; myje schody a vykonává podřadnou práci, avšak přes nejrůznější dějové zvraty, únosy a manželství vede její cesta ke studiu a úspěšné kariéře. Zásluhu na tom má tajemný neznámý, který na dálku řídí dívčino jednání a vychovává ji nenápadně v „profesionální ženu“....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/398111/profesionalni-zena-aah-398111.jpg 3.8185
Romány, Literatura česká
Vydáno, Millennium Publishing

Kniha Profesionální žena

HaHa11
30. listopadu

Pokud čtete ve správném věku a ve správnou dobu (předrevoluční), oceníte mnohem více než kdykoliv jindy. Mně se to poštěstilo, a proto dávám plný počet.

maryska09

Knihy mistra Párala mám ráda, tato patří k těm milým. Čtenář jí nesmí brát příliš vážně, jedná se o krásnou nadsázku. Díky za ní

crazyslunicko

Chudák Sonička :D začátek jejího příběhu připomíná popelku - sirotek, kterého se ujme tetička se strýčkem, kteří provozuji penzion a restauraci. Využívají ji jako levnou pracovní sílu (zadarmo), uklízí všechny pokoje, vaří, roznáší a ještě se musí nechávat líbat na květinovém bále od všech můžů, kteří si koupili a vyhráli tombolu. V příběhu prožíváme neštěstí zamilovaných chlapců, inženýrů a milionářů. Nejprve první lásku s Machem, který uteče do Ostravy, když ho Sonička omrzí. Potom Soničku několikrát unesou násilím, ale Sonička je tvrdá holka a všechno to zvládne s přehledem. Na dálku ji ovládá tajemný pan Manek, kterého Sonička vroucně miluje a který ji pomáhá všechno zvládnout. Je ji oporou a má pro ni několik úkolů. Musí si dodělat školu a udělat kariéru... Sonička díky své kráse a vášnivosti má vše velice snadné a postupně stoupá ve fabrice z pozice pomocné síly v kuchyni až na asistentku ředitele. Díky své vnitřní síle se nenechá rozhodit muži, kteří se ji nabízejí a dál plní rozkazy od Manka.
Konec byl velmi nečekaný a nevím zda mám plakat nebo se smát nad velkým odhalením.

Lejdy

Je to snad nejlepší parodie, kterou jsem četla!

Dimas

Můj návrat do mládí! Pořád se to dobře čte...

-Nikola-

A tady máme odpověď na otázku, proč by muži měli psát romány. Skvěle jsem se bavila a poslední stránky jsem dočetla se zatajeným dechem. Ale teď po pravdě, někdy jsem si připadala, jak by mi pan Páral nalil čistého vína. Ten pán má ženy asi pěkně přečtěné! Pokud by někdo měl napsat příručku k ženám, ženskému chování a myšlení, pak by byl pan Páral určitě skvělý kandidát.

SSTknihy
14.08.2018

Boží parodie na ženské románky o dokonalé hrdince, která si jde i přes nepřízeň osudu a velké překážky tvrdě za svým, aby nakonec nalezla pravou lásku a štěstí. Když hned od začátku přistoupíte na tuhle hru, užijete si knihu o sto procent víc. Ale možná jsem lehce nekritická – na přelomu 80. a 90. let patři Páral k mým nejoblíbenějším autorům a nebylo knihy, kterou bych od něj nepřečetla. Takže pro menší nadšence (možná) o hvězdičku méně.

Mirka2778
11.07.2018

Obyčejná servírka bez vzdělání a bez zázemí dokáže cokoli, když ví co chce a má motivaci.

humor

Vladimír Páral