Procedura

od:


KoupitKoupit eknihu

Magický postmodernistický román předního nizozemského autora mísí napínavý příběh s historickými fakty, kabalistické nauky se současnými filozofickými proudy a výsledky moderní vědy se zapomenutými postupy středověkých alchymistů. Znovu, a přesto úplně jinak vypráví prastarý příběh o tajemství stvoření; inspiruje se při tom mj. známou pověstí o pražském rabínu Jehudu Löwovi a jeho hliněném Golemovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36997/procedura-2HQ-36997.jpg 4.215
Orig. název:

De Procedure (1999)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Hanka_Bohmova
22.05.2017

Tajemství (s)tvoření, přechod mezi neživým a živým, neexistujícím a existujícím, touha porazit smrt. Jednotlivé části jsem vnímala jako sevřenou strukturu (už jen ty tři názvy!), ozvuky se během četby vynořují neustále, měla jsem z knihy výborný pocit, který se však během "akčního" závěru poněkud rozsypal.
V knihovně jsem po Proceduře sáhla náhodou na výstavce nizozemské literatury. Kdybych věděla víc o obsahu, asi chvíli počkám a nebudu ji číst v devátém měsíci, ale co už. Rozhodně mě zlákala prozkoumat další autorova díla.

kuřátko
10.01.2015

Moje první kniha od H. Mulische. Jednotlivé části spolu sice přímo nesouvisí, ale jednotné téma tam je. Filozofické pasáže jsou chvílemi docela náročné, ale ne natolik, že by se jimi nemohl kdokoliv prokousat. A části knihy, kde má havní roli příběh, ukazují, že Mulisch je skvělý vypravěč. ... Dobrá kniha pro ty, co se chtějí nad knihou zamyslet a ne jen přečíst ji.

Štítky

holandská literatura

Autor a jeho další knihy

Harry Mulisch

Harry Mulisch
nizozemská, 1927 - 2010

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených24x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených3x
v Knihotéce25x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x