Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181057/mid_proc-muzi-miluji-potvory-a-hodnym-h-81W-181057.png 4 297 67

Nové, rozšířené vydání! Proč muži jednají s hodnými holkami jak s inventářem, ale zobou z ruky potvorám? Vtipná kniha, která otevřeně a bez zastírání popisuje typické párové chování. Poradí vám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků, omotáte kolem prstu muže svých snů. Dotisk v roce 2019.

Literatura světová Pro ženy Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Motto

Why Men Love Bitches , 2000

Niky91
25.08.2019 3 z 5

Přečteno. Nebyla to vyloženě špatná kniha.

TaJiná
18.07.2019 5 z 5

Tahle kniha je pro mě něco jako bible. Škoda, že jsem ji neobjevila před 4 lety. Ale to nevadí, byl to osud, mělo se to stát.
Velmi mi pomáhaly příklady příběhů. Věřím, že mi tahle kniha pomůže, protože jsem si díky ní spoustu věcí ujasnila.

happygoddess
06.04.2019 1 z 5

Potvrdilo se mi, čeho jsem se obávala – Je to takovej koncentrovanej Cosmopolitan, Harper‘s Bazaar nebo podobně laděnej plátek, který obsahuje jakýsi Návod pro ženy, jak na muže. Termín potvora označuje údajně „silnou a nezávislou ženu, která zná svou hodnotu“, naopak hodná holka je tu braná jako chudinka bez sebehodnoty. Prototyp muže v této knize působí jako nesebevědomý podpantoflák řídící se primárními potřebami. Jsem si celkem jistá, že pokud by se touto knihou ženy řídily, tak jsme dosud všechny single nebo už zaniklo lidstvo. Výjimečně se tam vyskytne moudrá věta, tu ale autorka shodí změtí výroků, které zřejmě mají být s nadsázkou vtipné, místo toho jsou spíš k pláči. Například srovnává muže, který touží dobývat ženu se zabijákem, který touží lovit svou oběť…to je opravdu krutý příměr…(která žena chce být kořistí?).

Potvora ve mně evokovala spíše manipulativní, nafrněnou, sebestřednou a netolerantní mrchu, která na chlapa kašle. A kdo takovou ženu chce? :) kdo chce vztah, ve kterém si neustále musí něco dokazovat, být v nejistotě, bojovat o to, kdo bude „na koni“?

Vlastnosti, které autorka vytýká mužům ani moc nesouvisí s pohlavím, ale spíše s charakterem a povahou člověka obecně.

Ženy, vykašlete se na návody a buďte samy sebou :)

mskamila
26.12.2018 2 z 5

Tato kniha usla ale čekala jsem od ní více

dulcinea
13.10.2018 3 z 5

Kniha k pobavení - k poučení. A souhlasím, některé názory jsou z mého pohledu ,,přitažené za vlasy." Ale každý si najde v knize to své.
Potvora se ze mě již asi nestane, ale pro můj život bude stačit, když ve své amygdale uchovám zákon č. 44 a zákon č. 100.
Spousta žen touží, aby jim muž dal to, co by spíš měly dát samy sobě.
Nejcennější vlastností je hrdost.
P.S. Humorem leckdy řeknete víc, než uraženým výrazem. Bohužel, tento zákon platí pouze u velmi inteligentních mužů :-)
P.P.S: Tato kniha si mě našla sama. Někdo ji zapomněl na mojí ambulanci a tak poctivě čekám, zda se majitel přihlásí :-).

P-Verca
22.06.2018 5 z 5

Zajímám se o naučnou literaturu v oblasti osobního rozvoje / pozitivního stylu života, a do této oblasti podle mě spadá i téma vztahy (nejlépe fungující). Knihu jsem četla již po druhé a měla by si ji přečíst každá žena! Myslím, že je dobré snažit se trošku pochopit chápání a přemýšlení obou "stran" (mužů a žen), můžeme také zjistit, že to co si někdy o mužích myslíme, na základě nějaké situace nebo zkušenosti, je vlastně úplně špatně (a naopak). Ale především, kniha sděluje ženám, že mají svou hodnotu a hrdost a rozhodně by se jí neměly vzdávat za žádné okolnosti (a že znám plno takových "hodných holek" i ja takovou byla ;)). Kniha je psaná s humorem a hezky se čte, ale rozhodně neuškodí některé rady a příběhy z praxe brát spíš s nadhledem.

Szekynka
02.03.2018 3 z 5

Něco na knize je řekla bych hodně trefné.
Někdy mi přijdou názory naopak dost zcestné.
Ale každý si z toho asi vezme to své.

todilka
30.10.2017 4 z 5

Některé rady trefné, jiné až přehnané, ostatně jako v jakékoli jiné knize tohoto žánru...ale pobavila i poučila.
*čtenářská výzva 2017: oblíbená kniha rodičů, prarodičů

KydlochMoris
18.09.2017 3 z 5

Nelze ji přečíst najednou, ale po kapitolách "zákonech" to celkem šlo :-)

Egeris
25.08.2017

Jako chlap jsem to četl z čisté zvědavosti. Je pravda, že některé rady jsou vtipné a i docela trefné. Ovšem většinou, alespoň za sebe musím říct, že zkoušet na mě žena tyhle "strategie", tak místo nějakého zvýšení zájmu spíš vezmu nohy na ramena. Autorka často radí různé sobě si odporující taktiky - například aby žena počkala se sexem (což je samozřejmě ok), ale zároveň má hned na prvním rande chlapovi oznámit, že nehledá vztah. Co to jako je? Takže sex nechce, vztah taky ne. Tak proč je tedy na tom rande? Nechápu - já osobně bych třeba z rande, kde mi holka oznámí, že vztah nechce, odešel. A takových podivných rad, které spíše než zájem muže vyvolají to, že si poklepe na čelo, je kniha plná. Nicméně teď už poznám, když holka na rande zkouší tyto podivné strategie, takže mi to alespoň ušetří čas a žádné další rande nebude. O ženu, která nedokáže být sama sebou, ale musí se řídit tímto obskurním manuálem, většinou chlap nestojí:)

marketa.marketa
29.07.2017 3 z 5

Kniha co nenadchne a ani neurazí. Některé ''zákony'' jsou k pobavení a nejspíš bych je neaplikovala před svým protějškem :) Celkově bych brala knihu spíše s nadhledem.

deuce
16.07.2017 4 z 5

Získala som iný pohľad na vzťah medzi mužom a ženou. V praxi je to tak ako autorka píše. Muži aj tak vždy budú chcieť potvoru. Dobré dievčatá ich prestanú časom zaujímať. I keď na začiatku spoznávania si mysleli, že s tou by si vedeli predstaviť budúcnosť.

LiLLu
23.05.2017

proč to autorka pořád dokola opakuje? proto aby jste si to uvědomily a zapamatovaly že čekat u telefonu jak husička až vám chlap zavola je hovadina a sami sebe tim posíláte do kolonky "chlap se nemusí snažit aby vás dostal a brzy ho budete pekne nudit!!!" tak nevim co je na tom k nepochopení...

deshalb
07.03.2017 4 z 5

Veľmi vtipná kniha s dobrými radami, ktoré slúžia na to aby sme si tých chlapov správne vychovali :))

drackol
23.02.2017 1 z 5

Knížku jsem přečetla na doporučení kamarádky, která o ní básnila jako o bibli pro svobodné holky..... Mohu k tomu říct asi jen toto: pokud se touto knížkou po jejím přečtení holky/ženy opravdu hodlají řídit, tak se nedivím, že jsou (a nejspíš i nadále zůstanou) single.
Je pravda, že autorka v určitých tématech uhodila tzv. "hřebíček na hlavičku", ale její rady jsou podle mého názoru prostě absurdní. Autorka se kromě toho často opakovala a v některých tématech si jasně protiřečila.

Desamparada
19.09.2016

Je vážně vtipná čtivá, čte se velmi dobře. Navíc obsahuje vážně zajímavé postřehy a opravdu na tom něco bude ;)

helkol
01.09.2016 4 z 5

vtipné a pravdivé

Pavlina.13
20.08.2016 1 z 5

Dovedu si představit, že někdy v 70. a 80. letech minulého století by tato kniha byla hitem, ale v dnešní době asi moc velkou díru do světa neudělá. Samozřejmě si uvědomuji, že tato kniha poprvé vyšla kolem roku 2000, ale i tak si nedovedu představit, že i v té době by ji mohl někdo brát příliš vážně a udělat si z ní životní vzor. Osobně ji považuji za "absurdní" a při jejím čtení mě velmi rozčilovalo jak si autorka v některých částech knihy protiřečí.

Mruskulka
26.07.2016 1 z 5

Slyšela jsem na ní samou chválu, ale nevím proč. Už po pár stránkách jsem se modlila, aby už byl konec. Vzala jsem si ji na dovolenou a litovala. Pořád dookola opakovala to samé. A že to má být vtipná kniha? Ani jednou se mi nepohnul koutek nahoru...Nejsem pravděpodobně ten typ, kterému by tato kniha přinesla něco nového či mu pomohla...

MadlenkaM
15.06.2016 5 z 5

Tuto knihu doporučuji všem ženám! Rozhodně se vyplatí přečíst.

Kniha Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč je v