Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

Nové, rozšířené vydání! Proč muži jednají s hodnými holkami jak s inventářem, ale zobou z ruky potvorám? Vtipná kniha, která otevřeně a bez zastírání popisuje typické párové chování. Poradí vám, jak si s úsměvem, bez výčitek a nářků, omotáte kolem prstu muže svých snů.

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181057/proc-muzi-miluji-potvory-a-hodnym-holkam-zustanou-oci-pro-plac-181057.jpg 3.7214
Literatura světová, Pro ženy, Osobní rozvoj a styl
Vydáno:, Motto

Why Men Love Bitches (2000)

Kniha Proč muži milují potvory a hodným holkám zůstanou oči pro pláč

happygoddess

Potvrdilo se mi, čeho jsem se obávala – Je to takovej koncentrovanej Cosmopolitan, Harper‘s Bazaar nebo podobně laděnej plátek, který obsahuje jakýsi Návod pro ženy, jak na muže. Termín potvora označuje údajně „silnou a nezávislou ženu, která zná svou hodnotu“, naopak hodná holka je tu braná jako chudinka bez sebehodnoty. Prototyp muže v této knize působí jako nesebevědomý podpantoflák řídící se primárními potřebami. Jsem si celkem jistá, že pokud by se touto knihou ženy řídily, tak jsme dosud všechny single nebo už zaniklo lidstvo. Výjimečně se tam vyskytne moudrá věta, tu ale autorka shodí změtí výroků, které zřejmě mají být s nadsázkou vtipné, místo toho jsou spíš k pláči. Například srovnává muže, který touží dobývat ženu se zabijákem, který touží lovit svou oběť…to je opravdu krutý příměr…(která žena chce být kořistí?).

Potvora ve mně evokovala spíše manipulativní, nafrněnou, sebestřednou a netolerantní mrchu, která na chlapa kašle. A kdo takovou ženu chce? :) kdo chce vztah, ve kterém si neustále musí něco dokazovat, být v nejistotě, bojovat o to, kdo bude „na koni“?

Vlastnosti, které autorka vytýká mužům ani moc nesouvisí s pohlavím, ale spíše s charakterem a povahou člověka obecně.

Ženy, vykašlete se na návody a buďte samy sebou :)

radusak9806

Na to je docela jednoduchá odpověď, protože všechny hodný holky milují grázly a hodný kluky mají jako kamarády.

mskamila
26.12.2018

Tato kniha usla ale čekala jsem od ní více

dulcinea
13.10.2018

Kniha k pobavení - k poučení. A souhlasím, některé názory jsou z mého pohledu ,,přitažené za vlasy." Ale každý si najde v knize to své.
Potvora se ze mě již asi nestane, ale pro můj život bude stačit, když ve své amygdale uchovám zákon č. 44 a zákon č. 100.
Spousta žen touží, aby jim muž dal to, co by spíš měly dát samy sobě.
Nejcennější vlastností je hrdost.
P.S. Humorem leckdy řeknete víc, než uraženým výrazem. Bohužel, tento zákon platí pouze u velmi inteligentních mužů :-)
P.P.S: Tato kniha si mě našla sama. Někdo ji zapomněl na mojí ambulanci a tak poctivě čekám, zda se majitel přihlásí :-).

P-Verca
22.06.2018

Zajímám se o naučnou literaturu v oblasti osobního rozvoje / pozitivního stylu života, a do této oblasti podle mě spadá i téma vztahy (nejlépe fungující). Knihu jsem četla již po druhé a měla by si ji přečíst každá žena! Myslím, že je dobré snažit se trošku pochopit chápání a přemýšlení obou "stran" (mužů a žen), můžeme také zjistit, že to co si někdy o mužích myslíme, na základě nějaké situace nebo zkušenosti, je vlastně úplně špatně (a naopak). Ale především, kniha sděluje ženám, že mají svou hodnotu a hrdost a rozhodně by se jí neměly vzdávat za žádné okolnosti (a že znám plno takových "hodných holek" i ja takovou byla ;)). Kniha je psaná s humorem a hezky se čte, ale rozhodně neuškodí některé rady a příběhy z praxe brát spíš s nadhledem.

Szekynka
02.03.2018

Něco na knize je řekla bych hodně trefné.
Někdy mi přijdou názory naopak dost zcestné.
Ale každý si z toho asi vezme to své.

todilka
30.10.2017

Některé rady trefné, jiné až přehnané, ostatně jako v jakékoli jiné knize tohoto žánru...ale pobavila i poučila.
*čtenářská výzva 2017: oblíbená kniha rodičů, prarodičů

KydlochMoris
18.09.2017

Nelze ji přečíst najednou, ale po kapitolách "zákonech" to celkem šlo :-)

Sherry Argov

Sherry Argov