Morana

2. kniha série Probuzení Tmy. Simon, Jane a Barney odjíždějí na pozvání svého prastrýce do malého pobřežního městečka v Cornwallu, aby mu pomohli znovu získat zlatý grál nevyčíslitelné hodnoty, který si přisvojily mocnosti Temna. Na místě se setkávají s Willem Stantonem; zprvu netuší nic o jeho mimořádných schopnostech a neradi ho přijímají mezi sebe. Postupně se učí spolupracovat na cestě za grálem a za tajemným ztraceným svitkem rukopisu, ukrÿtým kdesi na dně moře, který teprve dává grálu smysl. Přitom krok za krokem zároveň odhalují tejemný význam a podstatu Morany, kterou jako figurínu z větviček a listí každé jaro po mnoho staletí shazují místní lidé do moře, aby přivítali návrat léta a zajistili dobré úlovky rybářům a úrodu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/2405/morana-2405.jpg 3.876

Probuzení Tmy (3.)

Greenwitch (2005)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Morana

Coatclicue
24.05.2018

Od děje se nelze odtrhnout, kniha je poutavá a velice čtivá

jankaander
18.07.2017

Všechny díly mě bavily

Luciana007
20.12.2015

nicandra:
Ano, máš pravdu sourozenci Drewovi už měli tu čest vystoupit v první knize této série, která u nás bohužel nevyšla, takže se dá očekávat, že mi, co nečetli úplně původní díl o Gralu, tak s toho budeme mít trochu guláš. Jinak právě jí čtu, tak jakmile Moranu dočtu dám vědět, jak se mi líbila :)

Eneo
08.05.2014

Originální pojetí, z podání místy běhá mráz po zádech.

nicandra
09.04.2014

Proti Probuzení Tmy se mi to zdá výrazně slabší. Určitě spádu děje dost uškodilo rozdělení pohledu na dvě hlavní postavy, Zlo je přítomno jen jedním ne zcela zdatným zástupcem a Morana jako zástupkyně přírodních sil je tak nějak málo majestátní a mocná. A měla jsem podivný pocit, že čtu pokračování dvou různých knih, protože ta vývojová linka sourozenců Drewových má asi nějakého předchůdce.

Njzy
04.04.2014

Kniha se mi líbila, jediné co mne zklamalo bylo že kapitoly nebyly pojmenované a na konci uvedli jako název další knihy Šedý rytíř místo Šedý král a taky možná ještě to že tam nebylo moc věcí z pohledu Willa.

Lenna75
28.07.2013

Pokračování "Probuzení tmy", téměř stejně zábavné jako jeho předchozí díl!

Susan Cooper

Susan Cooper