Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci

Probuďte své božství: Jak obyčejní lidé dělají neobyčejné věci https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437311/mid_probudte-sve-bozstvi-jak-obycejni-l-hS2-437311.jpg 5 21 7

Co to znamená, probudit své božství? Co kdybyste se dokázali naladit na frekvence mimo hranice hmotného světa? Změnit chemické procesy v mozku a zpřístupnit si transcendentální úrovně vědomí? Vytvořit si novou budoucnost a transformovat svou biologickou podstatu tak, abyste se zcela uzdravili? To vše nabízí dr. Joe Dispenza v této (r)evoluční knize: jejím jádrem je poznání a soubor nástrojů, které umožní dosáhnout běžným lidem mimořádných stavů bytí. Dr. Joe Dispenza autor bestsellerů You Are the Placebo (=Vy jste placebo) a Breaking the Habit of Being Yourself (=Zbavte se zvyku být sami sebou) v knize srozumitelně formuluje poznatky z posledních výzkumů z oblasti neurověd, epigenetiky a kvantové fyziky, a věnuje se i dalším tématům: • Jak se osvobodit od minulosti vyladěním svého těla na novou mysl? • Jak změnit své frekvence a vytvořit si realitu přítomného okamžiku a neomezených možností? • Tajná věda o báječných schopnostech šišinky: náš portál do mystických světů! • Jak rozšířit své vědomí za hranice omezeného, předvídatelného hmotného světa? Jak vstoupit do kvantového pole nekonečných možností? Autor nabízí ucelený program s širokou skálou účinných nástrojů, metod a cvičení, které vám umožní vykročit z fyzické reality do jemnohmotného světa lásky. „Tímto totiž skutečně jsme,“ píše, „a tuto budoucnost tvoříme — v ní se každý člověk stává božskou bytostí.“... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná
Vydáno: , Anch books

Becoming Supernatural: How Common People Are Doing the Uncommon , 2019

Elea
08.03.2024 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, i když to určitě není odpočinkové čtení, spíš občas připomíná odbornou literaturu. Trochu mi vadil klasický "americký" způsob psaní a také časté opakování možnosti nákupu CD a připomínání workshopů. Hodně se mi ale líbily popsané postupy různých meditací.

Acamar
25.06.2023

Publikace spojující starodávné mystické a spirituální učení s jeho novodobou podobou, provazující je se současnými výzkumy a poznatky z vědeckého světa biologie a neurovědy, psychologie či kvantové fyziky. Velmi komplexní a logicky pochopitelné, myslím i dost srozumitelným způsobem (aspoň pro ty, kteří se s tím nesetkávají poprvé), a zároveň i prakticky využitelné návodem na několik konkrétních meditačních postupů. Neslibuje jednoduché a okamžité zázraky pro každého, jako některé podobné, nenáročnější publikace, ale věřím že důsledným praktikováním by bylo zkoušejícím opravdu možné dosáhnout minimálně zlepšení svých životních obtíží, případně experimentátorům přinést zajímavé zážitky.

DYRKA98
09.08.2022 5 z 5

Kniha se mi naprosto líbila. Nemám co vytknout.

tinka1974
05.05.2021 4 z 5

dávám čtyři hvězdičky, protože jsem nedočetla, ale doufám, že to není konečný stav. Prostě začátek byl to co jsem asi potřebovala slyšet a nad čím se zamyslet. Je to sice stále omílané téma, ale až tady v prvních 2/3 jsem pochopila, jak to s kvantováním je. Je zajímavé, že dost těchto věcích si většinou prožiji a pak mi to někdo shrne buď nějakým článkem nebo filmem. A pak odcházím, protože je zbytečné se v tom dál babrat. A proto sem skončila před koncem. Už mě to dál neoslovovalo a nebo jsem tomu nerozuměla. Kam mě tato kniha ale nasměrovala byla meditace. A teď bych se chtěla naučit toto, protože v předpandemické době jsem se přes různá cvičení propracovala až k joze a i když i ta už mi přestala vyhovovat jako taková, začalo mi to táhnou k pomalým energetickým cvičením. Tak že děkuji autorovi za inspiraci

cubeice
11.04.2021 1 z 5

Osobně s předchozími názory příliš nesouhlasím, přesněji s některými kritičtějšími poznámkami ano. Neříkám, že ta kniha nemá význam. Pokud opravdu někoho "probudí", uvede na správnou cestu, pak je to dobře. Některé části se čtou sice celkem obstojně, ale o jejím skutečném významu pro praktikující mám pochybnosti. Snad lékaři, biologové apod. vědci nebo zájemci o tyto vědy mohou ocenit rozsah nebo zaměření výzkumů, jejich výsledků, veličiny naměřené během cvičení a dokonce nejrůznější snímky mozku, obrázky, grafy. Nejsem vědec, tedy hodnotu těchto informací neumím posoudit. Ale... Jsem praktikující jógy a meditace a jako takový nemohu s čistým svědomím tuto knihu přijmout ani doporučit. Nesouhlasím s předchozím názorem, že autor neasociuje s žádným duchovním směrem, většina tohoto, co popisuje a vysvětluje je z tradiční jógy (nemyslím cvičení asán, to je jen jeden stupeň jógy) , i když do toho sem tam přimíchá něco z jiných směrů (třeba z Tajemství od Rhondy Byrne) a celé to zaobalí do "vědeckého pláště" a vědou prokázaných účinků. Ptám se však, opravdu potřebuje meditující člověk vědět o měřitelných fyzikálních a chemických procesech, které se s ním dějí během meditace (cvičení)? Nebo nás jen autor zahlcuje informacemi, které od skutečného zaměření meditace odvádějí naší pozornost v už tak přetechnizovaném a přeinformovaném světě? Opravdu Dispenzovi "studenti" s elektrodami na hlavě a tunelech magnetické rezonance dosahovali po několika dnech výsledků, jako skuteční jogíni a guruové po desítkách let? Občas taky analyzuji a rozumuji a za mě tedy poměrně nedůvěryhodné. Během meditace pro mě určitě není podstatné říkat si: aha, teď bych se měl přepnout z beta do alfa, teď se mi v mozku vyplaví tyto hormony a v takovém množství, že budu najednou šťastný a celý život bude dokonalý a splní se mi všechna přání, protože celý vesmír je jen elektromagnetické vlnění, kterým sám jsem a které jsem schopen řídit a ovlivňovat, dokonce tak, že budu bohatý a vyhraju v loterii, když ho správně ovlivním. Myslím, že zrovna tyto Dispenzovy "sliby" přímo odporují podstatě meditace, když slibuje jejím praktikováním získání nejrůznějších majetků, peněz, vysněného zaměstnání atd. Možná neškodí některé základní poznatky o fungování těla a mysli z knihy znát, ale podle mého názoru tu pro meditační praxi není mnoho podstatného, pro mě osobně je to spíše kontraproduktivní. Stejně tak zázračné účinky meditací, které popisuje na půl maximálně dvou stranách - opravdu někdo věří tomu, že během jedné meditace (tak, jak jí autor popisuje ani ne deseti minutové - v lepším případě opakované dle autora několik málo týdnů) dosáhne takových účinků, jak to uvádí například u čaker (kterým však říká energetická centra)? Opravdu někdo z praktikujících věří tomu, že se ty zázračné účinky projeví během několika hodin maximálně dnů? Opravdu se dají chronické i akutní bolesti po nejrůznějších nemocech a úrazech vyléčit během jedné jediné meditace? Z jistého pohledu mi tato kniha přijde i nebezpečná, autor se většinou nezmiňuje o možných kontraindikacích, o nebezpečích pro lidi trpící některými onemocněními, pro něž tedy popisované techniky nejsou příliš vhodné, stejně tak se jen okrajově zmiňuje o době, počtu opakování apod. atd. Za mě tedy ne. Většina knihy je dle mého jen oduševněle se tvářící balast a míchá se v ní několik nepříliš slučitelných, i když (možná) souvisejících oblastí. Z mého pohledu se jedná o čistě komerčně zaměřenou záležitost těžící z dávno známých nauk, která devalvuje jejich skutečnou hodnotu a slibuje lidem zázraky s minimálním úsilím. Nechápejte mě špatně, něco z toho, co autor v knize popisuje, opravdu funguje, ale vše to vyžaduje mnohem více přípravy, učení, cvičení a mnohem více kroků a času, než jak to pan Dispenza popisuje. Není to tak jednoduché, jak se z jeho knihy zdá. Učení, poznání, léčení, osvícení není měřitelné. Pokud chcete dosáhnout toho, co autor na stránkách knihy slibuje, doporučuji si raději přečíst spisy zaměřené na klasickou jógu nebo vybrané práce např. od Eduarda Tomáše a praktikovat pod dohledem skutečných a zkušených učitelů. Jednu hvězdu dávám za to, že by snad mohla kniha pomoci probudit lidi, kteří se právě zabývají vědou a potřebují vše vysvětlit jejími metodami, jinak neuvěří... P.S. zpočátku jsem název knihy nechápal, po přečtení úvodu jsem jej pochopil a vidím v něm přímé přiznání k tomu, že to, co autor popisuje, je velmi modernizována cesta jógy, i tak je však název velmi zavádějící a čpící prostou komercí...

GepardLady
31.01.2021 4 z 5

Rozsáhlá kniha, která jako by "syntetizovala" většinu poznatků, které jsem se dočetla v knihách s duchovněrozvojovou tematikou, ale přitom je principiálně trochu posouvala. Co asi hodně lidí odradí je fakt, že se tam informace opravdu hodně opakují, ale v podstatě to není zas až taková otrava, protože je to jako stát na břehu a krok za krokem jít do větší hloubky s ujištěním, že se čtenář nemá čeho bát, takže víc a víc proniká pod povrch a s každým opakováním si víc uvědomuje a osvojuje Dispenzovu hlavní myšlenku.
Řekla bych, že kniha neurazí žádného duchovně hledajícího, protože neasociuje s žádným duchovním ani náboženským směrem (Dispenza sice píše o Božství, ale stejně tak tu vyšší sílu můžete nazvat Zdrojem, Kvantovým polem či jakkoli jinak), přitom ale JE duchovní. Začne to sice jako každý návod na to, jak si plnit sny (ano, můžete si zařídit lepší práci, vztah nebo cokoliv materiálního), jenže vás tahle cesta stejně nakonec dovede k tomu, že materiální svět je šidítko. To jediné pravé a uspokojivé (bezvýhradnou lásku) máme všichni v sobě a ono nás to k ní přirozenou cestou zavede. Naučíme se milovat sami sebe i všechny a všechno kolem sebe, což je to, co nás udělá opravdu a natrvalo šťastnými.
Co se týče návodů na meditace, tam jsem se jakožto začátečník cítila trochu diskvalifikovaná. Dispenza jako kdyby počítal spíš s lidmi v tomto směru trochu pokročilejšími... (P. S. Po dočtení knihy "Probuďte své božství" se mi chybějící doplnilo.)

Bakana
07.07.2020 5 z 5

Začnu srovnání s Ovlivňováním reality, které jsem taky přečetla (myslím, že asi všechny díly).
Řekla bych, že obě knihy jsou asi tak na stejné ùrovni, i když každá je napsaná trochu jinak. Z Dispenzovi knihy čiší, že ji napsal Američan: je tam na můj vkus až příliš reklamy a vychvalování jeho vědecké práce a workshopū, které pořádá. Ale budiž, kdybych se něčím zabývala celý život a byla si svou věcí jistá, asi bych se taky nebála se pochválit. Při porovnávání práce na sobě, které knihy požadují, mi Dispenza připadá více nenáročný (ale kdo je blázen jako já ten už dávno ví, že nám může předepisovat kdo chce co chce, záleží jen na nás a na tom, co opravdu k posunu vpřed potřebujeme - to se u každého značně liší).
Mj. kniha obsahuje stručné návody na meditace, které Dispenza používá. Na jeho webovkách jsou ovšem za peníze. Kdo hledá, ten je najde na Youtubu, namluvené třeba někým jiným (podotýkám, že anglicky, česky jsem je ani nehledala, možná tam jsou taky), ale zadarmo. Osobně jsem meditace párkrát vyzkoušela a na mě určitý ùčinek mají. Zázrak se sice nekonal, ale taky nejsem dostatečně důsledná na to, abyh dennodenně postupovala podle návodu.
Taky se mi líbí, že jevy, se kterými potom pracuje v metafyzice, vysvětluje Dispenza napřed ve fyzice či biologii, a to navíc způsobem, který pochopí i laik.
Takže i přes mé výhrady za 5*.

Joe Dispenza
americká, 1962