Přízraky noci

Přízraky noci https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477550/bmid_prizraky-noci-GR3-477550.jpg 4 157 50

Akční fantasy pro čtenáře Šesti vran. Moggast – země, které vládne proslulý kníže Dragovit. O jeho temných praktikách kolují nejrůznější zvěsti, lidé však o nich hovoří jen šeptem v bezpečí svých domovů. Princezna Lada je přesvědčená, že Dragovit stojí za únosem její starší sestry Kazi. Když se ji vydává zachránit, rozhodně nepočítá s tím, že hned při prvním střetu s nepřítelem zemře. Smrtka jí však učiní lákavou nabídku. Lovec démonů Karden chce být slavný. Jeho vyhlídky byly mizivé, teď však dostal od Dragovita úkol, kterým by si mohl svůj sen splnit. Stačí knížeti přivést princeznu Ladu. Potulná hudebnice Noa strávila polovinu života skrýváním. Když se jí naskytne příležitost pomstít se vrahovi její rodiny, knížeti Dragovitovi, ani na vteřinu nezaváhá. Jaela život na malé vesnici nudí. Alespoň do dne, kdy v osadě propukne morová nákaza, a on musí utéct, aby ochránil svoji rodinu. Čtyři hrdinové, jeden úkol. Každý je jiný, přesto je něco spojuje. Kdo z nich vyhraje a kdo skončí jako poražený? A jsou všichni takoví, jací se na první pohled zdají být?... celý text

hanzmb
20.10.2021 3 z 5

Možná i 3,5 *, ale nejsem už cílová skupina YA literatury a v anotaci upozornění nebylo. Jinak bych se do čtení nepouštěl. Co musím chválit je literární zpracování, i když se jedná o prvotinu. Je vidět novinářské vzdělání a vypsanost. Co už je slabší je dějová linka. Ono taky co nového vymyslet do toho 1000 x omletého záchranného putování skupiny hrdinů. Co pak vůbec nechápu je použití jmen z Jiráska. Kdyby chtěla dál rozvíjet základní příběh, tak ano. Takhle jen samoúčelný pokus o zajímavost?? Navíc, asi aby došlo i na Moravu, tam nacpala i Svatopluka.

lvice_elaa
20.10.2021 3 z 5

Dobrej příklad knížky, která nenadchne ani neurazí. Zapojení slovanské mytologie mi sedělo a celkově to působilo sympaticky, ale taky tam bylo dost neohrabaností, který chtěly vychytat. Celá zápletka s intrikama byla děsně naivní a spoustu času nudná. Srovnávat to se Šesti vránama je celkem drzost. Co mě hodně potěšilo, byl závěr, za ten dám * navíc.

Blanka29
13.10.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaná a napínavá kniha. Spojení slovanských bohů s dalšími postavami z historie bylo velmi dobře nakombinováno. Kniha byla psána z pohledů hlavních hrdinů a trochu jsme se o nich i něco dozvěděli, škoda, že jen tak málo. Ráda bych se i víc toho dozvěděla o největším záporákovi.....

Pitbullka
12.10.2021 4 z 5

Na prvotinu velice vydařený příběh. Líbily se mi postavy, příběh měl spád, romantika v rozumné míře a konec čtenáře ujistí v tom, že se autorka s ničím a nikým nepáře. Mně jen chybělo trošku víc informací o Dragovitovi a uvítala bych více pasáží s Morenou. Jinak super čtení.

ferda301
11.10.2021

Tato kniha se mi moc líbila. Na příběh se nahlíží z několika pohledů, ale naštěstí se vše neopakovalo. Jednotlivé pohledy na sebe plynule navazují.

Všechny postavy jsou přímo skvělé. Nejoblíbenější je hudebnice No a její zvláštní schopnosti. Velmi sympatický je lovec Karden a kníže Dragovit.

V příběhu nechybí ani trochu romantiky.

Konec příběhu je velice překvapivý, a však smutný. Celkově se mi ale kniha líbila.

michaela_books
08.10.2021 4 z 5

Kniha má nádherné grafické zpracování, je doplněná o nádherné detaily, mapu, a taky v ní najdete slovník pojmů, který příběh skvěle doplňuje a celkově mě příběh velmi mile překvapil. Líbila se mi inspirace slovanské mytologie s historickými postavami, na kterých je založený tento originální svět. Už od prvních kapitol můžete očekávat velké akce, zvraty a nečekané tajemství. Rozjezd děje byl poměrně velmi rychlý a příběh mě rychle vtáhl do děje. Bylo velmi zajímavé pozorovat vyprávění hlavních hrdinů, jejichž úhly pohledu se střídaly. Styl psaní byl příjemný už od začátku a kniha se četla velmi rychle.
Jsem moc ráda, že jsem dala šanci nové autorce české fantasy a určitě pokud vás Přízraky noci zaujaly, neváhejte a dejte knížce taky šanci.
Ještě bych chtěla poděkovat @humbook za poskytnutí e-knihy k recenzi.

evie.books
26.09.2021 3 z 5

Ačkoliv mám ke knize výhrady, vzhledem k tomu, že jde o autorčinu prvotinu, se myslím docela povedla. Jsem moc ráda, že jsem jí dala šanci, a pokud Vás tahle česká fantasy zaujala, určitě jí dejte šanci i Vy. ️

klarka009
23.09.2021 5 z 5

"Lidé. To jsou nejhorší přízraky noci."
Tak toto byla jízda. Hned od první stránky jsem byla hozena do akce a vydechnout mě autorka nechala až na konci.
Vždy mám v knihách ráda, když jsou kapitoly psané z pohledů více postav a zde byly ty postavy rovnou 4.. princezna Lada, lovec démonů Karden, potulná hudebnice Noa a Jael. Všichni si mě získali. Každý z nich měl nějakou svoji minulost a postupně se ty postavy vyvíjely. Hlavně teda Karden a Noa. Byla zde spousta zvratů, které jsem nečekala. Obzvlášť na konci jsem byla velmi překvapená. V knize se navíc objeví i několik nadpřirozených bytostí ze slovanské mytologie, takže se máte určitě na co těšit!
Bylo naprosto skvělé číst knížku inspirovanou ze Starých pověstí českých a jsem moc ráda, že něco takového můžu mít v knihovně a vám ji doporučuji přečíst také :) Jen bych brala více stránek, je to taková jednohubka, což je v případě této knížky velká škoda!

lena.o.knihach
23.09.2021 4 z 5

Akční fantasy pro čtenáře Šesti vran. Než akci a Šest vran bych radši zmínila slovanskou mytologii, protože ta byla v příběhu zakomponovaná dokonale. Kromě rusalky, vlkodlaka nebo vampýra jsem se setkala i se samotnou bohyní Morenou a jsou to právě tyto mýtické bytosti, které bych u Přízraků noci vyzdvihla.

Čtyři hlavní hrdinové mi přijdou na 260 stran moc. I když má v příběhu každý z nich důležitou roli, radši bych dvě poznala do hloubky, než takhle něco málo od všech čtyř. Nejvíc mě zaujala linka lovce démonů (hlavně jeho minulost) a potulné hudebnice. Bohužel tam nebyl prostor pro více detailů, které mě o Kardenovi a Noe zajímaly.

Chyběla mi dějová linka z hradu. Chtěla jsem více poznat i zápornou postavu knížete Dragovita. Dovedla bych si představit kapitoly z pohledu Kazi, co musí s vládcem vytrpět, jak se k ní chová atd.

Závěrečná část Přízraků noci byla ale jízda! Najednou mi stránky začaly ubíhat pod rukama, kapitoly se zkrátily, bylo to napínavé a dokonce mě Kateřina Ševčíková na konci i překvapila.
Musím zmínit ještě další plusy knihy - slovník pojmů, krásnou obálku a nádherně propracovanou mapu.

nela3812
23.09.2021 5 z 5

Nemám slov. Příběh byl od začátku jedna velká jízda a já se ani na malou chvilku nenudila. Nikdy bych nevěřila, že na základech českých pověstí je možné postavit tak geniální příběh! K příběhu jsem se vracela v každé volné chvilce a těšila se, jak bude dobrodružství 4 hrdinů pokračovat.

Zprvu jsem měla ze 4 různých pohledů na 1 příběh obavy, aby vše nebylo opakováno dokola (pokaždé z jiného pohledu). Mé pochyby naštěstí nebyly na místě a příběh ubíhal příjemným tempem. Jednotlivé pohledy na sebe plynule navazovali. Zvraty v příběhu byli velmi nečekané a téměř žádný z nich jsem neočekávala, což se mi velmi dlouho nestalo.

Všechny postavy jsem si zamilovala. Nejvíc však hudebnici Nou a její zvláštní schopnosti, a pak také velmi sympatického a pohledného lovce Kardena. Jisté kouzlo měl ke konci i sám kníže Dragovit, ovšem mé srdce si za své činy rozhodně nezískal.

V příběhu nechybí ani romantická linka. Která byla lehce předvídatelná, ale stejně zahřála u srdíčka. V jisté části příběhu jsem očekávala další romantickou linku, na kterou se bohužel nedostalo, což je velká škoda!

Konec příběhu byl překvapivý, smutný, nabitý akcí – stejně jako celá kniha. Bylo to úžasné a mě mrzí, že jsem knihu přečetla tak rychle a že neměla alespoň o pár stránek navíc.

Jsem z knihy nadšená, a jediné co mohu vytknout je slovníček až na konci knihy a já ho našla až po přečtení. ‍️ Kdybych o něm bývala věděla na začátku, nelámala bych si hlavu s mnoha pojmy.
I tak je to ale ∞/5 ⭐.