Přízraky Brynn Wilderové

Přízraky Brynn Wilderové https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495890/bmid_prizraky-brynn-wilderove-1WM-495890.jpg 4 69 25

Hrdinkou tohoto románu o lásce, smrti a žalu je žena, která právě ukončila jednu kapitolu svého života. Brynn Wilderová, která učí na univerzitě současnou americkou literaturu, se po matčině skonu uchýlí na léto do Whartonu, turisty oblíbeného městečka na břehu Hořejšího jezera mezi USA a Kanadou, aby si odpočinula a nabrala síly. V útulném hotýlku se spřátelí s několika svéráznými lidmi – s LuAnn, výstřední majitelkou, těžce nemocnou Alicí, o kterou se stará manželská dvojice s nevšedním příběhem, či s Dominikem, mladým mužem s úsměvem filmové hvězdy a fascinujícím tetováním po celém těle. Brynn však brzy pocítí na vlastní kůži, že v tomto domě s dlouhou historií se odehrává cosi záhadného, snad i děsivého. Alice nevysvětlitelně ví o všech ostatních věci, o nichž se neměla kde dozvědět. Zlé sny a šeptající hlasy Brynn v noci doženou do pokoje, který nechává majitelka na sezonu zamčený poté, co tam v jejím hotelu, celou zimu pustém a prázdném, někdo neznámý zemřel. Hlavní hrdinku také neodolatelně přitahuje potetovaný Dominic, přestože byla varována, že mu v patách kráčí smrt. Brynnina přítelkyně Kate, jejíž příběh vyprávěl bestseller Dcery jezera, ve Whartonu na břehu Hořejšího jezera našla štěstí, skvělou práci a životní lásku. Co zde ale osud přichystal pro Brynn?... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Vendeta

The Haunting of Brynn Wilder , 2020

slamenka
14.11.2022 3 z 5

Přemýšlím, co o knize napsat. Líbilo se mi, že jsme se vrátili zpátky do Wartonu a opět se setkáváme s Kate a Nickem, i když jen jako vedlejší postavy.
Za prvé tohle není horor, spíš mi to příjde jako mystický/duchařský zamilovaný román. Dcery jezera byly víc děsivější. Ale příběh nebyl špatný, Dominica jsem po půlce knihy prokoukla, takže pak už člověk věděl, kam to bude směřovat.
Kniha příjemně potěšila, četla se jedním dechem. Ale psát strašidelný román, kde ostatní říkají No jo, tu straší, každej se setká s duchem a jen mávnou rukou... Hmm to mi nesedlo

alexis818
30.10.2022 5 z 5

Kniha mi velmi sedla.Krasne,laskavě,nadejeplne čtení.

kanitsuj
14.10.2022 3 z 5

Rozhodně zklamání oproti autorčině předchozímu románu. Kdyby nebylo dojemného závěru, hvězdičku bych možná ještě ubrala. Postavy mi nebyly příliš sympatické, atmosféra hotýlku, v němž straší mne v tomto případě minula, a to by se u mysteriózního románu stát nemělo. Oceňuji, že autorka se snažila dvojící postav navázat na příběh Dcery jezera, a také, že pointa byla v intencích tohoto žánru celkem solidní.

andrea5753
30.09.2022 5 z 5

Tento mysteriozní příběh se mi velmi líbil, atmosféru knihy jsem si velmi užila. Spisovatelka dokáže velmi dobře popsat krásu prostředí a také se mi líbilo, jak byly popsány stádia Alzheimera. Bylo fajn opět se setkat se Simonem a Katy. Takže 5 hvězdiček za tento , jak jsem již napsala, mysteriozní příběh.

hana4834
28.09.2022 4 z 5

Zase skvělí příběh i když ten první Dcery Jezera byla lepší. Bylo tu dobře popsány první 2 data Alzheimera. Jsem zvědavá co napíše autorka příště

americká literatura jezera

Wendy Webb