Přiveď mě zpátky

Přiveď mě zpátky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403616/bmid_prived-me-zpatky-dwy-403616.jpg 4 1646 523

Byli mladí a zamilovaní. Na dovolené ve Francii zastavili u benzinové pumpy a Finn si odskočil. Když se vrátil, byla Layla pryč a už ji nikdy neviděl. Aspoň tak vypovídal na policii. O mnoho let později se Finn zasnoubil s Laylinou sestrou Ellen. Jenže najednou zavolala policie, že někdo Laylu spatřil. Začaly se objevovat dávno ztracené věci z její minulosti, tajné zprávy, různé stopy a varování. Co neznámý chce a kolik toho ví?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

Bring Me Back , 2018

Miluna40
04.10.2019 3 z 5

Cetla se dobre,zaver dobry. I kdyz bylo brzy jasne o co jde,konec uplne nudny nebyl.

MíšaS.
04.10.2019 1 z 5

Při čtení první části, jsem si říkala, že docela dobrý, jednoduchý, ale dobrý. Pak přišla druhá část a něco se pokazilo. V druhé části, která měla být asi napjatější, jsem se začala docela nudit a přeskakovat odstavce s tím, že se tam vlastně nic neděje a pořád jen plkají o blbostech. A ten konec to zabil úplně.

alnahu
02.10.2019 3 z 5

Docela čtivý psycho- thriller.Příběh Layli,která trávila dovolenou se svým snoubencem ve Francii z které se nevrátila.Proč po tak dlouhé době dává své starší sestře o sobě vědět a používá k tomu matrjošku,která je kdysi spojovala.
Kniha se četla dobře i když je děj trochu překombinovaný ,konec je opravdu překvapivý.

martineden
30.09.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá, i když trochu překombinovaná. A hlavní postava - Finn mi připadal naprosto uvěřitelný. Ne moc bystrý, ne moc hodný, ale prostě fogura z masa a kostí. Takový antihrdina, což mám občas ráda. Ale ty ženské postavy - nevim nevim.

JaKa1974
30.09.2019 5 z 5

Přečteno za jeden den, čtivá kniha, která vás drží až dokonce.

Š.Ala
29.09.2019 5 z 5

Vlastně nevím, co mám napsat. Při čtení jsem si říkala, jaké je to psyho, ale teď na konci mám vlastně jen pusu dokořán. Autorka mě opět nezklamala. Napínavé čtení.

Dija
26.09.2019 4 z 5

Tak to bylo pěkně děsivé! Předchozí knihy mě bavily více, byly méně předvídatelné. U této jsem tak nějak od začátku tušila pointu. Každopádně mě to i tak pěkně vyděsilo. Ale možná je to tím, že jsem knihu dočetla o půlnoci!

Susan94
24.09.2019 3 z 5

Autorka umí psát i lepší příběhy. Trochu moc přitažené za vlasy. Sice mě trochu tahala za nos, ale nebylo v tom nic, co by mě "nutilo" číst to s větším zaujetím.

essidaven
23.09.2019 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem uživatelky oblakaknih. Bylo to divné! Vážně jsem čekala více díky kladným ovacím na autorku (mé první setkání s paní "Pařížovou" - a asi poslední). Tak zaprvé, hlavní postava Finn byl nesympatický až za roh a jeho vyprávění v ich formě mi zpočátku dost lezlo krkem. Vlastně jsem si v knize neoblíbila žádnou postavu, prostě to vykreslení bylo slabé, nešlo se do nich vcítit. Celkově kniha byla čtivá, čili dobře napsaná, co se týče skladby vět a výběru slov, ale ten obsah textu byl podivný. Konec jsem neuhádla hned, to je plus, ale velké mínus je za uvěřitelnost, ta moc vysoká nebyla. Podivně překombinované. POZOR SPOILER!!!! Chápu, že dvanáct let je hodně, ale to ji vážně jako nepoznal? Nebo někdo jiný z jeho okolí? To je blbost! KONEC SPOILERU. A navíc hlavní důvod, který vedl k záhadnému zmizení byl dost chabý, takže čtivost byla, námět také, ale zpracování špatné, prostě trochu mimo, jako hlavní hrdinka. Tak 50%, což tady nelze, takže 2*.

katerina1453
23.09.2019 2 z 5

Kniha se četla lehce, je to nenáročná oddechovka. Nicméně mne samotnou teď překvapilo, že když jsem se cca po 2 měsících po přečtění snažila vybavit o čem byla, myslela jsem si nejdřív, že jsem ji ještě ani nečetla... Takže to ve mě vlastně vůbec nic nezanechalo...

Adél784
22.09.2019 3 z 5

Kniha velice čtivá, ale ten konec byl divný.
Za zavřenými dveřmi je rozhodně lepší:)3,5/5

patricia8137
22.09.2019 5 z 5

Musím súhlasiť s ostatnými čitateľmi, že táto kniha je od autorky najslabšia, ale to ešte neznamená, že sa mi nepáčila. Všetky jej 3 knihy som čítala po sebe, takže som ich porovnávala medzi sebou, a preto túto knihu hodnotím ako najslabšiu, ale aj tak ju hodnotím 5*. Príbeh bol zaujímavý, koniec napínavý.

lucievach
21.09.2019 2 z 5

Nápad dobrý, konec překvapivý. Jen cesta k tomu konci byla jaksi dlouhá a únavná.

oblakaknih
21.09.2019 2 z 5

Od knihy Přiveď mě zpátky jsem měla hodně vysoká očekávání. To byla bohužel chyba.
Kniha má fajn námět s poměrně originálními prvky.
Hned první zklamání pro mě byly postavy. Hlavní hrdina Finn mi byl nesympatický a nad jeho chováním jsem jen vrtěla hlavou.
Co mě naopak nadchlo byl styl psaní. Autorka opravdu umí, kniha se velice dobře četla. Přese všechny výtky jsem byla na konci napjatá a docela překvapená.
Ze začátku mi děj přišel dost nudný. Trvalo mi, než jsem se začetla a do knihy se nějakým způsobem vcítila.
Kniha byla dost zvláštní, vývoj děje byl překvapivý, ale jako celek to na mě nepůsobilo dobře.
Z textu na mě nepřecházely téměř žádné emoce, dost často jsem nad knihou obracela oči v sloup.
Líbilo se mi obohacení knihy o emaily a dopisy.
Z knihy jsem dost rozpačitá, znovu bych si ji nepřečetla.
V tomto případě jde o hodně osobní názor, ale za mě ne.

Didi15
21.09.2019 3 z 5

Tak jsem se těšila , ale výrazné nadšení se nekonalo. Leč je kniha poměrně čtivá,je zřejmě nejslabší, předešlé mě bavily o mnoho více a víc k tomu nemám co dodat.

Dagmar58
17.09.2019 4 z 5

Napětí, spád, čtivost. Nicméně první dvě autorčiny knihy byly pro mě o něco lepší.

ivana1924
14.09.2019 4 z 5

První kniha autorky mě zcela uchvátila, druhá....byla trochu slabší, třetí jak už tu bylo psáno asi nejslabší.Ale i tak jsem ji měla přelousklou za chvilku. Možná, že kdybych nečetla knihy chvilku po sobě, bylo by to jiné.

Kira128
14.09.2019 4 z 5

Co k tomu říct? Mám tuhle autorku ráda. Četla jsem V pasti lží, to mě dostalo. Později jsem se dostala i k Za zavřenými dveřmi, což mě možná chytilo mnohem víc. Není divu, že jsem se chtěla pustit i do tohoto.

Nejsem si jistá, jaké pocity z toho přesně mám. Vím ale, že Přiveď mě zpátky pro mě bude asi nejslabším dílkem od autorky. Nebylo to špatné, naopak, líbilo se mi to. Autorka opět ukázala, že její thrillery mě asi bavit nepřestanou, jenže první polovina se mi zdála taková pomalu ubíhající, jak kdyby B. A. Paris potřebovala zastavit čas a nechtěla nám nic dalšího prozradit, zvláštní zbytečné natahování, které se ale na druhou stranu zase rychle četlo.

Konec mě překvapil, měla jsem pár teorií, které mi vyšly, ovšem to hlavní rozuzlení mi uniklo. Protože... nevím, nedokážu si to představit. Oči se přeceňují? (Kdo četl, mou narážku jistě chápe :d).

Každopádně jsem si čtení užila a B. A. Paris mě opět přesvědčila o tom, že je to má thrillerová královna, ale bohužel... asi je to z mého pohledu její nejslabší dílko. Už se ale moc těším na nějakou další pecku od ní, její knihy jsou skvělé, donutí vás na všechno zapomenout a uvažovat, občas se chytat za hlavu a proklínat dějovou linku. Jo, mám to ráda.

magic11
10.09.2019 2 z 5

První polovina pěkně odsýpala, dobře se četla, od druhé půlky už se to táhlo a měla jsem problém to dočíst - v podstatě jen proto, abych si potvrdila, že je to opravdu slabota.... Takže pro mě nakonec zklamání

Marcse
09.09.2019 3 z 5

Předvídatelné kniha, ale poutavá... Dobře se cetla

thrillery strach psychologické thrillery zmizení lidí britská literatura

B. A. Paris (p)
britská, 1958