Příští rok v tento den

Příští rok v tento den https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474653/bmid_pristi-rok-v-tento-den-ebA-474653.jpg 4 109 33

Minnie ví dvě věci: že její narozeniny na Nový rok trvale provází neštěstí, a že za to všechno může Quinn Hamilton, muž, kterého nikdy nepotkala. Minnie a Quinn se před třiceti lety narodili ve stejný den – prvního ledna –, ve stejné nemocnici. Nejenže jí a její rodině tehdy ukradl odměnu za první narozené dítě, ale i jméno, které měla dostat. A od té doby už jsou každé narozeniny horší než ty předchozí. Když pak jednoho dne Minnie na Quinna náhodou narazí na jedné silvestrovské párty, vidí, že je skutečně dítětem štěstěny. Je atraktivní, vede úspěšný byznys a má dokonalou přítelkyni. A přestože jsou oba z úplně jiných světů, něco jako by je k sobě přitahovalo a jejich cesty se protínají čím dál častěji. Je to jenom náhoda, nebo je za tím něco víc?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

This Time Next Year , 2020

fereny
19.01.2022 4 z 5

Milá, příjemná, oddechová :)

ciniminisek
15.01.2022 3 z 5

Lehce vtipný příběh, který sice ničím nepřekvapí, ale ani náhodou neurazí. Knihu bych zařadila do kategorie nenáročného čtení, kterou zdatný čtenář dokáže slupnout jak malinu. S ohledem k hlavnímu námětu knihy Silvestra, se příběh celkem svižně odvíjí a příběh tak má rychlý spád. Až na jednu výjimku a to je romantická linka děje...

Na můj vkus se toho autorka zřejmě příliš bála a nechtěla nic uspěchat, což samozřejmě není na škodu, ovšem v tomto případě své čtenáře nechala opravdu dlouho čekat a to téměř až do poslední stránky příběhu. Což je veliká škoda, poněvadž je předvídatelné, jak románek Minnie a Quinna skončí a samotným prodlužováním nás ochudila o společné zamilované chvilky.

Hodnotím zlatou střední cestou a doporučuji ji především pro mladší ročníky, myslím, že by mohla nadchnout především náctileté, od čehož já už mám daleko.

LiLinka
04.01.2022 4 z 5

Příběh plný nešťastných náhod se šťastným koncem. Milé, doporučuji. :)

Maky1505
23.11.2021 4 z 5

Moc hezká knížka, o přátelství, lásce a Minii která si vzala do hlavy že poslední den v roce musí mít smůlu.O dvou narozených lidí ve stejný den...
Věta která se mi moc líbí....

Buď sama sobě dobrou společnicí a nebudeš nikdy osamělá.

MarKy95
07.11.2021 4 z 5

Milé čtení na večer.

Arianne
04.11.2021 4 z 5

Takové nenáročné milé čtení ladící s podzimní atmosférou. Ze začátku působily Minnieny trable dost křečovitě, ale postupem času se autorka oprostila od pocitu, že musí vylíčit tu největší smolařku světa a začala psát o dost přirozeněji. Ale i když se mi líbila Minnie a líbil se mi Quinn, dohromady spolu mi nějak neladili, jakoby jim scházela ta poslední jiskra, která by z toho udělala skvělý příběh.
Zároveň ale se setkáme se spoustou postav vedlejších, které nás baví a i to z toho dělá pohodové čtení.

MilackovaN
20.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Nepatří to ke klasickým oddechovkám, kde to srší cukrem. Mezi Minnie a Quinnem to nejiskří tak, jak můžeme být zvyklý u ostatních romantickým knih, navíc obě matky obou hlavních postav mají psychické problémy, které se postupem času přenesly na jejich děti, nebo alespoň u Quinna to tak bylo.
Celý příběh začal jednou křivdou, kdy jedna z matek pojmenovala první dítě narozené v roce 1990 jménem, které chtěla dát svému dítěti druhá matka. Dceru tak musela tato matka namísto Quinn pojmenovat Minnie, což nebylo moc vhodně zvoleno vzhledem k tomu, že její příjmení bylo Cooperová. Jméno Quinn tedy dostal chlapec. Oba dva se poté po 30 letech setkají na záchodě a od té doby se jejich životy prolnou. Postupem času zjistíme, že to nebylo jejich první setkání a že spřízněná duše a osudová setkání opravdu existují.

bookcase
17.10.2021 4 z 5

Hezký příběh, variace na téma setkání dvou lidí, kteří k sobě patří a ještě to neví, respektive jim to nedochází. Možná by chtělo na vzájemné chemii přidat, ale aspoň to nebyla přeslazená limoška.

pocketka
01.10.2021 1 z 5

Další knižní zklamání. Námět vcelku fajn, ale toto není žádný příběh, u kterého cítíte tu hmatatelnou chemii mezi hlavními postavami, není tam ani troška toho zamilovaného napětí.
Minnie je až příliš velký smolař na to, aby vás bavilo pořád dokola číst její přešlapy.
Neskutečná nuda. Ztráta času. Určitě jsou mnohem lepší knihy s podobným zaměřením.

Ketfl
19.09.2021 4 z 5

Na jedné straně se jedná o opravdu krásný, romantický příběh o dvou spřízněných duších, jejichž životy se v průběhu let neustále nějakým způsobem proplétají a střetávají. Je hodně zajímavé sledovat, jak se spolu v průběhu let setkávají a třeba o tom ani nevědí. Na druhé straně mi tam chyběla nějaká větší jiskra, na to, že to měly být spřízněné duše. Jako ano, příběh je opravdu hezký, skvěle napsaný, čtenář nahlíží do životů hlavních hrdinů - hlavní hrdinka byla dost třeštidlo a smolařka a hlavní hrdina měl velké trápení s matkou, ale aby to bylo na 100%, tak mi tam nějaká drobnost chyběla. Určitě bych si ale knihu přečetla do budoucna znovu. Pěkné.

Kešu1981
17.09.2021 3 z 5

Podle mě to bylo zbytečně depresivní a do komedie to mělo hodně daleko. A na romantiku v tom pro změnu chyběla chemie hlavních postav... takové nemastné neslané, ale pěkně napsané ;o)

nina3905
12.09.2021 5 z 5

Kniha je pohladením pre romantické duše. Ak niekto z vás, nemá rád červenú knihovňu v podobe príliš štylizovaného príbehu, hrdinov a happyendu , tak sa tomuto príbehu vyhýbajte. Fanúšikovia tohto žánru si prídu na svoje a kniha stojí za prečítanie.

kanitsuj
09.09.2021 4 z 5

Pro milovnice romantických komedií jde o vydařenější počin, ale na plný počet hvězdiček to bohužel nestačí. Některé scény už mi přišly příliš idealizované a sovy v břiše (modří vědí)...kdo o nich kdy slyšel??? Nad tímto přirovnáním mi zůstal rozum stát:-)

milostné romány romány pro ženy

2021  81%Příští rok v tento den
2023  75%Ještě jsme se nepotkali

Kniha Příští rok v tento den je v