Příšeří

Příšeří https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23502/priseri.jpg 4 191 34

Příšeří je čtvrtým autorovým thrillerem, který se zabývá nadpřirozenými jevy. Známé téma Raymonda A. Moodyho, jr., o životě po smrti je tu ztvárněno do napínavé románové podoby. Na brightonském hřbitově právě pochovali mladou těhotnou ženu Sally Donaldsonovou. Kostelník, který v ten večer tudy procházel, zaslechl z částečně zasypaného hrobu tlumené údery, ale ve větrném a deštivém počasí je považoval za halucinaci. Během příštích dnů však několik dalších lidí slyšelo rovněž slabé zvuky vycházející z hloubky země. Svědkem následné exhumace se stala začínající novinářka Kate Hemingwayová. Na vlastní oči se přesvědčí, že Sally byla pohřbena zaživa. Na hrůzný zážitek nemůže zapomenout a přes šéfův přísný zákaz začne pátrat na vlastní pěst po této záhadné události. Děj vrcholí v okamžiku, kdy se Kate vplíží za noci do pohřebního ústavu… Peter James se nejprve na svůj román důkladně připravil. Účastnil se pitvy, zajímal se o příběhy z posmrtného života a o případy předčasných pohřbů. Výsledkem je brilantní, skvěle napsaný horor, který uchvátí každého čtenáře.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Naše vojsko

Twilight , 1991

matogeminimato
11.03.2024 4 z 5

PETER JAMES-PRÍŠERÍ
240str.7,5/10b.
Na cintoríne je niekoľko dní počuť tlmené búchanie. Zistí sa, že pochádza z hrobu mladej ženy Sally Donaldsonovej, ktorá bola pochovaná len pred pár dňami... Bola totiž pochovaná za živa. Mladú novinárku Kate Hemingwayovú úplne pohltí tento strašný príbeh a zistí že ,, jeho cestičky" smerujú k dr. Swiremu renomovanému anesteziológovi. Je do tohto pripadu zapletený? ....
Pred vyše 20 rokmi mladý vysokoškolák Harwey Swire pri dopravnej nehode takmer umrie. Bude klinicky mŕtvy niekoľko minút a zažije,, mimotelový zážitok ". Začne hľadať ľudí, ktorý mali podobný zážitok.Ale taký sa veru ťažko hľadajú....
Táto kniha za zaoberá,, životom po živote", ale trochu inak.

Luigi1
02.03.2023 3 z 5

Tento horor mě nějak nechytil slabší čtení

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od spisovatele. Mrazivá, hororová, ale zároveň čtivá a vše pěkně do sebe zapadalo a čas s knihou plynul a já se nemohla odtrhnout a pořád četla dál a dál. Opravdu povedený tajemný a zajímavý román.

jihej
19.09.2021 5 z 5

Výborná, čtivá, perfektní kniha.

Romžiry
18.02.2021 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Pěkné.

ArwenAragorn
29.11.2020 3 z 5

50%
Ústa měla otevřená, jako by ztuhla uprostřed němého křiku. Bílé nedotčené zuby čněly z modrých rtů, křečovitě stažených do nehybné strašlivé grimasy. Ruce ležely bezvládně podél těla s nehty začernalými, ulámanými a ošklivými, jako by si je okousala, vyjma nehtů u palců, které byly dlouhé a pěstěné.

Dobrý trochu strašidelný thriller s paranormálními jevy, které autora fascinují. V knize se střídají dva příběhy, které se ke konci protnou. Jeden začíná v roce 1967 a týká se Harvey Swireho, druhý je z roku 1990 o novinářce Kate Hemingwayové. Ta je poslána na exhumaci těla nedávno zesnulé mladé Sally, z jejíhož hrobu se ozývají podivné zvuky. Při otevření rakve je zjištěna šokující skutečnost, že Sally byla pohřbena živá. Tato událost výrazně ovlivní další život Kate.

Ellen16
27.10.2020 4 z 5

Četla jsem někdy před sedmi lety a pořád mám před sebou obrázek zaživa pohřbené těhotné Sally. Takže asi tak.

Kami33
11.02.2020 4 z 5

Už jsem některé knihy od Petera Jamese četla, ale tato za mě patří mezi slabší. I když se kniha četla dobře, hlavní hrdinka mě občas rozčilovala a celkově jsem čekala něco víc.

framil
14.04.2019 4 z 5

Moje asi třetí autorova kniha,která mě opravdu dostala. Ke knihám jsem přišel náhodou, když jsem nevěděl co číst, a řekl si, že to zkusím. No a dopadlo to tak, že jsem si přidal autora mezi své oblíbené a pídím se po dalších jeho knihách. Vřele doporučuji, a čtěte až v noci!!

eraserhead
16.04.2018 3 z 5

Před více než dvaceti lety mé první setkání s tvorbou Petera Jamese. A taky důvod, proč jsem dlouhá léta po jeho dalších knihách nesahal. Je to trochu paradox, v Příšeří totiž takřka k dokonalosti přivedl svou zálibu v posmrtném životě, spiritualismu a mimotělních zkušenostech. Dokázal je do příběhu vtělit na tak realistickém a vědeckém základě, že napsal spíše horrorově laděný lékařský thriller než syrový horror jako v případech Posedlosti, Srdíčka nebo Proroctví. A možná proto ten odstup, protože lékařské thrillery mě moc neberou. Musím ale uznat, že prolnutí dvou počátečních dějových linií a zasazení příběhu do prostředí, je perfektní.

Vlk.kh
05.01.2018

Četl jsem už před lety, takže asi nemohu s odstupem dost objektivně hodnotit. Ale pamatuji si, že mě to hodně bavilo. Hlavně scéna ohledně exhumace byla tehdy pro mě hodně silná, stejně, jako pár dalších momentů.

Slooki
04.12.2016 4 z 5

No, já těm doktorskejm moc nedám, Musím tak ale přesto přiznat, že mě tento příběh celkem zaujal. V celku neotřelí nápad, s kterým jsem se zatím ještě nikde nesetkal, tedy nebudu-li počítat Muldera a jeho sexy kolegyni. Kniha se mi líbila, a zcela určitě tak sáhnu po dalším počinu tohoto autora.

Peršanka
13.07.2016 2 z 5

Slabé navzdory dobrému nápadu. Snad že je to jedna z prvních knih tohoto autora. Příliš mnoho detailních popisů, občas nesmyslné situace.

TheSarcasm
23.01.2016 5 z 5

Mně to bavilo. Četl jsem ještě Proroctví, ale toto mi přišlo lepší. Hlavní hrdinka se sice občas chovala jako pako, ale to k tomuto druhu literatury tak trochu patří. Jestli seženu ebooky přečtu si od tohoto autora ještě další knihy.

Veeris
04.09.2015 5 z 5

Od Petera Jamese jsem dosud četla pouze Pomstu a už po ní jsem si ho zařadila mezi oblíbené autory, prostě jsem věděla, že s další knihou nezklame. A je to tak, Příšeří je úžasný thriller, kde se děj rozděluje na 2 postavy (Kate a Harvey, v časovém rozdílu 23 let), zdánlivě spolu nesouvisejících. Za polovinou knihy ale najednou přijde okamžik, kdy vám dojde, jak spolu souvisí, ještě než to autorka prozradí. Oceňuji Peterovu nápaditost, nepíše knihy na "jedno brdo", ale zajímá se o různou tématiku (i když třeba není reálná, ale to u knih nevadí). Tuto knihu napsal, aspoň pro mě, tak živě, že jsem vážně měla divné nehezké sny, nicméně námět byl velmi zajímavý. Katin konečný boj o život byl sice trochu přemrštěný, ale zase se mi moc líbil osud Swirea. Drobné výtky mám k překladu, ale to se spisovatele nijak netýká. 5 hvězdiček si u mě spolehlivě zaslouží.:)

noral
11.08.2015 3 z 5

Nedokázala jsem se začíst do děje, nenadchla mě

dominik123
26.07.2015 4 z 5

Zaujímavá a originálna kniha, ktorá, ale má pár chybičiek na kráse.Za prvé začiatok je dosť pomalý a hlavná hrdinka ma svojím charakterom, neuveriteľne štvala.Takí človek, takmer ani nemôže existovať.
Musím však povedať že kniha je originálna má skvelé momenty a dobre sa číta. Od druhej polovice je to takmer až na päť hviezd. Tak isto sa mi veľmi páčila záporná postava. Práve tej som držal palce ešte viac ako hlavnej hrdinke. Dávam 85 percent. Sú to síce silné štyri hviezdy, ale na päť hviezd to ani z ďaleka nemá.

hatuli
28.10.2014 3 z 5

Kniha se čte dobře, začátkem jsem se musela prokousávat,ten moc nezaujal,ale pak se to dobře rozjelo,jen je celkem předvídatelná...Podruhé by jsem ji nečetla..:-)

dita5803
07.10.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem :)

Lenka Žofka
04.11.2013 4 z 5

Četlo se to hezky, do děje to vtáhlo hodně rychle, téma zajímavé....ale pár věcí mi tu prostě skřípe :)