Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši

Příručka mesiáše - Rady pro vyspělou duši https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5827/prirucka-mesiase-rady-pro-vyspelou-dusi-5827.jpg 5 59 8

Richard Bach je již déle než třicet let jedním z nejpopulárnějších a nejčastěji citovaných spisovatelů své generace jen Jonathana Livingstona Racka se prodalo přes čtyřicet milionů výtisků po celém světě. Konečně držíte v rukou také dlouho očekávanou ztracenou knihu z Iluzí. Návod k použití příručky je jednoduchý: Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete. Kniha, která se v Iluzích ztratila, znovu spatřuje světlo světa. Určitě si vzpomínáte na tajemnou příručku Donalda Shimody, kterou stačilo nahodile otevřít a získali jste odpověď na libovolnou otázku. Podobně jako přecházející knihy Richarda Bacha, vám také Příručka mesiáše dodává odvahu následovat vaše sny bez kompromisů či omluv, neboť čehokoliv, čemu dokážeme uvěřit, můžeme také dosáhnout. Tato kniha nemá žádný příběh jejím příběhem jste vy. Naplněná moudrostí a provokujícími myšlenkami, vám pomůže přemýšlet o vašich myšlenkách, aniž by je nahrazovala. Nechť je vám inspirací na cestě k dosažení vašich snů! "Život po vás nechce, abyste byli důslední, krutí, trpěliví, užiteční, vzteklí, racionální, nerozvážní, láskyplní, zbrklí, nepředpojatí, neurotičtí, pozorní, nesmlouvaví, tolerantní, marnotratní, bohatí, ušlápnutí, jemní, nemocní, ohleduplní, zábavní, hloupí, zdraví, chamtiví, krásní, líní, zodpovědní, pošetilí, štědří, poddajní, důvěrní, požitkářští, pilní, manipulativní, schopní pronikavého pohledu do podstaty věcí, vrtošiví, moudří, sobečtí, laskaví nebo obětovaní. Život od vás chce, abyste vnímali důsledky všeho, pro co se rozhodnete.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Synergie

Messiah's Handbook: Reminders for the Advanced Soul , 2004

Skala317
03.08.2022 5 z 5

Ďakujem za tento dar, ktorý som v tejto knihe dostal. Dá sa čítať neustále, pretože na každej stránke si nájdete odkaz rezonujúci Pravdou. O to viac poteší hĺbavú dušu, že autor prenikol do najhlbších vrstiev a sfér bytia, ktoré sú nad každým náboženstvom na tejto planéte a nie je obmedzený na určitú jednu "pravdu". Ak ste hĺbavý a nie ste oklieštený dogmami náboženstiev, vycítite za slovami tu napísanými veľký nadhľad, slobodu myslenia a cítenia, ktorá na ničom inom nestojí iba na jedinej večnej Pravde, ktorá zahŕňa všetko a všetkých ktorá sa na nič nehrá. Kniha má okrem toho podnetný úvod autora a jej grafické stvárnenie podčiarkuje jej autenticitu. Ďakujem mojej milovanej žene za tento dar.

triatlet
08.10.2017 5 z 5

Prolog vysvětluje osudy Příručky mesiáše, autor tak využívá metody "knihy
v knize". Věrohodnost dodává i grafická úprava (olejové skvrny navozují patinu).
I krátký úvod obsahuje několik zajímavých myšlenek:
"Nic v této knize nemusí být pravda. Jistě. Ale také může. O tom, zda je něco pravda, nebo ne, nerozhoduje kniha. Pouze já mohu říci, co je pro mne pravda. Za to odpovídám jenom já."
"Každý člověk a všechny události existují
ve vašem životě proto,
že jste je do něho přitáhli.
Jak se s nimi rozhodnete naložit,
záleží jenom na vás."
V posledním odstavci prologu autor vybízí čtenáře: "Položte si otázku. Zavřete oči, rozhodněte se, zda si přečtete pravou nebo levou stranu, a knihu otevřete."
xxx
A dnešní pokus?
"Neexistujete proto, abyste na svět
udělali dojem.
Existujete proto, abyste žili svůj život
způsobem, který vás učiní šťastnými."

Mája01
08.01.2017 5 z 5

Tuhle knihu nelze přečíst. Čas od času po ní sáhnu a po kouskách objevuji, co mi stránky nadělí.

DickBach
20.04.2016 5 z 5

Máte včerejší noviny? Zalistujme a odpovězme si na nejpalčivější otázky svého já. Vážně to funguje!

akdara71
25.03.2016 5 z 5

Nádherná knížka která je dokonalým doplňkem k Iluzi, Rackovi...

ziriant
14.03.2016 2 z 5

Vždy dostanu odpověď. Bacha za jeho citáty obdivuji, ač jsou vytržené z kontextu, ale radši je mám přeci jen v souvislejší podobě, zasazené do jeho příběhů, které stojí daleko nad touto knihou, takže se nedá hodnotit jinak - byla by to urážka jeho románům.

Frakira
06.11.2012

"Všechno je z nějakého důvodu přesně takové, jeké to je. Drobky na vašem stole nejsou žádnou mystickou připomínkoou koláče z dnešního rána. Jsou tam proto, že jste se rozhodli je neuklidit. Bez výjimek."

norbylo
03.04.2012 5 z 5

Zeptej se--- řekni si jestli si přečteš levou nebo pravou stránku--- přečti si a občas taky žasni nad odpovědí, kterou si nečekal že dostaneš...

Richard David Bach
americká, 1936