Príroda - Zem, rastliny, živočíchy

Príroda - Zem, rastliny, živočíchy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245166/mid_priroda-zem-rastliny-zivocichy-245166.jpg 5 5 3

Kniha má tri časti: 1.Kapitola o Zemi, jej vzniku, vývoji a stavbe pod súhrnným názvom Zem. 2.Kapitola o rastlinách, autori sa zaoberajú druhmi, rozšírením a významom rastlín pre živočíchy i pre človeka, ako potravy, ako regenerátora aj ako obnovovateľa vzduchu. 3.Časť Živočíchy hovorí o vzniku a evolúcii živočíšnych druhov, ich rozšírení na Zemi a prispôsobení sa prostrediu.... celý text

vvikingg
05.06.2023 4 z 5

kniha stará pomalu 50 let, ale skvěle zpracovaná velmi mnoho informací napsaných populární formou,,

GraceC
28.02.2018 4 z 5

Kniha podává mnoho informací, avšak musíte počítat s tím, že budou už trochu zastaralé.

newtory
18.06.2016 5 z 5

Necítim sa kompetentný posudzovať z odborného hľadiska, do akej miery poskytuje kniha aktuálne informácie, ale podľa môjho laického názoru je vynikajúco spracovaná a jej hodnotu som si uvedomil až v zrelšom veku. Nakoľko poskytuje systémové informácie, ako mladší som ju považoval za nudnú, asi som postrádal viac obrázkov zvierat. Dnešnými očami sa mi javí aj po grafickej stránke ako majsterštuk.