Příroda v ČSSR

Bohatě ilustrovaná publikace přináší popis a vyobrazení více než dvou tisíc vybraných druhů rostlin a živočichů u nás nejvíce rozšířených. Jednotlivé druhy jsou uspořádány do celků, které odpovídají životnímu prostředí rostlin a živočichů. Najdeme zde flóru a faunu lidských sídlišť, polí, luk a pastvin, vod, lesů, hor, rašelinišť, skal apod. Předmluva Emil Hadač....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230065/priroda-v-cssr-230065.jpg 4.958
Literatura naučná, Příroda, zvířata, Ekologie, živ. prostředí
Vydáno, Práce

Kniha Příroda v ČSSR

PospecBrno

nadčasová pecka

david5849

DOBRY DEN
KNIŽKU VAM MOC DOPORUČUJI KOUPIT , JE TAM VYOBRAZENO HODNĚ PĚKNÝCH OBRÁZKU Z PŘIRODY : ROSTLINY , BROUCI , BLANOKŘÍDLÍ , PTACI , ŽABY , MOTÝLI , MECHY , RYBY , HOUBY , STROMY
U KAŽDEHO VELICE PĚKNÉHO OBRÁZKU JE TAM PODROBNÝ POPIS .
PODOBNÁ PĚKNÁ ČESKÁ KNIHA SE JMENUJE :NAŠÍ PŘÍRODOU KROK ZA KROKEM
S KNIHOU CHODÍME SE ŽENOU A S MALOU HOLČIČKOU DO PŘÍRODY A DĚLÁME POZNÁVAČKU

Usire

Legendární encyklopedie, kterou používali takřka všichni, protože byla nepřekonatelná. Kresby jsou nádherné i dnes, jen textu u jednotlivých druhů moc není.

ArwenAragorn
21.11.2020

Užitečná encyklopedie, čerpala jsem z ní dost často.

evice
20.10.2017

Knihu znám od dětství, kdy nás rodiče vedli k přírodě a znalostem názvů rostlin, živočichů a jiných. Neustále jsme v ní listovali, navzájem se zkoušeli z názvů a vybírali ty nejhezčí obrázky. Nyní mám sama děti, knihu jsem objevila v antikvariátu a prohlížím často se svojí dcerou:-) Zdá se mi pěkně seřazená, ucelená a obrázky věrohodné!

haki34
10.07.2017

náhodně nalezena u známých na chalupě a mile mě překvapila obsáhlostí, od fauny přes flóru. Velmi pěkné ilustrace Jaromíra Zpěváka.

JLČ
18.03.2017

Moc pěkná kniha, od dětství se k ní stále vracím, zvláště o dovolené. Vyhovuje mi členění podle stanovišť; laik zde snadno najde to, co hledá.

Briv
26.09.2016

Jako malá holka, jsem se bála, že hmyz z knížky obživne. Ale dodnes si pamatuji, jak jsem si v ní prohlížela a pořád chtěla vysvětlit, co že je to na obrázku... Jo to jsem ještě neuměla číst. Knížka je to naprosto báječná, skoro vždy poradila, pomohla... Díky za ni.

P.S.: Moje babička, která je bez internetu (a je to velká milovnice přírody) z ní čerpá moudra dodnes :).