Pripravte operačnú sálu

Pripravte operačnú sálu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/367473/bmid_pripravte-operacnu-salu-gBW-367473.jpg 4 218 38

Román z prostredia kardiológie a kardiochirurgie. Vel'ký čitatel'ský úspech tejto prózy (kombinácie literatúry faktu a fikcie) motivuje nielen atraktívne prostredie nemocnice, ale najmä autorkina schopnosť preniknúť do sveta lekárov a plasticky zobraziť ich každodenný nesmierne náročný a zložitý zápas o l'udské životy. Osudy prof. Talicha, protagonistu príbehu, autorka dramaticky spája s detektívnym motívom pátrania po vrahovi malých chlapcov.... celý text

VladiKlaisner
15.03.2018 3 z 5

Ke knize jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě. Nikdy jsem žádnou knihu od Zdeny Frýbové nečetla, ale to neznamená, že bych autorku neznala.
Téma se zdá být dobré, jen mi připadá, že je děj příliš rozkouskovaný. První část velmi podrobně popisuje profesi kardiologů na odborné klinice, druhá velmi stručně připomíná detektivní thriller s předem jasným koncem - to je asi nejslabší část, ke konci se autorka věnuje psychologii jednotlivých postav - na mě dost nudně.

Chesterton
05.12.2017 4 z 5

V době prvního vydání, které se kryje s mým studiem zdravotní školy jsem byla do stylu psaní autorky zamilovaná:)) Dnes po shlédnutí mnoha seriálů americké provenience s podobnou tématikou nevím:))

Ctv
10.10.2017 5 z 5

Mě Zdena Frýbová nikdy nezklame. Ať už jde o humorné knihy s psem v hlavní roli, nebo o romány s detektivní zápletkou.

syskas
24.08.2017 5 z 5

Ďalšia výborná kniha tejto autorky. Navyše v tejto nie sú žiadne politické názory :-)

laura
17.08.2017 5 z 5

Za mě nejspíš druhá nejlepší kniha Zdeny Frýbové. Napínavá, strašidelná, překvapivá, bolestná. A tak moc čtivá!

Zdena Frýbová umí zpracovat snad jakékoli téma tak nenásilně, že vás to baví a zároveň se dozvíte věci, se kterýma byste třeba jinak ani do styku nepřišli... A tady mě to bavilo opravdu hodně, od samého začátku až do konce. Ani nevíte jak a jedete na vlně adrenalinu, dokud vás to na konci celé zmatené a udivené nevyplivne. A pak na tu bezva jízdu ještě dlouho vzpomínáte...

Kerberos
27.06.2017 4 z 5

Je to už dávno co jsem ji četla,líbila se mi.

pomponia
19.02.2017 4 z 5

Prostředí kardiochirugie popsané skvěle, příběh s kriminální zápletkou napínavý. Minusem je psychologie hlavních postav, jednoznačné dělení na černo-bílé, novinářka Barbora - dokonalá žena , rodina profesora Talicha - žena totální slepice, dcera protiva, rodina kardiologa Tromlera - správňáci. Rozhodně přečtu ještě někdy.

anniehall
01.09.2016 3 z 5

Okouzlení profesním románem, které jsem zažil u Neznámých důvodů, se tentokrát nekonalo. Škoda. Možná za to může předvídatelnost děje, možná méně detailní propracovanost postav a snad i snahy za každou cenu přiblížit prostředí kardiochirurgie (hlavně v první třetině románu). Také časté střídání vypravěčských postů, z nichž někteří vydrží sotva jednu podkapitolku, mi přišlo nadbytečné. Ale vcelku je to příjemná kniha s pár vzrušujícími okamžiky a pěkným mottem na závěr: "...určitě [je] lepší žít a taky [za to] platit, než v chráněném bezpečí a pohodlí živořit na úvěr..."

Tapeworm
19.07.2016 5 z 5

Paní Frýbovou mám odjakživa moc ráda a tentokrát opět nezklamala. Napínavý příběh ze zajímavého prostředí kardiochirurgie, kde je vidět, že se autorka problematikou opravdu zabývala a zajímavé jsou i popisy zákroků, v porovnání s praxí v dnešní době. Přečetla jsem za chvíli, od knihy se nebylo snadné odtrhnout ani ve chvíli, kdy už čtenář věděl, kdo je vrah.

kacaaba
14.03.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem už četla dvakrát a určitě se k ní vrátím. Líbí se mi zápletka, vtipné komentáře... jsem s oboru, takže představa, jak před 35 lety operovali první chlopně, mě fascinuje a i rozesmává. Zvlášť když vidím ten pokrok. Prostě super knížka.

R.E.M.
07.11.2014 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Zdeny Frýbové. Velmi kvalitní profesní román z neokoukaného prostředí kardiochirurgie, navíc s kriminální zápletkou, který čtenářům poskytne zajímavé informace z lékařských oborů – kardiologie a chirurgie (té doby), psychologie, kriminalistiky, také vtipné dialogy, nadsázku, i velmi vážné pasáže tragické události, smutku a zoufalství. Z. Frýbová nabízí čtenářům široké spektrum emocí.
Pro autorku je typické, že si vybírá za hlavní hrdiny/hrdinky postavy s vyhraněnými a výraznými vlastnostmi, které charakterizuje jejich originální a často velmi svérázné chování, které bychom asi v životě nevyhledávali, ale při čtení úžasně pobaví.

Modrina
20.05.2014 5 z 5

Skvělý profesní román, ze kterého mi dodnes, když ho čtu, naskakuje husí kůže.

Ellis
09.05.2014 5 z 5

Paní Frýbová opět nezklamala. Opět nechyběl skvělý vypravěčský styl, výborná psychologie postav, jistý humor a jako třešnička poučení o tom, jak to chodí na vysoce specializovaném pracovišti, tentokrát šlo o kardiochirurgii. Tyhle profesní romány jsou skvělé, nejradši mám ovšem "Z neznámých důvodů". Velká škoda, že paní Frýbová už nic nenapíše...

Petrstik
07.02.2014 4 z 5

Napínavý a čtivý psychologický román z lékařského prostředí s kriminální a milostnou zápletkou, který se snaží přiblížit náročnou práci kardiochirurgů.

hortenzie
05.05.2013 4 z 5

Napínavé a pokud se nemýlím napsáno podle skutečného případu.

Lidka
17.12.2012 3 z 5

Já nám knížky paní Frýbové ráda, ale tohle mi přišlo zbytečně dlouhé, přišlo mi, že je tam víc stránek než děje...

jprst
30.10.2011 3 z 5

Dobrý tzv. profesní román z lékařského prostředí, místy sice trochu rozvleklý, ale čtenáře majícího v oblibě romány tohoto druhu rozhodně nezklame.

Páča
30.11.-0001

Zajímavé, poučné, napínavé :))