Temná tajemství

Temná tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150332/bmid_sebastian-bergman-temna-tajemstvi-1FR-150332.jpg 4 835 213

Na policejní ústředně zvoní telefon. Šestnáctiletý chlapec Roger zmizel a jeho matka si dělá starosti. Je vyhlášeno pátrání a skupina mladých skautů učiní zanedlouho v bažinách hrůzný nález. Roger Eriksson je mrtvý a někdo mu vyřízl srdce z hrudi. Případ zavražděného Rogera přebírá Oddělení vyšetřování kriminálních činů a využívá nabídky pomoci psychologa Sebastiana Bergmana, jednoho z předních švédských expertů na sériové vrahy. Sebastian se sice po smrti své ženy a dcery úplně vzdal policejní práce, ale má své vlastní důvody, proč chce být součástí týmu. Proto se zprvu neochotně, ale postupem doby stále větší měrou podílí na vyšetřování vraždy. Ne všichni z Oddělení jsou však ze Sebastianovy přítomnosti nadšeni. Jeho šovinistické způsoby a drsné chování pramenící z pocitů prázdnoty po ztrátě rodiny hraničí se zastrašováním a narušují harmonii skupiny. I přes interní neshody se týmu vyšetřovatelů podaří zjistit, že všechny stopy vedou jedním směrem — k soukromé škole, kam Roger chodil. Palmlövské gymnázium se na první pohled zdá být ideálním prostředím pro mladého chlapce, avšak pod povrchem dřímají temná tajemství. Kniha Temná tajemství přináší inteligentní a strhující příběh, který se čte jedním dechem. Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt píší jistou rukou a autoritativním tónem. Připravte se na výjimečný zážitek!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Det fördolda , 2010

Flyte
30.04.2016 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda. Už se těším na další díly v sérii. Chválím zejména citlivé provázání vývoje postav v krimi týmu a pátrání po pachateli. Obě součásti se vzájemně skvěle doplňují. Jen jsem byla trochu zklamaná pachatelem, ale to je asi můj problém :)

tanika
17.04.2016 5 z 5

Sérii jsem náhodou začala od poloviny. Není podle mého až tak nutné číst od začátku, vnímala jsem poté první díl jako retrospektivu. Vztahy mezi vyšetřovateli se zase tolik neposouvají. I když pár překvapení je tímto prozrazeno dopředu. Knížka má pomalejší "náběh", ale poté svělé čtení, propracovaný příběh, napínavý a přesto uvěřitelný. Chválím konečné rozuzlení - logické a přesto překvapivé.

PetK
15.04.2016 5 z 5

Velmi čtivé, hlavní postava sympaťák, co by byl v reálném životě na zabití, a oceňuji závěr, který rozhodně navnadí na další díl.

danoj
01.04.2016 4 z 5

Kvalitné čítanie : zaujímavo napísané, dobrá zápletka a rozuzlenie správne načasované. Úvod je možno trošku komplikovaný, ale neskôr sa to celkom dobre rozbehne. Určite to treba prečítať do konca.
A jedna hviezdička dole za to, že hlavný hrdina mi je nesympatický :-)

tomai
15.03.2016 4 z 5

Vynikající, čtivá. Kniha, kterou přečtete na jedno nadechnutí, ale pak budete litovat, že jste s postavami neprožili více času. Doporučuji!

xxtom
12.03.2016 2 z 5

Některé kapitoly jsou nezajímavé a pro děj nepodstatné. Kniha by podle mě mohla být i poloviční.

raffi
19.02.2016 5 z 5

Veľmi kvalitná detektívka. Páči sa mi štýl, akým táto autorská dvojica píše - včetne popisu tej mravenčej policajnej práce a aj vykreslenia jednotlivých postáv.
A záver, kto je Bergmanovým dieťaťom, ma celkom šokoval.. koniec bol fakt dobrý.

sioux
30.01.2016 2 z 5

Nedočteno. Líbil se mi Učedník a to mě vedlo ke čtení Temných tajemství. Ale nějak se to nesešlo. Nezajímaví a nesympatičtí hrdinové, sáhodlouhé a nudné vyšetřování, nepříliš inteligentní vyšetřovatelé, kteří mají být elitou švédské policie, klasicky politicko-korektní severská zoufalost. Jediné, co mě bavilo, byli části, které byly popsány z pohledu vraha, ale těch bylo zoufale málo.
Navíc mi přijde, že psaní této dvojice nemá šmrnc, prostě to drhne, to mi vadilo už u Učedníka, ale tam byl lepší děj, tady nebyl děj žádný.
Vypadá to, že ze severské krimi nakonec můžu pouze Nesba a to ještě s rezervou.

matom76
05.01.2016 5 z 5

Výborná kniha , skvěle napsaný napínavý příběh,dobře se čte. Za mě jedna z nejlepších severských detektivek.

bookcase
30.12.2015 5 z 5

Výborná severská krimi. Nejen detektivní zápletka, ale taky kapka psychologie.

veronika9471
26.12.2015 5 z 5

Boží! Všechno, co jste od detektivky chtěli a čekali plus něco navíc. Naprosto ukázkový příklad toho, jak má vypadat kvalitní kniha.

Šánka
01.12.2015 5 z 5

Kvalitní detektivní román, který nestojí na detailním popisování hrůz a krvavých scén, ale na postupném vyšetřování a odhalování skládačky celého napínavého příběhu. Je také skvělou psychologickou sondou do soukromí hlavních postav. A ten sebestředný, bezohledný a nesympatický Sebastian, který mě z počátku tak neskutečně štval, si mě nakonec tak získal, že nutně potřebuji další díl.

Roni1900
23.11.2015 5 z 5

Inteligentní, propracované, napínavé.

crazyjuan
15.10.2015 5 z 5

Spolu s knihami Jussi Adlera Olsena je tato kniha to nejlepší, co jsem ze severské krimi četl. Okamžitě se pouštím do další ze série.

konicekbily
12.10.2015 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, po úvodu se mi děj protahoval, ale vydržel jsem, a dobře jsem udělal.
Jdu číst Učedníka, od série se neutíká!

Darin-a
19.09.2015 4 z 5

Nechci se chlubit.....ale kecám, samozřejmě se chci chlubit. Na to, kdo je Sebastianovo dítě jsem přišla asi tak v půlce. Postava Sebastiana - asociála, kterému se pro jeho talent leccos omluví a kterého si čtenáři oblíbí, je dost ošoupané klišé. Plus je zde splněno pravidlo, že v každé severské detektivce někdo přijde o dítě. Proto mínus jedna hvězdička. A teď ty klady: řemeslo (stavba děje, dialogy, spád) je u této knihy vynikající. Jsou tam zvraty. Je to nenáročná oddychovka,ale přiznám se, že si v naší knihovně hned zamluvím další díly, takže účel splněn.Proto ty čtyři hvězdičky.

DriftBooks
18.09.2015 3 z 5

Začátek mě malinko bolel – a to doslova. V knize je hrozně malý font a já už asi potřebuji brýle. Takže jsem po ránu nezvládal svých pár obvyklých „toaletních“ stránek. Zrak se mi zostřuje tak po desáté… V tomto případě zlaté e-knihy, kde si písmo zvětším a stránku podsvítím... :-)

Jinak vcelku dobrá standardní detektivka, Nasypete nějaké hrůzné úmrtí, trocha sociální nerovnosti, špetku osobních problémů, dosladíte smutkem, nostalgií a rodinnými tragédiemi a nakonec zahustíte týpkem, co ho nikdo nemá rád a který vopruzuje všude a všechny a který to nakonec samozřejmě vyřeší. Inu – proč ne...

Makii
04.08.2015 5 z 5

Jak to, že mě tihle autoři tak dlouho míjeli? Výborná detektivka, napětí, dobrá zápletka, skvěle vykreslené hlavní postavy - co víc si přát? Těším se na další knihy od této dvojice.

dalia1769
01.08.2015 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, postava Sebastiana není prvoplánově sympatická, ale je zajímavě rozporuplná a tým má dobrou dynamiku. Přečetla jsem jedním dechem.

Salonka
30.06.2015 4 z 5

Hovorím si – Temná tajemství sú iba jedným z plodov na momentálne atraktívnom, výdatne pohnojenom :-) a nesmierne úrodnom poli nazvanom „severské krimi“... synonymum vrážd na mnohoraké spôsoby (niektoré originálne, niektoré nápadne podobné iným – kto od koho odkukal?), typickí vyšetrovatelia so zbabranými osobnými životmi (jeden to, druhý ono, ach jaj), lepšie či horšie zvládnuté serióznejšie pasáže zachytávajúce vyšetrovanie, prípadne paralelný priebeh dejových línií z minulosti, ktoré akoby zázrakom do všetkého odrazu zapadajú... Kto sa v tom má vyznať? :-)

Žiadne obavy, len ironizujem, mám tento žáner celkom rada. Talentované duo Hjorth&Rosenfeldt mi svojím dielom plne ulahodilo. Výborná zápletka s rozuzlením, ktoré priam volá po pokračovaní; postupné odhaľovanie indícií, skvelý rozprávačský štýl, žiadne zbytočné vatové výplne s nulovou výpovednou hodnotou.
Super, len tak ďalej. :-)
(október 2016, dopĺňam zopár teplých slov) ... Len tak ďalej, ale nie pre mňa. Uvedomila som si, že tieto knižky ma nelákajú až natoľko, aby som v dohľadnej dobe pokračovala v ich čítaní. Čakajú ma štósy iných, lákavejších.