Lovci ohně

Lovci ohně https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362846/bmid_lovci-ohne-krT-362846.jpg 4 139 30

Devátý případ inspektorky Malin Forsové. Časného zářijového rána, dosud zahaleného tmou, zavede zlá předtucha Malin Forsovou do Rydského lesa. Z průmyslové oblasti na okraji Linköpingu se až sem šíří kouřová mračna z obrovského požáru. Jenomže pach spáleniny nepřichází pouze z hořící továrny. Před Malin leží na zemi ohořelé tělo jakési ženy. Den předtím byl v kontejneru nalezen mrtvý devítiletý chlapec. Zavražděný. Pocházel z rozvrácené rodiny, žil s osamělou matkou alkoholičkou a často v noci odcházel z domova. Ale kdo ho mohl chtít zabít? I když to tak na první pohled nevypadá, Malin tuší, že obě vraždy spolu souvisejí. Společně s kolegy se těžce dopátrávají stop, které je posléze dovedou až do zemí, z nichž se rekrutují současní otroci, lidé bez práva na život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Eldjägarna , 2015

lucie2371
13.08.2018 5 z 5

Další ze skvělých dílů o Malin Forsové!

moni-zbuzi
27.07.2018 5 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu něco co se nedá úplně popsat ani zařadit ,ale byla vážně dobrá

intelektuálka
23.07.2018 5 z 5

"Je horko, ale vy necítíte pach kouře, protože už jste si zvykli na to, že hoří celý svět"

To není krimi příběh, to je obžaloba novodobého otrokářství...

Od Nepálu po nález mrtvého dítěte v švédském Linkopingu a spálené ženské tělo v Rydském lese....a asi v polovině knihy tuším, kde se nitky spojí.

A znovu zaznívají hlasy obětí....

To je kruté čtení, ale je nutné, aby o tom lidé věděli.

Doporučím.

zuzad
28.06.2018 5 z 5

"Tu nečtete, tu si vychutnáváte"

Micheline
22.06.2018 5 z 5

Malin je prostě nejlepší. Kallentoftovy knihy miluji :o))

makke
08.06.2018 5 z 5

Skvělé jako vždy. Sice mi to přišlo místy trochu překombinované, ale "svět je malý a o náhody v něm není nouze", takže jsem to vzala na milost.

Alushka07
19.05.2018

Kallentoft jako vždy nezklamal. Kniha napínavá až dokonce.

Nixa
10.05.2018 4 z 5

Na další případ vyšetřovatelky Malin a jejího týmu jsem se moc těšila. Mons píše skvěle a jeho knihy mě opravdu baví. Opět čtivě a napínavě napsané, jen mě malinko zklamal konec a proto jen 4*. Přesto doporučuji a doufám v další díly. Malin mi prostě přirostla k srdci :-)

Didi15
09.05.2018 5 z 5

Zase skvělý neotřelý Kallentoft. Hodnotím za pět a víc nemusím dodávat . Malin mě prostě baví .

MartinV.123
10.04.2018 2 z 5

Za mě musím říct nejslabší kniha pana Kallentofta. Nevím proč ale už to není co to bývalo.