Katův polibek

Katův polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428789/bmid_katuv-polibek-N8W-428789.jpeg 5 112 30

Jedenáctý případ inspektorky Malin Forsové Čtrnáctiletá dívka se stane obětí sexuálního obtěžování na sociálních sítích. Na letišti v Linköpingu někdo unese letadlo. V lisu na auta se najde tělo jiné mladé dívky. A to je jen začátek toho nejděsivějšího jara v dějinách Linköpingu. Malin se po vyčerpávajících měsících, které strávila jako kontaktní policistka na švédské ambasádě v Bangkoku, vrací do Švédska. Daří se jí zůstat střízlivá, neustále však pociťuje neklid, a proto jí komplikovaný případ přijde vhod — pomáhá jí totiž udržet touhu po alkoholu na uzdě. Podaří se jí zastavit vraha dřív, než zemřou další mladí lidé? Vyšetřování se rychle změní v závod s časem.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Bödelskyssen , 2017

blackoutzuzi
21.12.2020 5 z 5

Katův polibek je opět důkazem toho, že Mons Kallentoft se s každou knihu posouvá dál a dál a neuvěřitelně se zlepšuje. Tento díl jsem přečetla skoro na jeden zátah, nechtěla jsem jít ani spát, jen abych věděla, jak se celý děj bude vyvíjet. Neuvěřitelně čtivý, drsný, nervy drásající, se svižným tempem a já si ho moc užívala! Je to zase trochu jiný díl, oproti těm posledním, méně se zaměřuje na Malin a její problémy, a o to víc se věnuje samotnému případu. Stejně jako tomu bylo už v tom předchozím díle, i tady autor zcela vypustil vsuvky mrtvých... A asi si už pomalu zvykám na texty bez nich :)

Didi15
14.12.2020 5 z 5

Svižný děj, žádná přebytečná slova, proste jak to umí jen Mons. Bravo a tleskám.

MartinV.123
02.12.2020 4 z 5

Trošku mě mrzí, že se autor už tolik nezaobírá soukromým životem postav.

SilvieSisinka
13.11.2020 5 z 5

Opět úžasné čtení.

kofola33
09.11.2020 5 z 5

Malin se vraci, tentokrat strizliva, trochu opustena, ale porad skvela vysetrovatelka. Za me 5, tuhle serii mam porad rada.

Viggen
05.11.2020 5 z 5

Autor zraje jako víno

hannina
04.11.2020 5 z 5

Malin po jedenácté, smutná, střízlivá, ale silná. Vyšetřuje vraždy odvíjející se od jedné drsné mládežnické zábavy ....... Opět psychologie a řečeno s klasikem autor nastavuje zrcadlo nešvarům současné globální společnosti ...

Petronela16
26.10.2020 5 z 5

No konečne som sa dočkala ďalšieho pokračovania od tohoto autora, no konečne moja obľúbená Malin - aj k nej sa ešte vyjadrím, ale tak po poriadku.Po veeeeľmi dlhej dobe som sa dostala k ďalšiemu dielu autora, ktoré, ako som aj predpokladala, ma absolútne nesklamalo.Mala som mierne obavy, čo a či si budem vlastne vedieť ešte spomenúť ako to bolo v predchádzajúcich častiach, ale už po pár kapitolách som sa chytila a bratia Česi by povedali "už to jelo"Vynikajúci dej, vynikajúce obsadenie, sympatické postavy, nič viac sa nedá dodať.... počkať počkať vlastne dá...Hlavnej hrdinke Malin by som totiž dopriala už konečne trochu vzruša v živote, či už v podobe chlapa, alebo ja neviem, skrátka niečo alebo niekoho, aby sa jej život páčil, lebo pravdupovediac stará Malin aj keď chlastala,tak bola aspoň plná života.Teraz mi príde strašne smutná, akoby bez energie.Napriek tomu jej strašne fandím a je mi moc sympaticka...No ktovie čo pre nás chystá pán spisovateľ, možno sa dočkáme nejakého prekvapenia.V každom prípade, táto detektívka stojí za prečítanie, u mňa za plný počet *

ZuzkaH.
07.10.2020 5 z 5

Od knihy se nelze odtrhnout, byla napínavá od začátku až do konce! Svižný děj, kniha se dobře čte. Určitě doporučuji.

danielosbourne
04.10.2020 5 z 5

Již po jedenácté se setkáváme s Malin Forsovou a já jsem se opět neskutečně těšil, co si autor pro Malin tentokrát připravil. Musím přiznat, že pár posledních dílů trochu upadala kvalita knih a to především po detektivní stránce. To mělo ale příčinu v tom, že zrovna nejsem fanoušek obchodů s bílým masem a podobných případů, ale jsem obrovský fanoušek Malin, takže jsem to vydržel a jsem za to rád.
Katovým polibkem, jako by se autor vracel k prvopočátkům své práce a předkládá nám poměrně jednoduchý, ale příjemně spletitý případ, který jsem si velice užíval. Když k tomu připočtu, že Malin se vrací trochu do normálu a stylistickou stránku knihy, která je jako vždy naprosto dokonalá, tak mi z toho vychází, že tento díl řadím mezi ty autorovi nejlepší. Nezvládl bych je srovnat v pořadí od nejlepšího, ale tenhle díl by byl určitě v top 5.
Za mě veliká spokojenost!

Mons Kallentoft
švédská, 1968