Případ Pavlína

Případ Pavlína https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/239053/mid_pripad-pavlina-239053.jpg 4 247 63

Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let. Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání… Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.... celý text

MagdaS
14.12.2014 5 z 5

Pořád jsem si říkala, že to bych taky dokázala - psát o svém životě... Jenomže nežiju v Americe a nejsem Formanová, takže by to nikoho nezajímalo :). Ovšem touto knížkou Martina Formanová ukázala, že opravdu psát umí. Knížku jsem přečetla za jeden večer. Pro mě za jedna.

MahulenaK
10.11.2014 5 z 5

Strhující příběh od začátku do konce. Formanovou mám ráda, touhle knížkou ještě víc. Jediné, co mi vadí je, že to byl skutečný příběh. Fakt mi to nedělalo dobře. Zlaté severské detektivky :-)

kvenez
09.11.2014 5 z 5

Výborný příběh, který mě naprosto strhnul. Skvělé popisy pocitů z Československa.