Prípad námesačníkovej netere / Prípad chromeho kanárika / Prípad s hracími kockami https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59949/pripad-namesacnikovej-netere-pripad-chromeho-kanarika-pripad-s-hracimi-kockami-59949.jpg 4 7 7

Prípad námesačníkovej netere, Prípad chromého kanárika, Prípad s hracími kockami.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The case of the Sleep Walker/The case of the Lame Canary/The case of the Rolling Bones

eraserhead
27.03.2013 3 z 5

Perry Mason a ještě k tomu ve slovenštině (občas opravdu nádherné výrazy - domased patří k mým nejoblíbenějším slovenským slůvkům) je opravdu velmi odpočinkové čtení. Kriminálky nejsou zrovna můj šálek kávy, ne že by mi nějak vadily, ale vždycky se (pro mě) najde hromada zajímavějšího čtení. Mason je trošku stereotypní. Ty případy jsou opravdu promyšlené a každý z nich je originální, ale prostě víte, že to nebude jednoduché a díky různým zvratům, novým a novým postavám jsem se ani nesnažil odhalovat, kdo je "zahradníkem". Nejvíc mě zaujal Prípad chromého kanárika. Prípad námesačníkovej netere byl dobrým, rozehřívacím seznámením s Masonem (mé vůbec první setkání), naproti tomu Prípad s hracími kockami byl tak překombinovaný a myslím, že i zbytečně natahovaný, že jsem se někde od půlky již ztrácel v tom moři postav a jejích jmen, že jsem už pak ani pořádně neřešil, kdo je kdo a jaký má ke komu vztah. Ale jak říkám, po všech těch horrorech, životopisech, filosofických svazcích, klasických románech a historických knihách, to bylo opravdu odpočinkové čtení.