Denník princeznej

Denník princeznej https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68909/bmid_dennik-princeznej-RXp-68909.jpg 4 495 495

Princezniny deníky série

Mia Thermopolisová je celkom normálne štrnásťročné dievča, ktoré má síce kopu mindrákov, lebo má plochú hruď, neposlušné vlasy myšacej farby a je privysoká na svoj vkus, no zato má dobrú kamarátku Lilly, s ktorou sa pozná už od škôlky a spája ich pevné puto priateľstva. Mia žije sama so svojou mamou až do dňa, keď si učiteľ algebry zavolá jej mamu do školy, aby jej oznámil, že Mia nemá o tomto predmete ani šajn, a skončí sa to tým, že učiteľ pozve mamu na rande. Mia je zúfalá. Už len to jej chýbalo k šťastiu! A tak vezme do rúk denník a zapisuje si doň svoje pocity a zážitky, s ktorými sa nevie nikomu zveriť. Denník sa stáva jej najvernejším priateľom. Zdôveruje sa mu so svojím obdivom k hviezde školy Joshovi, s nechuťou, ktorú pociťuje k jeho priateľke Lane, aj so zdesením, ktoré prežíva, keď sa jedného dňa sčista jasna dozvie, že jej ocko je knieža a ona princezná, následníčka trónu!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Princess Diaries , 2000

Gardenia23
24.07.2012

Pěkná knížka pro dívky, která jak to můžum vidět ve filmu řeší případ, který by se mohl stát každé dívce a každá o něm tajně sní. Ale knížka je lepší než film :-)

Ashlee7
26.06.2012 5 z 5

Bylo těžké dokopat mě k nějaké knize.. Touhle jsem začala. ,-) Tuhle knihu jsem si "obstarala" sama. ,-) Takže tahle kniha byla mnou přečtena jako první z mé iniciativy.. Těším se až si přečtu další knížky od téhle spisovatelky. ,-) Věřím, že budou stejně hezké, jako je tahle. ,-)

Mikiem
10.02.2012 5 z 5

Pěkné oslovilo mě to,jen tak dál:o)

SarahMimi
25.08.2011 5 z 5

Četla jsem to a myslím si že je to o opravdovém životě princezny

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Opravdu nádherný příběh, jeho filmové zpracování bylo sice též skvělé, ale kniha je mnohem , ale mnohem lepší

Meg Cabot
americká, 1967