Princezna Psycho

Jolana se nikdy nebála pojmenovat věci pravým jménem. Na jednu stranu to mělo své výhody, ale také nevýhody. Protože všichni v jejím okolí věděli, na čem jsou, ale ten, se kterým žila, se nakonec ukázal být někým úplně jiným. Člověk až po letech zjistí, s kým to vlastně žije. Úderem čtyřicítky se rozhodla, že se s ním rozejde a přestala se ohlížet na to, co od ní očekávají ostatní. Začala konečně žít sama pro sebe. Všichni (včetně jí samé) se ale najednou nestačí divit. Protože pohledem mravného člena občanské společnosti se Jolana de facto „urve ze řetězu“.
Poznává nové muže. Poznává, jaká tajemství sexu jí dosud byla odepřena. Poznává osudy lidí kolem sebe a svou nově nabytou svobodou jim dodává chuť do života. Poznává, že je závislá na lásce. Na lidech. A na svobodě, pročež se rozhodne opustit práci, která ji nebaví. Začne žít totálně nový, ale totálně vysněný život, který sice občas bolí, ale rozhodně míň, než když musela potírat své potřeby a touhy. Dochází ji, že jen těžko vás mohou mít rádi druzí, když nemáte rádi sami sebe. Princezna Psycho je kniha, která vám bude mluvit z duše a kterou budete chtít mít v nočním stolku pro případ, když budete potřebovat ujistit, že jste možná taky trochu „psycho“, ale že v tom rozhodně nejste sama.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417718/princezna-psycho-Tej-417718.jpg 4.610
Romány, Pro ženy, Literatura česká
ISBN978-80-87973-45-5

Kniha Princezna Psycho

Gigy
16. listopadu

Od knížky jsem toho moc nečekala. Myslela jsem si, že to bude jen hloupá ženská oddechovka. Mýlila jsem se. Tahle knížka vcelku povedeně srší vtipem. Když jsem se začetla a zvykla si na jazyk, začala mě opravdu bavit. V Jolaně jsem se kolikrát viděla a viděla jsem v ní i svoje kamarádky, kterým jsem v průběhu četby otravovala život s tím, že si ji musí nutně přečíst. Za mě ale příběhu chyběl nějaký solidnější konec. Jinak super. Sice to je opravdu knížka pro ženy a oddechová, ale tak nějak bystře a ne úplně otřele napsaná i pojatá. A to se cení.

natalia7227

Tereza nezklamala. V hrdince se najde každá z nás. Kniha, která se čte jakoby jste trávila s kámoškou dlouhé hodiny na kafi a vyprávěla Vám příběh svého zivota. Skutečná Princezna, která je v každé z nás. Někdy smutná, někdy komická, někdy prostě Psycho.

SolarR

Něco podobného jako hlavní hrdinka jsem zažila také , ale toto předčilo mé očekávání. Kniha je skvěle napsaná a nic tam není přitažené za vlasy. Reálný příběh, který prolínají další reálné příběhy. Vyprávení má dynamiku a prostě budete chtít vědět jak to s Jolanou dopadlo.

zackova_mar

Velmi reálný příběh, někdy mi hlavní postava mluvila s duše. Autorce se podařilo přesně vyjádřit jak se cítí žena, která se rozhodne vzít osud do svých rukou...to co tomu předchází a jak to není jednouché. Opravdu povedené.

verontondr

Velmi trefná kniha! Dokonale popsaný život tak jak ho známe a proto se to tak dobře čte. Svérázný a osobitý styl vyprávění autorky zaslouží pozornost. Povedené.

remoska

Vtipná a přitom neskutečně přesná kniha, která pojmenovává stereotypy, ve kterých jedeme, a to, proč je důležitý z nich vystoupit a začít si žít podle svého.

Tereza Schillerová
česká, 1980