Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 1842

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Vilas1979
08.03.2017 4 z 5

Cílovou skupinou tohoto autora jsou pravděpodobně o něco mladší čtenáři, než jsem já, nicméně čtu jej velmi rád. Na Příliš mnoho Kateřin jsem měl políčeno velmi dlouho, tak dlouho, až jsem ji nakonec dostal jako dárek. Už tento samotný fakt mne rozradostnil a pozitivně naladil, takže jsem ke knize přistoupil zřejmě velmi nekriticky a za dvě odpoledne bylo po všem. Jistě, hlavní hrdinové jsou podobní těm z minulých knih, ale zápletka s hledáním vzorce, který by přepovídal, jak dopadne vztah mezi dvěma lidmi, byla originální a zábavná a jako milovník matematiky jsem ji velmi ocenil. Co bych ale vytknul jsou poznámky pod čarou, kterých bylo požehnaně a neustále přetrhávaly nit vyprávění. Rozumím překladům cizích slov, zakrátko se z toho však stala exhibice znalostí hlavního hrdiny (možná i autora) kombinovaná s pokusy o vtip. Často se mi stalo, že jsem v textu tu malou číslovku přehlédl, došel na konec stránky a zpětně hledal, k čemu se poznámka vztahuje. Tohle se skutečně nepovedlo a nejlepším řešením se nakonec ukázalo poznámky pod čarou prostě ignorovat. Je pravda, že v knize se toho příliš neděje, ale představa prázdnin strávených v tom největším zapadákově v Kansasu u prakticky úplně cizích lidí se mi prostě líbila. A jestli je Příliš mnoho Kateřin autorovou nejslabší knihou? Asi ano, ale vůbec mi to nevadilo.

EvikU.
11.02.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem šla číst po knize "Hvězdy nám nepřály". A po debatě s jinými čtenáři o téhle knize jako o propadáku. Já ale dávám šanci každé knize. Musím říct, že byla docela hezká. Nesmí to člověk srovnávat s tou lepší. A myslím si, že spousta kluků může brát lásku jako vědu... :-)

Aveli
01.02.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je to správná odpočinková četba, navíc vtipná.

jaja10
29.01.2017 4 z 5

Kniha mě hned od začátku vtáhla do děje. Četla se moc dobře a jsem ráda, že konec byl takový jaký byl. :-)

eliska2106
10.01.2017 5 z 5

Tohle byla první kniha s poznámkami pod čarou, u které jsem se uvolnila a neměla pocit, že si z ní musím odnést nějaké cenné informace pro studium ;)

Natali11
07.01.2017 2 z 5

Tahle kniha mě opravdu nebaví (aspoň ze začátku).Dostala jsem ji na Vánoce 2014 a nemůžu ji dočíst.Nechápu ji a nevyznám se v tom jak chvíli mluví o tom co právě dělá,a pak začne vyprávět jak se seznámil/rozešel s Kateřinou X.

Monička00
02.01.2017 2 z 5

Tuto knížku jsem dostala v květnu roku 2015 ke svátku a dočetla jsem jí až v únoru 2016 :D Touto knížkou mě John Green docela zklamal..a trošku chápat jsem jí začala až ke konci takže za mě nic moc :/

qydko
02.01.2017 5 z 5

Johna Greena jsem si zamilovala a s každou další přečtenou knihou ho mám raději a raději. Kateřiny mě rozhodně nezklamaly.

hanap
31.12.2016 1 z 5

Tak tuto knihu nedám, přes velkou snahu číst dál, knihu odkládám.

Anna.Mal
16.12.2016 3 z 5

No..přečetla jsem jí...bylo to teda o ničem..nebo jsem to možná nepochopila..těžko říct..ale fakt se mi ta kniha moc nelíbila..bylo to spíše takové čtení, u kterého moc nepřemýšlíte a prostě čtete...za mě palec dolů..nejhorší kniha od Greena..

Elis.n
06.12.2016 2 z 5

Tak bohužel, tahle knížka mě neoslovila, je docela sláva, že jsem ji vůbec dočetla. Dost mě to mrzí, protože Johna Greena jsem si oblíbila, ale asi mě přestávají bavit stále stejně koncipované postavy. U předchozích knížek, které jsem od něj četla mi to tolik nevadilo, ale u Kateřin jsem postrádala děj. Vážně, tady se nic nedělo. Četla jsem ji v originále, tak si jako plus můžu přičíst, že jsem si procvičila angličtinu.

Jane007
02.12.2016 3 z 5

Knížka se mi moc nelíbila. Colin mi vůbec nepřipadá jako geniální dítě. Spíš bych řekla průměrný puberťák, který možná trochu nezapadá. Jinak se to četlo kupodivu dobře. Pobavilo mě, jak významnou roli hraje v knížce matematika.

alena67
24.11.2016 1 z 5

ani toto se moc nepovedlo

papajapa
18.11.2016 3 z 5

V poradu jiz 4 Greenovka a myslim, ze posledni. Bohuzel mesta, Aljaska i Kateriny mi prisli dost podobne. Inteligentni kluk, ktery se zakouka do zahadne a nekdy az divne divky. K tomu par vtipnych pratel a pribeh je na svete. Kazda z tech knih asi ma nejake to wow a hlubsi myslenku, ale me nejvice zaujaly Hvezdy.
Kazdopadne aspon v Katerinach probehl maly happy end a cteni me zacalo bavit az ke konci po honu na kance.

Lenka1386
15.11.2016 2 z 5

Jako první jsem od Greena četla Papírová města a ty pro mě měly mnohem větší kouzlo. Kateřiny mě moc neučarovaly...

LusSyNDA
14.11.2016 3 z 5

Mám ráda matematiku. Mám ráda knihy. Mám ráda Johna Greena. Ale Colin mi moc nesedl.

Doemit
09.11.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, ale je pravda, že je od Greena nejslabší.

perpe2a
06.11.2016 1 z 5

Tato kniha je pro mě velkým zklamáním, v půlce jsem ji odložila...za mě absolutní a nudný propadák :-(

natkaf
02.11.2016 5 z 5

Koukám, že jsem asi jediná, komu se knížka strašně líbila. Myšlenka vyjádřit lásku grafem a vědecky predpovědět, zda má nějaký vztah vůbec šanci, mě nadchla - asi proto, že já sama dám snad pokaždé přednost rozumu před citem. Podle mě super oddechovka s trochou k zamyšlení.

marta14
02.11.2016 2 z 5

Chtěla jsem si už dlouho přečíst něco od tohoto autora,ale tato kniha mě velice zklamala.Nemá to skoro žádný děj.Prostě nuda.Něco jsem v knize přeskočila,ale i tak jsem tuto knihu nedočetla...Dávám dvě hvězdičky.Kniha se hezky čte,ale opravdu není o čem číst...