Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 1842

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

lily_maleckova
10.07.2016 4 z 5

supeeer :3

natuska11
06.07.2016 3 z 5

Na mě tam bylo až moc matiky

themarksokol
28.06.2016

Neříkám, že kniha je špatná, ale úplně mě nestrhla. Každopádně je to klasický Green :)

Roselunda 1928
19.06.2016 4 z 5

Nejhorší Greenovka... ne. Nápad se mi líbil asi nejvíc ze všech. Bylo tam pár věcí, které by tam být nemusely, byla tam místa, která byla nezáživná, a ano, znám knihy, kde je toho děje víc, ale prostě miluju matematiku a jsem mimoň, takže mi to sedlo. Colin mi byl sympatický, právě proto, že miluju matematiku a jsem mimoň. Lindsey jsem měla mnohem radši než třeba Aljašku, i když tam malá podobnost byla. A ten vzorec mám pořád chuť vyzkoušet, i když rozumím snad dvěma číslům :D Za mě po Hvězdách, které ve mně zanechaly nenapodobitelný dojem po prvním čtení, druhá nejlepší kniha. (Jen mě štvalo, že Alláha překládali jako Boha. To fakt nemuseli :D)

sBety
18.06.2016 4 z 5

Nakonec to nebyla taková nuda, jak se zdálo po prvních kapitolách (Colin neustále fňuká nad Kateřinami). Klasická Greenovka - cesta za dobrodružstvím, vtipný kamarád, který je z nepochopitelných důvodů spárován s největší kočkou, srážka se zvířetem, poučení. A funguje to!

Ale několikrát jsem se nahlas zasmála a myšlenky na konci se mi také líbily. Tak teda ty 4 hvězdy:-)

Anna.Mal
17.06.2016 3 z 5

Super výpočty pro Kateřiny...ale pro mě nudný děj...nic se nedělo..

Ady2
16.06.2016 3 z 5

Kniha dobrá, ale konec jsem čekala lepší.

77michaela77
14.06.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila více, než Papírová města. Příběhově poměrně plochá, postavy rozvedeny do větších "detailů", a ta matematika? Nesnáším jí a nechápu jí :) Ale to propracování vzorců v knize? Minimálně zajímavé.

Juki-RoseMary
03.06.2016 4 z 5

Prý nejhorší kniha od Greena...
Mě se celkem líbila, přečtená za jedno odpoledne, sice tam nebylo tolik vtipných věcí, ale dalo se to přežít. Hodně lidí si stěžovalo na zkratky, poznámky pod čarou nebo nepřehlednost (články o Kateřinách), mě to nějak neiritovalo, považuji se za pozorného čtenáře a zkratky mi nedělaly problém :D Zachytila jsem tam spoustu myšlenek, i hlubokých, nemohu říci, že mě kniha nebavila, i přes to že děj nebyl tolik nabytý. Prostě odpočinkové čtení bez zbytečné dramatizace.

Není to na plný počet, ale Green je Green :)

claudiecarmen
29.05.2016 5 z 5

Bohužel sem ji nedočetla. Ale to bude můj problém. Psaná je dobře, já jsem na ni proste moc stará. Ale jednou ji určitě dočtu.-)

bookwoman
24.05.2016 4 z 5

Takové kniha měla sice pěkný děj,ale rozhodně ne takový jako u knížky Hvězdy nám nepřály.Libily se mi které dělal Colin a jeho grafy vztahů... Nelíbily se mi zkratky jako MTD, MCŽT a TDC protože jsem si je musela dohledávat,ale to už je maličkost.Této knize dávam 4 hvezdičky,protože nějaký děj měla,ale čekala jsem od této knihy víc.

M.C
21.05.2016 2 z 5

Jakožto holky,která totálně zbožňuje všechny jeho knihy jsem musela sáhnout i po této.Bohužel musím říct, že mě vůbec neoslovila. Zdálo se mi, jakoby byla celá jen o tom, proč se s ním rozešli všechny Kateřiny...
Nemělo to obvyklou jiskru a zajímavou myšlenku, kterou autor svým knihám dával.
Za mně rozhodně nejslabší kniha od Greena. :)

rarášek
19.05.2016 3 z 5

No, myslela jsem si, že Papírová města jsou nejslabší, ale ono to dokáže dojít i dál. Musím říct, že Hassan, Lindsey a Colin byli v pohodě. Rozhodně ten příběh o všech Kateřinách byl skvělý. Humor taky tak moc nechyběl a asi polovina poznámek pod čarou byla opravdu zajímavá. Ale místy to bylo určitě taky nudné, rozhodně mě neohromovali poznámky o matematice a doplněné grafy, matika není můj nejoblíbenější předmět. Tu doplňkovou kapitolu jsem vůbec přeskočila. Neříkám, že to bylo špatný, ale taky neříkám, že je to dobrý. Prostě takový průměr. :)

SeverusSnape
16.05.2016 3 z 5

Slabota na to jak Green píše.Pokud nejste fyzik,matematik,astrofyzik nebo Vás to alspoň nebaví.Tak si moc nepočtete :D
Jelikož příběh je takřka o ničem

ttpnkov
14.05.2016 3 z 5

"Coline Singletone, ty sebestřednej pitomče!"

Tahle věta se mi z hlavy dostala zhruba teprve v poslední desítce stránek. Všechna ta sebelítost a pokusy o vyřešení toho, jak a proč se s ním všechny ty Kateřiny rozešly, byla jednoduše otravná ("jednoduše" v rámci možností.. ta matika, a grafy z ní vycházející, mi jen motaly hlavu). Nejlepší na celém příběhu byl Hassan, který mi dával naději na to, že se třeba ten ukňukánek uklidní, ale ono prakticky nic. A Lindsey s Hollis také působily vcelku příjemně.

Když ale zavřu oči nad tou sebestřednou vlastností hlavního hrdiny, knížka byla příjemně oddechová, bez nějakých větších katastrof a celkově mě nějakým svým způsobem zahřála u srdíčka. Možná je to tou předvídatelností nebo věkem, ale asi bych jí více ocenila o pár let dříve.

misssicccka
06.05.2016 3 z 5

ja myslim, ze jsme se pres Papirova mesta a Hledani Aljasky vratili co nejblize realite, i kdyz greenovske divnosti (snurky od tamponu, arcivevoda atd.) a u nej obvykle neobvykle divne postavy nam zustaly.Vic nez o Katerinach je to o kamostvi teoremem posedleho blazna a jeho arabskeho kamarada (to me trosku stve, mam dojem, ze Green vykrada Olssena, ale to je muj velmi subjektivni pohled na vec). Napad pouzit matematiku super, poznamky pod carou a dodatek byly pro mne to nejlepsi z knihy a tak nejak od lovu kancu to zacalo skripat. Je to proste odpocinkova literatura, i kdyz puvodne s hlubokou myslenkou.

ladybook
02.05.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Příběh byl skvělý, ale nejvíc se mi líbily zápisky pod čarou.

spencer
24.04.2016 3 z 5

Johna Greena mám moc ráda, ale tahle kniha mi od něj přišla nejslabší. Colin mě nijak nezaujal, přišel mi nesympatický. Knihu jsem dočetla do konce jen abych věděla, jak příběh skončí.

smoldo56
23.04.2016 1 z 5

Green je pre mňa svätý. Každú jeho knihu musím mať. Ale toto som, žiaľ, vzdal v štvrtine. Hrozná nuda. Úplne o ničom. A vôbec nie vtipné.

Claryáš
19.04.2016 5 z 5

Ikdyž tato kniha hodně lidí zklamala, pro mě je to "greenovka", kterou po řadě otevřených a smutných konců dočítám s úsměvem na rtech. Konec vnímám jako dvojité vítězství hlavního hrdiny a jako bonus jsem se u knihy hodně nasmála. Navíc jsem předpokládala vyvrcholení jako přes kopírák, a proto jsem byla Kateřinami příjemně překvapená. Za mě plný počet bodů.