Příčina smrti

Příčina smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18827/bmid_kay-scarpetta-pricin-18827.jpg 4 122 18

Kay Scarpettová série

Beznadějné vyšetřování nabude intenzity v okamžiku, kdy je podobným způsobem zavražděna dcera známé političky se svým přítelem. Stopy pachatele vedou do okolí přísně utajované a střežené výcvikové základny federálních agentů a možné souvislosti s FBI vyšetřování policie ještě znesnadňují. Proto se hrdinka pouští i přes důrazné varování do pátrání na vlastní pěst. ... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

All That Remains , 1994

Mája777
23.09.2022 4 z 5

Tento díl mi dal zabrat. První polovina se docela vlekla, trochu moc zákulisních intrik. Zato ta druhá půlka byl fičák. Ale souhlasím s ostatními čtenáři - pachatel, kde se vzal, tu se vzal. A motiv, kdo ví? I přesto si přečtu další. Přece jenom se to dá :).
(23. 9. 22 - 22 144 - 49)

TeaPeter
30.12.2021 4 z 5

Výborná detektivka. Jen škoda, že se pachatel objevil tak nějak odnikud a o jeho motivech jsme se nedozvěděli vůbec nic.

bigben
08.06.2021 4 z 5

Za mě opět výborná oddychová detektivka, vrah odhalen až na konci...ještěže jich mám tolik před sebou.-)

ivzu77
06.02.2021 4 z 5

Na doporučení jsem začala číst sérii soudní patoložka Kay Scarpettové. Třetí díl, třetí zajímavá detektivka. Čtivé, někdy k pousmání nad vývojem technologií, ale patří to k tomu. Ne vždy se vědělo, že budou mobily, GPS a PC - telefonní automaty a papírové mapy mají přece něco do sebe.

mariva
30.01.2021 4 z 5

Docela dobrá detektivka, zpočátku jsem se sice trochu ztrácela v množství jmen, ale nakonec to bylo napínavé čtení.

georginaa
07.11.2020 5 z 5

Ke Kay se dostanou případy vražd milenců. Bohužel je vše opředené tajemstvím a někdo nechce aby se v tom více šťourala. Kay to bohužel nedá spát a pouští se do vlastního vyšetřování. Pěkná napínavá detektivka.

petraj30
28.10.2020

Tak ani tato kniha mne nijak nezaujala. Ale podle anotace jsme si říkala, že to bude hodně zajímavý případ. Byl by, ale asi z pera jiného spisovatele. Je mi to hrozně líto a nechci být hnusná, ale autorčin styl mi nevyhovuje. Podle mě to píše strašně nudně a nezajímavě, i to rádoby napětí na mě nefunguje.
Hlavní postavy mi nejsou nesympatické, ale líbí se mi, že tam vystupují i postavy z minulých dílů, které pracovaly a nějakým způsobem se podílely na vyšetřování minulých vražd, nicméně ten konec.....
Vlastně si myslím, že je to dobrá série, ale ne pro mě. Bohužel půjdu proti proudu a další knihy si raději ani nepřečtu. A tuto knihu taky nebudu hodnotit, protože ani nevím jak. Stejně jsem strašně přeskakovala a četla vyloženě proto, abych to už honem honem dočetla. Sice ten konec byl hodně překvapivý, ale to stejně nedokázal zachránit.

kapr
30.06.2020 4 z 5

Vydání z roku 2011. Hodnotím 4,49, tedy 4. Brilantní detektivka opět z pohledu hlavní soudní lékařky, byť tentokrát poněkud morbidnější nežli obvykle. Vyšetřování probíhá ve vlnách, každé další odhalení vám znovu pořádně zamotá hlavu a vyvrcholení příběhu vás přinejmenším překvapí. Kniha vás poučí o tom, že i u osob na první pohled veskrze důvěryhodných a sympatických, (tady určitě poněkud přeháním,) není od věci dvakrát zvážit každý vstřícný krok. Ve stručnosti: oblíbená autorka a asi to nejlepší co jsem od ní kdy četl. Pamatuji si ale i jiný autorčin titul, který mne kdysi zklamal. Přesto mohu její detektivky jedině doporučit.
Obvykle, až na vzácné výjimky v jejích detektivkách nepřevažuje zbytečné (nadbytečné) násilí, mafie, ani drogy, byť v dnešním světě je asi velice těžké se těmto tématům ubránit.

čef
21.01.2019 5 z 5

Příběh z počátku kariéry hlavní hrdinky, kdy Lucy ještě chodila do školy a s počítači příliš nekamarádila - taky byl teprve rok 1994, tedy pravěk počítačů, že. Zdá se, že počáteční díly této předlouhé série nebyly ještě přeplněny holčičími problémy jako ty pozdější. Takže i v tomto raném díle je větší soustředění na odhalení sériového vraha než na to kdo, s kým, jak a co si uděláme k večeři. Proto je jistě tato kniha pro mne zajímavější a napínavější než naposled čtené Naleziště z doby o více než 20 let pozdější. Hodnotím jako jeden z nejlepších z řady.

Iva B.
02.12.2018 4 z 5

Jsem sice zatím na začátku, ale tahle série mě baví.. Taková spíše detektivka pro ženy, čtivá. Já jsem spokojená.

moudivlacek
18.02.2018 4 z 5

Velmi zajímavý díl tohoto tématu, hodně dlouho jsem opravdu byla přesvědčená, že vrah musí být buď z FBI či CIA, závěr mě opravdu dostal.
Tentokrát tu byla dobrá spolupráce Kay a detektiva Marina, dlouho jsem ze špinavostí podezřívala Bentona, ale ten neměl na výběr.
Politika by se opravdu neměla nikdy míchat do vyšetřování vražd, o dotěrných reportérech ani nemluvě. Někdy udělají víc škody, jak užitku.

marek1278
26.09.2017 4 z 5

Další případ patoložky Kay byl čtivý a napínavý až do překvapivého závěru, těším se na další díly

Radous
06.01.2017 4 z 5

Musím říct, že třetí díl mi přišel dějově nejzajímavější, nicméně rozřešení případu na základě (silně nepravděpodobného) štěstí mi přijde pro detektivku poněkud divné. Zároveň se mi zdá, že se do knihy - hodnotím třetí román v řadě - vkrádá o něco víc té romantiky a Boha, než bych si představoval. Nicméně se jedná o Ameriku, americkou spisovatelku a hlavní postavou románů je žena. Dá se to tedy pochopit. A na na kvalitu čtiva to také zásadní vliv nemá. Jsem zvědavý, jaký budu mít dojem, až budu o další tři díly dál.

renefer
22.12.2016 3 z 5

Napínavé až do konce, ale přece jen už jsme trochu dál...

Joyce24
18.08.2016 4 z 5

Další z výborných příběhů patoložky Kay Scarpettové opět nezklamal. Velmi napínavý příběh
s nečekaným rozuzlením.

mechulka
11.01.2014 5 z 5

Opět jsem nebyla zklamaná, skvělá kniha.

Val
10.04.2013 5 z 5

Moje první od této autorky a rozhodně ani zdaleka poslední. Než jsem se začetla, tak jsem chviličku váhala, páč prostředí pitevny, kde se spousta děje odehrává mě lehce odrazovalo, nicméně jsem vytrvala a jsem tomu moc ráda.

Sharah
28.02.2013 5 z 5

Patricia nezklame. Opět dobře napsaná kniha. Doporučuji všem, kdo rád čte detektivky :-)))

Patricia Cornwell
americká, 1956