Příchod bohů

Příchod bohů
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13016/bmid_prichod-bohu-tQJ-13016.jpg 3 27 27

Devět povídek. Vědeckofantastické povídky, jejichž hrdiny jsou osádky budoucích kosmických korábů, objevujících nové planety a pronikajicích přes veškerá nebezpečí stále hlouběji do vesmíru. Závěrem je připojeno vyprávění, jak se z odvěké touhy člověka vytvořit umělého člověka-robota zrodily nejrůznější mechanismy a automaty od nejjednodušších až ke složitým počítacím a myslícím strojům našich dnů.... celý text

Přidat komentář

misickabl
15.12.2023 1 z 5

Precteno kvuli splneni vyzvy, ale byl to porod.

soupik2012
29.03.2022 3 z 5

Ze všech povídek je Příchod bohů tou nejpovedenější a tak je veliká škoda, že je v této knize pouze začátek tohoto příběhu a není kompletní tak jak ho známe z časopisu ABC. Ostatní povídky jsou výrazně slabší. Nejvíc mi vadilo, že jsou poplatné své době. Příště si raději zopakuji velice vydařený komix z ABC. Audiokniha se povedla a načetl jí pan Ivan Řezáč.


arcs
24.02.2022

Dnes už je to myslím pasé. Nostalgie za komixem s Malým bohem z Ábíčka, jinak tak jednoduchoučké asi jako budovatelské nadšení té doby.

Kochy84
02.02.2020 4 z 5

Tuhle knížku jsem jako desetiletý kluk miloval. Stejně jako já zestárla a i když dneska vidím,jak naivní a padesatkove to místy je, vždycky pro ní budu mít slabost.
Je tedy pravda, že tu asi není nic, co bychom nečetli od jiných dříve. Celý Příchod bohů je variací na 2001 vesmírnou Odysseu - posouvání primitivní civilizace na vyšší úroveň. Z kovbojky o prvním stádu na Marsu na mě trochu dýchla Bradburyho Marťanská kronika a z povídky o hledání příčiny robotovy sebevraždy zase Asimov. Nevadí mi to ale víc, než když slyším Schelingera zpívat Šípkovou Růženku. Koneckonců,jsou to sebrané povídky z Ábíčka, desetiletý kluk ve mně je nadšený!

uhoř49
06.12.2018

Dostal jsem se nazpět o několik desítek let zpět,když jme hltali komiksy z ABC.....

pajonek
30.11.-0001

.........tak tuhle knížku jsem v šestašedesátém roce miloval.....a když začalo ábíčko "chrlit" komiksy četl jsem je už jako -cetiletý /dodnes je mám z ABC všechny uložené.........