Příběhy rytířů kulatého stolu / Histoires des chevaliers de la Table ronde

Příběhy rytířů kulatého stolu / Histoires des chevaliers de la Table ronde https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265547/mid_pribehy-rytiru-kulateho-stolu-histo-0vW-265547.jpg 4 1 1

V dvojjazyčné knize najdete zjednodušené verze románů od francouzského středověkého básníka a trubadúra Chrétiena de Troyes. První z nich, Lancelot aneb Rytíř s károu, vypráví o lásce nejznámějšího rytíře Artušova dvoru, Lancelota, k manželce samotného krále, Ginevře. Co zvítězí v tomto souboji: oddanost svému králi, či vášeň k překrásné dámě? K tématu lásky se autor obrací i v dalším románu, Yvain aneb Rytíř se Lvem, tentokrát se ale jedná o lásku manželskou. Aby si ji rytíř zasloužil, musí odolat mnoha překážkám a projít skrze velká utrpení. Dvojjazyčná kniha pro mírně pokročilé.... celý text

Literatura světová Učebnice a slovníky
Vydáno: , Edika

Histoires des chevaliers de la Table ronde , 2015

RemiBlack
29.08.2019 4 z 5

2019/38
Upřímně, nevím, jak tuhle knížku ohodnotit. Pokud se chcete přiučit francouzštině, pak můžu doporučit.
Ale vzhledem k tomu, že text je zrcadlový, mám velkou výtku. Překlad je jenom volný, takže bez překladače to není nic extra. A samotná čeština je vyloženě otřesná (nejenže jsou tam chyby, ale ten text zní hrozně divně).
Pro *pouze* vzdělávací účely, ano. Pro četbu, ne.

Chrétien De Troyes
francouzská, 1135 - 1190
1967  80%Cligés
2015  80%Příběhy rytířů kulatého stolu / Histoires des chevaliers de la Table ronde