Každý má svůj Everest

V knize Každý má svůj Everest si přečtete lidsky dojemné příběhy jsou prodchnuty křesťanskou láskou, vírou v Boha a v moudrost jeho konání. Čtvrté vydání.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171775/kazdy-ma-svuj-everest-171775.jpg 4.820

Příběhy o hledání 1.

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno, Křesťanský život

Kniha Každý má svůj Everest

Marylaa

Na této knize mi vadí dvě věci: jistá stereoptypnost postav - správný chlap nosí vousy, zaporácký je hladce oholen (nechci spojlerovat, ale tak to na mně působí, hlavně v příbězích rodiny Hornových). Sice se to při pohledu na fotku autora stává pochopitelným, ale... Ale možná právě naopak, by se od toho autoři mohli oprostit. Přesto je to čtivé a kniha se mi líbí, nebýt té druhé věci a to předmluvy, kde je Pavel Dolejší srovnáván s Kristínou Royovou. Podle mě je to srovnáváni nesrovnatelného, Royová psala v jiné době a jinak. Ale když mám srovnávat, tak psala, podle mě, lépe. Doufám, že pokud tato kniha ještě někdy vyjde, tak už bez předmluvy.

andrea7459
04.08.2019

Čtivé, smutné, veselé, velmi mě kniha bavila, jako vše od těchto autorů.

hrebmi
29.01.2017

Kniha povídek o hledání Boha. Jsou to takové pohádky pro dospělé. Atraktivní, emotivní, s magickou přitažlivou silou. Vozil jsem knihu na cesty vlakem z práce a vždy jsem se odpoledne těšil, až ji budu moci otevřít a přečíst si další pasáž. Často se mi draly do očí slzy. Jako pomoc při hledání toho, kdo je nad námi, to také funguje - rozhodně víc, než většina kázání v kostele. Čistě z literárního hlediska jde ovšem o prózu průměrnou a náměty jsou samé klišé - hemží se to tam zázračně zachráněnými dětmi ve vánici a padajícími horolezci.
Přestože autoři netlačí nijak zvlášť na víru, povinná křesťanská agenda z knihy prosakuje - odmítání interrupce (ovšem na příbězích s dobrým koncem, takže z pozitivního náhledu a s citlivým pochopením), obraceči na pravou víru, proti nimž stojí militantní neznabozi, kteří se po zlomových situacích stávají praktikujícími křesťany.
Přes to všechno kniha na člověka funguje a určitě se budu pídit po dalším dílu, abych sledoval osudy rodiny Hornových. Nejsem ovšem příliš rád manipulován, a tak paradoxně u mne by účinek byl o to větší, čím méně přímá by byla propagační linka náboženství.

Esti
11.04.2016

Nečetla jsem celé, ale první příběh rodiny Hornových, pokračující i v dalším díle, je jedním z nejkrásnějších příběhů, jaké jsem kdy četla... Neskutečně povzbuzující i přes slzy v očích...

Selendra
02.12.2014

Byly tam vážně krásné a dojemné příběhy hledajících lidí. Ještě více jsem se usvědčila v Boží lásce k nám :) Doporučuji!

rados
17.10.2013

nádherné povídky ukazují na autorův hluboký a lidský vztah k Bohu-nic vyumělkovaného, žádné dogmata či ceremonie...
jen jednoduchá a čistá víra ve všemohoucího a milujícího Boha :-)

Bible Svatá
Bible Svatá