Medvedík Paddington

Medvedík Paddington https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230228/mid_medvedik-paddington-230228.jpg 4 97 32

Medvedík Paddington z Čiernočierneho Peru patrí k tým medveďom, ktorým sa vždy čosi prihodí. Po dlhej ceste si v rušnom Londýne nájde novú rodinu Brownovcov a život všetkých sa razom zmení. Keď je totiž Paddington nablízku, aj tie najobyčajnejšie veci sa stanú veľkým dobrodružstvom. Úsmevné príhody neskúseného medvedíka od oceňovaného autora Michaela Bonda.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

A Bear Called Paddington , 1958

Sorrow
13.12.2016 5 z 5

"Anglický krteček" - opravdu krásný a výstižný příměr. Roztomilý, veselý příběh malého medvěda, který zvrtá, co může s noblesou sobě vlastní. Poslouchala jsem v audio verzi namluvenou Tomášem Juřičkou, kterého znám osobně, takže to pro mě mělo o to větší kouzlo. Doporučuji ♥

hannah2000
17.03.2016 5 z 5

U téhle knížky mě zaujala anotace, že "Paddington je pro anglické děti něco jako pro české Krteček". Takže jsem ze zvědavosti zkoukla film a pak přečetla knížku. A musím říct, že knížka, která obsahuje příběhy nemotorného medvídka, je velice milá. Ze všech příběhů sálá nadšení, medvídek se pouští do všeho možného a nikdy se nenechá odradit neúspěchy. V dnešním světě, kdy se nějak vytrácí laskavost, je to dle mého názoru velmi příjemně a mile podaný vzor pro malé děti. Takže si tuhle knížku zařadím mezi pohádky, které budu číst vnoučatům. Myslím, že si zaslouží zařadit v knihovně právě vedle Krtečka a spol. ;-) Všem, co mají malé děti, vřele doporučuji a těm, co ještě žádné nemají nebo jim již odrostly jako mně, též. Při čtení se totiž přesunete do laskavého světa plného různých dobrodružství.

bibi.r
25.01.2016 5 z 5

Moc milý a vtipný příběh o příhodách jednoho medvídka :). Jediné co mě zarazilo, byl překlad jmen ve vydání, které jsem četla. Chvilku mi to přišlo zvláštní, ale docela brzy jsem si zvykla.

K přečtení knížky mě vlastně přivedl film (Paddington, 2014), který jsem viděla a který se mi taky opravdu moc líbil.

versatilka
02.01.2016

Krásna knižka pre deti, ktorá možno ešte viac pobaví dospelých. Počas čítania boli miesta, že som sa nemohla prestať smiať. A hlavne čítať túto knižku z pozície rodiča, ktorý má doma tiež svoje "medvede", je dokonalé.

kuky921
02.11.2015 5 z 5

Krásná knížka pro malé píďalky i pro dospělé. Velmi kouzelný příběh.

Liana
26.08.2015 4 z 5

Milé a pekné.

Mikik
09.03.2015 5 z 5

Krásný příběh, který oceníme i my dospěláci:-) A to kvůli laskavosti, vtipnosti a někdy i jednoduchosti běžných věcí.

zralok.av
18.02.2015 5 z 5

I když už nejsem tak úplně malé dítě, tak je přece jen krásné začíst se do dětské knížky. Tato knížka vás dokonale vtáhne do světa plného dětského snění (no řekněte mi jaké dítě by doma nechtělo mít úžasného malého medvídka z nejtemnějšího Peru) překypujícího humorem.
Rozhodně doporučuji a již teď se těším, až si přečtu další díl.

nerusa
27.05.2014 5 z 5

Paddington je vlastně takové čtyřleté dítě, svět je pro něj úžasný a plný zajímavých věcí, které je třeba vyzkoušet. Do všeho se vrhá po hlavě, a hlavně, myslí srdcem. Jo, jasně, že je to medvěd, ale v tom případě mám doma taky jednoho takového medvídka, vlastně medvědici :-)

miriama
22.11.2013 5 z 5

Krásné pohodové čtení o medvídkovi z nejtemnějšího Peru, kterého se ujala jedna rodina z Londýna. Kniha pohladí na duši.Věřím ,že kdyby medvídek opravdu žil, získal by si přízeň všech, tak jako v knize. Tohoto chlupáčka si nelze nezamilovat.

Kikušák
12.06.2012 5 z 5

Když jsem byla malá, tuhle knížku jsem zbožňovala. Ještě dneska si ji někdy ráda připomínám v paměti.

h.anuli.k
12.04.2012 3 z 5

Když jsem byla malá s radostí jsem tuto knížku, co jsem dostala k Vánocům, přečetla