Příběhy domů slavných i zapomenutých

kniha od:

Příběhy domů slavných i zapomenutých https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357432/mid_pribehy-domu-slavnych-i-zapomenutyc-zo7-357432.jpg 4.6 12

Autorka oblíbených titulů (např. Rada Vacátko a jeho hříšní lidé, Lásky za oponou) přichází po úspěchu dvou knih o domech slavných osobností s knihou třetí,v níž se čtenáři dozvědí další zajímavé informace o známých postavách českého kulturního života a o domech, v nichž žily a tvořily. Zjistíme, kam chodil Jan Werich za svou milenkou, kde žila krasobruslařka Hana Mašková, kde se zrodilo Pexeso, Irčin románek a jiné skvosty červené knihovny, kde bydleli Dana Medřická, Světla Svozilová, Petr Novák, Milena Dvorská, Judita Čeřovská, Milena Vostřáková, Leoš Suchařípa, dirigent Václav Tallich či kde Janu Třískovi vařila babička Chadimová.... celý text

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

kuky921
kuky921
13.12.2020 3 z 5

Je to první knížka od této autorky a očekávala jsem trochu více. Určitě je to vše zajímavé, ale na mě to působí jako supící rychlík, aby stihl, co nejvíce.... Více podobrností, ať už o stavbě nebo osobnosti by neškodilo.

maryzka
maryzka
27.07.2018 5 z 5

Autorka mě nezklamala, opět jsem si něco zajímavého přečetla, především jsem byla překvapena autorem cyklu ,, Irčina románku(dost dlouho sháním ucelené vydání, bohužel jsem vždycky četla brožované, kde vinou vyhozené půdni věci chyběli stránky). Jinak jsem byla překvapena osudem lidí, které jsem si připomněla ze soudobých časopisů. Jinak jsem ani nevěděla, že Leoš Suchořípa byl takový fešák, člověk už ho spíš znal jako staršího pána.


p.pavlina
p.pavlina
29.05.2018 5 z 5

Moc zajímavá kniha. I když jsem některé slavné lidi z knihy neznala, jejich příběhy a osudy byly velmi zajímavé. Určitě si seženu předchozí díly.