Slavné příběhy Čtyřlístku 1971–1974

Slavné příběhy Čtyřlístku 1971–1974 https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355513/mid_slavne-pribehy-ctyrlistku-3zw-355513.png 5 92 14

Norri
30.08.2023 4 z 5

Z dětství si pamatuji jen pár příběhů z této knihy. Některé jsou vtipné, některé jsou děsně naivní a u některých jsem si říkal, že dneska by se to snad už ve Čtyřlístku ani objevit nemohlo. Celkově je to ale nostalgie jako kráva. Šestá kniha se mi asi líbila o chlup více, ale i tak dám stejné hodnocení. Zcela neobjektivně a s respektem k věku. Vždyť ty příběhy jsou starší než ja

Criosphinxx
28.02.2023 3 z 5

Oproti prvnímu soubornému vydání jsou tu příběhy zajímavější, zábavnější a jde znát, že tu už začíná být i pan Němeček vykreslenější!

Sheryk Holmepes je skvělý! Takovou referenci jsem tu snad ani nečekal a já jen doufám, že tahle postava tam ještě v dalších dílech bude:)!

horalkaH
24.09.2022 5 z 5

Čtyřlístek je nejlepší kniha na světě. Opět asi po padesáté jsem přečetla další díl čtyřlístku.
Úžasné, úžasné, úžasné...

wooloong
24.08.2022 5 z 5

Neodolala jsem a půjčila si další soubor příběhů Čtyřlístku. I z tohoto souboru jsem znala jen část příběhů z dětství, některé pro mě byly úplnou novinkou. A je zajímavé, že ty známé příběhy (8 z 23) se mi líbily o poznání více než ty, co jsem neznala. Ale super byly všechny.

Booky84
13.08.2022 5 z 5

Další krásné příběhy skvělého Čtyřlístku. Taktéž pro mě byly všechny nové a moc hezké.

Isew
29.07.2022 5 z 5

V této knize už začínají Piňda, Fifinka, Bobík i Myšpulín vypadat tak, jak si je pamatuji z dětství. Formát knihy je oproti klasickému vydání větší a hůř se s ním manipuluje. Ale jinak. Jé, připadám si zase na deset a nechávám se unášet příběhy... Je to i svým způsobem výpověď doby. V příběhu Ukradený vynález vynalezne Myšpulín sprej, který rozpouští kovy. Když se zjistí, že to nebyl nejlepší nápad, tak se ho zbaví. A teď jak.... no, co byste asi tak řekli ... hodí ho do vody. No ano, hodí ho do vody. Teď už by to nikoho ani nenapadlo napsat (tedy doufám), natož namalovat. Tenkrát to bylo běžné chování. Ještě, že už je ta doba pryč.
Nejoblíbenější příběhy: Červený pradědeček, Bukanýři na Blaťáku, Muž přes palubu

pedroK
06.09.2021

aaaach...tohle tak mít!!!!

Lucissia
15.07.2021 5 z 5

Celkem dobrá alternativa za staré skvělé Čtyřlístky, které se dnes vyvažují zlatem. :-)

jirka9453
14.11.2019 5 z 5

Legenda pokračuje. Co více dodat.

jenda88
09.08.2019 5 z 5

super knížka

Disease
29.05.2018 4 z 5

Začátek Zlatého období Čtyřlístku. Kresba už se ustálila a je vidět, že Jaroslav Němeček má smysl pro komixovost. Příběhy už nejsou tak infantilní jako v prvních dvou ročnících a objevují se hojně nesmrtelné hlášky. Škoda, že je výbor ukončen uprostřed ročníku a není to dotažené až k Ďáblově stěně.

Varan.Nilsky
01.09.2017 5 z 5

Pravděpodobně nejlepší období Čtyřlístku

musa009
21.03.2016 5 z 5

Některé povídky si nepamatuji ale vzpomínám si trochu na ně.

valda
15.10.2012 5 z 5

Druhé pokračování souborného vydání příběhů Čtyřlístku. Oproti předchozímu dílu, už jsou příběhy plně barevné a kresba se skoro shoduje s aktuálními čísly. Příběhy jsou jen zatím kratší a jednodušší. Jinak pořád skvělá zábava nejen pro děti. Jako únik před tehdejší normalizací, určitě skvěle fungovalo. Bobík rulez.