Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia

Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369653/mid_pribehy-corsa-rosa-sto-rocniku-giro-tCF-369653.png 5 28 5

Kniha volně navazuje na Příběhy Staré dámy, které se zabývaly historií cyklistického závodu Tour de France. Tentokrát se zaměřujeme na druhý z tria slavných třítýdenních závodů – Giro d’Italia. Také ten každoročně přitahuje pozornost milionů fanoušků na celém světě a v roce 2017 završil i on první stovku svých ročníků. V posledních letech, s přibývajícími úspěchy českých cyklistů, se o Giru stále častěji hovoří také v Česku. V roce 2018 navíc bude závod mimořádně atraktivní i proto, že poprvé v historii odstartuje mimo evropské území – ve Starém městě v Jeruzalémě. Stejně jako Příběhy Staré dámy, jsou i Příběhy Corsa rosa vybaveny unikátními dobovými fotografiemi a bohatým statistickým přehledem.... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Prostor
více info...

Komentáře (5)

Komentáře 5 Recenze 1

Leona333
Leona333
07.01.2023 5 z 5

Mnozí z účastněných - závodících vám poví, že Corsa rosa - Giro d'Italia, není jen závod. Je to především emoce! Již od prvních vteřin, kdy se začne peloton hýbat, je to o emoci! O velké vůli jet, překonat své možnosti, posouvat své hranice dál a dál ve vysoké nadmořské výšce, stejně jako v neúprosném vedru..., kde se v jeho samotném závěru, může vyplnit ten ,,RŮŽOVÝ SEN..."
Jsem velice ráda, že se mi do rukou dostala tato úžasná kniha, která velice dobře popisuje a s fotografiemi umocňuje, tento věhlasný závod od jeho počátku, až po současnost.
Vzhledem k tomu, jak se závod jmenuje..., mi růžový přebal knihy a stránky, přijdou výstižné - důvtipné.

raccoon81
raccoon81
17.04.2022 5 z 5

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Tomáš Macek do ní tak trochu vstoupil, když se po knize o 100 ročnících Tour de France vrhl pro změnu na 100 ročníků Giro d'Italia, ale musím říct, že jsem moc rád, že se k tomu odhodlal. Styl knihy je stejný jako u té předchozí, opět můžeme sledovat vývoj jednoho legendárního závodu na pozadí dějin 20. (a začátku 21.) století, a i když se částečně setkáváme se stejnými jmény a hlavní události, které hýbaly světem, zůstávají stejné, navzdory leckterým podobnostem Itálie není Francie a Giro není Tour, což je z mého pohledu zatraceně dobrý důvod, proč si přečíst i tuhle publikaci. Jedinou výtku bych směřoval jako už téměř tradičně ke korektuře, na které se dala odvést trochu lepší práce, ale u knihy tohoto objemu a věcné kvality by tam těch překlepů muselo být výrazně víc, aby mi to zkazilo dojem.


arrek
arrek
10.12.2020 5 z 5

Stylově přečteno během sledování letošního Gira. Plno faktů a zajímavostí z historie závodu a jeho zákulisí, portréty jezdců, sportovních ředitelů i činovníků závodu. Doplněno o podrobnou výsledkovou část a vzpomínky českých účastníků. Příští rok se pustím do historie Tour de France a doufám, že autor napíše i knihu o Vueltě.

marabart
marabart
05.08.2019 5 z 5

Velkolepé dílo plné zajímavostí. Čte se jedním dechem.

PetruškaŠtoska
PetruškaŠtoska
25.05.2018 5 z 5

Stylová vazba - růžové stránky, plno fotografií, velmi poutavé čtení! Úžasné příběhy, skvěle vysvětleno to, co jsme v minulosti z televize a novin nemohli vědět....co nám až odkryl až čas.

Štítky knihy

sport cyklistika sportovci Giro ď Italia (cyklistika) doping cyklistické závody

Autorovy další knížky

Tomáš Macek
česká, 1968
2013  97%Příběhy Staré dámy
2018  99%Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia
2020  99%Příběhy biatlonového šílenství: Kronika zlatého věku 2012-2020
2015  100%Eddy Merckx
2016  60%Paříž-Roubaix

Kniha Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia je v

Právě čtených1x
Přečtených29x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených5x
Knihotéce25x
Chystám se číst12x
Chci si koupit8x
dalších seznamech1x