Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha volně navazuje na Příběhy Staré dámy, které se zabývaly historií cyklistického závodu Tour de France. Tentokrát se zaměřujeme na druhý z tria slavných třítýdenních závodů – Giro d’Italia. Také ten každoročně přitahuje pozornost milionů fanoušků na celém světě a v roce 2017 završil i on první stovku svých ročníků. V posledních letech, s přibývajícími úspěchy českých cyklistů, se o Giru stále častěji hovoří také v Česku. V roce 2018 navíc bude závod mimořádně atraktivní i proto, že poprvé v historii odstartuje mimo evropské území – ve Starém městě v Jeruzalémě. Stejně jako Příběhy Staré dámy, jsou i Příběhy Corsa rosa vybaveny unikátními dobovými fotografiemi a bohatým statistickým přehledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369653/pribehy-corsa-rosa-sto-rocniku-giro-tCF-369653.png 518
Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Prostor
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia

Přidat komentář
arrek
10.12.2020

Stylově přečteno během sledování letošního Gira. Plno faktů a zajímavostí z historie závodu a jeho zákulisí, portréty jezdců, sportovních ředitelů i činovníků závodu. Doplněno o podrobnou výsledkovou část a vzpomínky českých účastníků. Příští rok se pustím do historie Tour de France a doufám, že autor napíše i knihu o Vueltě.

marabart
05.08.2019

Velkolepé dílo plné zajímavostí. Čte se jedním dechem.


PetruškaŠtoska
25.05.2018

Stylová vazba - růžové stránky, plno fotografií, velmi poutavé čtení! Úžasné příběhy, skvěle vysvětleno to, co jsme v minulosti z televize a novin nemohli vědět....co nám až odkryl až čas.