Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha volně navazuje na Příběhy Staré dámy, které se zabývaly historií cyklistického závodu Tour de France. Tentokrát se zaměřujeme na druhý z tria slavných třítýdenních závodů – Giro d’Italia. Také ten každoročně přitahuje pozornost milionů fanoušků na celém světě a v roce 2017 završil i on první stovku svých ročníků. V posledních letech, s přibývajícími úspěchy českých cyklistů, se o Giru stále častěji hovoří také v Česku. V roce 2018 navíc bude závod mimořádně atraktivní i proto, že poprvé v historii odstartuje mimo evropské území – ve Starém městě v Jeruzalémě. Stejně jako Příběhy Staré dámy, jsou i Příběhy Corsa rosa vybaveny unikátními dobovými fotografiemi a bohatým statistickým přehledem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/369653/big_pribehy-corsa-rosa-sto-rocniku-giro-tCF-369653.png 520
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Příběhy Corsa rosa - Sto ročníků Giro d’Italia

raccoon81
17. dubna

Říká se, že dvakrát nevstoupíš do téže řeky. Tomáš Macek do ní tak trochu vstoupil, když se po knize o 100 ročnících Tour de France vrhl pro změnu na 100 ročníků Giro d'Italia, ale musím říct, že jsem moc rád, že se k tomu odhodlal. Styl knihy je stejný jako u té předchozí, opět můžeme sledovat vývoj jednoho legendárního závodu na pozadí dějin 20. (a začátku 21.) století, a i když se částečně setkáváme se stejnými jmény a hlavní události, které hýbaly světem, zůstávají stejné, navzdory leckterým podobnostem Itálie není Francie a Giro není Tour, což je z mého pohledu zatraceně dobrý důvod, proč si přečíst i tuhle publikaci. Jedinou výtku bych směřoval jako už téměř tradičně ke korektuře, na které se dala odvést trochu lepší práce, ale u knihy tohoto objemu a věcné kvality by tam těch překlepů muselo být výrazně víc, aby mi to zkazilo dojem.

arrek
10.12.2020

Stylově přečteno během sledování letošního Gira. Plno faktů a zajímavostí z historie závodu a jeho zákulisí, portréty jezdců, sportovních ředitelů i činovníků závodu. Doplněno o podrobnou výsledkovou část a vzpomínky českých účastníků. Příští rok se pustím do historie Tour de France a doufám, že autor napíše i knihu o Vueltě.


marabart
05.08.2019

Velkolepé dílo plné zajímavostí. Čte se jedním dechem.

PetruškaŠtoska
25.05.2018

Stylová vazba - růžové stránky, plno fotografií, velmi poutavé čtení! Úžasné příběhy, skvěle vysvětleno to, co jsme v minulosti z televize a novin nemohli vědět....co nám až odkryl až čas.