Příběhy chladného moře

Příběhy chladného moře https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155039/bmid_pribehy-chladneho-more-Aab-155039.jpg 4 7 2

Povídky významného polského spisovatele, mj. autora slavného románu Davídek Weiser. Kniha zavede čtenáře do okolí autorova rodného Gdaňsku, který je i nadále pro Huelleho hlavním zdrojem inspirace. Hrdinové povídek usilují o nalezení pravdy – jedni ji hledají v Knize proměn, jiní v knize sepsané univerzálním jazykem nebo v tom, co dřímá pod povrchem vzpomínek. Základ knihy tvoří povídky ze stejnojmenné sbírky, překladatel ve spolupráci s autorem ale výběr pro české vydání upravil a částečně doplnil o povídky z jiných, v češtině dosud nepublikovaných knih.... celý text

tonysojka
11.02.2024 5 z 5

Povídky jsou takové nostalgické, poetické perličky se špetkou magického realismu i humoru; jazykově vytříbené, příběhy z různých období polských dějin, jejichž tématy jsou například národnostní a náboženská nesnášenlivost;boj proti fašismu,uprchlická krize anebo odpor proti komunismu.

Tatianeta
30.06.2014 5 z 5

Objev z antikvariátu. Syrové čtení, tak jak mám ráda. Delší budování atmosféry, postav a pak buch, bác a povídka jak vyšitá. Za mě mistrně vyprávěné povídky. Díky za takové poklady.

povídky polská literatura výbor z díla Gdaňsk

Část díla

všech 10 částí díla