Příběh o Marobudovi a jeho říši

Autor seznamuje čtenáře se zajímavou a dosud téměř neprozkoumanou historií tzv. Marobudovy říše, která se rozprostírala na našem území. Marobud, tak neobvykle znělo jméno germánského krále z kmene Markomanům, udávajícího rytmus dějin střední Evropy na samém přelomu letopočtů, tj. v časné době římské. Pomocí údajů o dalších historických postavách starých Germánů a prostřednictvím událostí, které se odehrály na sever od Dunaje a na východ od Rýna se autor snaží vylíčit historii a kulturu germánských kmenů. Oporou jsou autorovy vlastní výsledky bádání, vycházející zejména ze zpracování významného žárového pohřebiště z doby římské na Pičhoře u Dobřichova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41066/pribeh-o-marobudovi-a-jeho-risi-NLW-41066.jpg 4.38
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Set Out

Kniha Příběh o Marobudovi a jeho říši

KejmlP
07.04.2017

Skvělá kniha o době, která u nás vůbec není známá. Vždyť kolik lidí ví, že před Sámovou říší už na našem území ležela Marobudova říše? Čtenář se dozví spoustu věcí o životě v dávném germánském království, o kontaktech našeho území s Římskou říší, i o tom, že chybělo možná jen několik dní, a a naše území by se také stalo její součástí. Doporučuji!

jarmik
28.04.2015

Tato kniha změnila můj pohled na české dějiny, osvětlila mi význam Marobuda. Celkově jde o skvělou knihu.

Jde o první díl historie českých Germánů: pokračování se nazývá Věk barbarů.

Článek na blogu: http://jarmik-pise.blogspot.cz/2008/02/pribeh-o-marobudovi-jeho-risi-eduard.html