Příběh Louise Braille

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Louis Braille jako malý chlapec oslepl a ve svých šestnácti letech pak vynalezl slepecké písmo. Jakob Streit vykresluje pohnutý životní příběh tohoto chlapce a muže, který je díky své srdečnosti, radosti ze života a rozhodnosti pro všechny kolem sebe darem. Nakonec se mu po vytrvalém úsilí podaří přinést ten největší sar pro všechny slepce světa - písmo, které mohou číst svýma rukama. Kniha oblíbeného autora literatury pro děti a mládež upoutá především mladé čtenáře. Svou atmosférou a detaily ze života Louise Braille si ale získala i srdce mnoha dospělých čtenářů. Vyšla již v řadě jazyků i jako autokniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124327/pribeh-louise-braille-124327.jpg 56
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Příběh Louise Braille

Přidat komentář
Makyyy
15.07.2019

Nádherná knížka.Krásně napsaná i přeložená.

Knihomolapka
11.06.2016

Kniha mi pomohla v náročném životním období a dodal mi sílu. A moc ráda ji čtu i teď, po pár letech a jsem uchvácena a dojatá. Je to nádherný příběh. Louise jsem si moc oblíbila, stejně jako další postavy. Příběh je skutečný a kouzelně a křehce napsaný.

J-F
13.08.2014

Kniha je určená pro dětské čtenáře, psána velmi dojemným způsobem, osloví i dospělého člověka. Knihu jsem přečetla na "jedno nadechnutí", nešlo ji odložit. Silný, pozitivně laděný příběh ... člověk by se měl naučit být vděčný za vše, co mu život přinese :)

kamibe
26.05.2012

Psáno dojímavým stylem, který připomíná knihu Edmonda de Amicis Srdce.
Louis je vnímavý chlapec s živým vystupováním. Bohatými větami s úctou oslovuje dospělé, je vděčný za vše, co kolem sebe vnímá. Nezapomíná děkovat za všechno, čeho se mu dostává.
Je to veskrze pozitivní kniha.

Doporučujeme

Černooká
Černooká
Renegáti
Renegáti
Deset tisíc nebí nad tebou
Deset tisíc nebí nad tebou
Koláčky a spiklenci
Koláčky a spiklenci