Příběh Louise Braille

Louis Braille jako malý chlapec oslepl a ve svých šestnácti letech pak vynalezl slepecké písmo. Jakob Streit vykresluje pohnutý životní příběh tohoto chlapce a muže, který je díky své srdečnosti, radosti ze života a rozhodnosti pro všechny kolem sebe darem. Nakonec se mu po vytrvalém úsilí podaří přinést ten největší sar pro všechny slepce světa - písmo, které mohou číst svýma rukama. Kniha oblíbeného autora literatury pro děti a mládež upoutá především mladé čtenáře. Svou atmosférou a detaily ze života Louise Braille si ale získala i srdce mnoha dospělých čtenářů. Vyšla již v řadě jazyků i jako autokniha....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124327/pribeh-louise-braille-124327.jpg 56
Pro děti a mládež
Vydáno

Kniha Příběh Louise Braille

Makyyy
15.07.2019

Nádherná knížka.Krásně napsaná i přeložená.

Knihomolapka
11.06.2016

Kniha mi pomohla v náročném životním období a dodal mi sílu. A moc ráda ji čtu i teď, po pár letech a jsem uchvácena a dojatá. Je to nádherný příběh. Louise jsem si moc oblíbila, stejně jako další postavy. Příběh je skutečný a kouzelně a křehce napsaný.

J-F
13.08.2014

Kniha je určená pro dětské čtenáře, psána velmi dojemným způsobem, osloví i dospělého člověka. Knihu jsem přečetla na "jedno nadechnutí", nešlo ji odložit. Silný, pozitivně laděný příběh ... člověk by se měl naučit být vděčný za vše, co mu život přinese :)

kamibe
26.05.2012

Psáno dojímavým stylem, který připomíná knihu Edmonda de Amicis Srdce.
Louis je vnímavý chlapec s živým vystupováním. Bohatými větami s úctou oslovuje dospělé, je vděčný za vše, co kolem sebe vnímá. Nezapomíná děkovat za všechno, čeho se mu dostává.
Je to veskrze pozitivní kniha.

Černooká
Černooká