Úsvit naděje

Úsvit naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400048/bmid_usvit-nadeje-3MA-400048.jpg 4 80 36

Gracelin cestuje se svými dvěma dětmi do San Francisca, aby vyhledala kapitána, který jí kdysi nabídl sňatek. Město se však vzpamatovává ze zlaté horečky a Gracelin se ocitá zcela sama a bez opory obklopena gangy, propuštěnými vojáky bez iluzí a zábran a profesionálními hráči. Aby uživila sebe i své děti, stává se kuchařkou u prominentního doktora – a dostává se přímo do centra intrik a vydírání. Grace se však nevzdává, pro své děti i nezvěstného bratra Seana je ochotna bojovat do posledního dechu – a nikdy se nevzdá naděje, že muž, který jí slíbil věčnou lásku, si najde svou cestu k ní. Epické vyvrcholení trilogie o Gracelin O´Malleyové – ryzí irské hrdince v nelehkých časech..... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Til Morning Light , 2005

EvikU.
24.04.2020 5 z 5

Dočteno. Četla se nádherně. Moc se mi líbila. Dala jsem sice nakonec 5☆, ale upřímně trochu mě tento díl zklamal.

SPOILER: Jen malinko, ale přece. Přišlo mi už moc jak úplně každý Grace miloval, všem pomohla, vše dobře dopadlo. Všechny hlavní hrdiny byli několikrát na pokraji smrti, ale vždy se z toho dostali. Ne jednou, ale několikrát. A pak jak všichni její přátelé a známý se sejdou nečekaně. Všichni se navzájem vezmou...A jak nechala autorka nejdřív syna Jacka jakoby pro Grace umřít se mi líbilo. Byl daleko, pošta zaostávala..Ale to, že do hry nechala znovu vstoupit Morgana už na mě bylo trochu moc zázraků na jednu knihu. No ale budiž to autorce odpuštěno. Nápad s hašteřivou zlou služebnou, která krade a intrikuje se mi moc líbilo.

Těším se co dalšího nám autorka napíše a dávám si ji do oblíbených.

TaLu
09.03.2020 4 z 5

Když ke mně doputoval třetí díl strhujícího příběhu života Gracelin, odložila jsem thriller a pustila se do dalšího čtení neuvěřitelného dobrodružství hlavní hrdinky a jejích blízkých. To samo o sobě už hodně vypovídá o tom, jak jsem se těšila na završení této ságy. Po prvním drsném díle, kde autorka popsala osudy lidí na pozadí hladomoru v Irsku následoval druhý díl, který zapůsobil jako dobrodružné vyprávění. Ve třetím díle čtenář vpluje spolu s hrdiny do klidnějších vod. A proč by si čtenář nemohl sednout v příjemně vytopené kuchyni, vychutnat si výborné irské jídlo a zaposlouchat se do vyprávění ? Už jako malé holce se mi líbily představy, jak dlouho by asi trvalo dozvědět se něco o svých nejbližších, pokud by existovaly jen dopisy na lodích. A kolik takových dopisů se nenávratně ztratilo. Líbilo se mi, jak moje představy autorka zpracovala. Výjimečně jsem vděčná za život v digitálním věku, kdy můžeme jedním stisknutím tlačítka zjistit, zda je rodina na druhém konci světa v pořádku. Každá doma má své problémy. Sága se doporučuje sama i krásnými obálkami. Osobně mě těší, že nečekaný zvrat jsem od prvního dílu tušila. Nižší hodnocení dávám jen proto, že předešlé díly byly lepší, tento se více podobal ženskému románu, ale štěstí k životu také patří, tak co.

mariva
21.02.2020 4 z 5

Dobrodružný příběh Grace se uzavřel dost překvapivým způsobem oproti tomu, co každý očekával po přečtení druhého dílu. Protože však autorka už od druhé kapitoly prozradila to podstatné, v závěru už o žádný nečekaný zvrat nešlo a celou dobu vše spělo k tomuto jedinému možnému konci. To hodně ubralo na napětí, ale i tak se knížka dobře četla a celá trilogie se mi líbila.

tereza94
10.01.2020 5 z 5

Skvělé završení celé série. Vůbec mi nevadil trošku přeslazený konec, celkem jsem čekala, že spisovatelka dovolí jednotlivým postavám i kousek štěstí. Zhruba od poloviny knihy jsem nemohla přestat číst a nucené pauzy v podobě odchodu do práce mě rozčilovaly.

eva-lupen
08.01.2020 3 z 5

Tenhle díl se mi líbil ze všech nejvíc. Zhruba ve 3/4 knihy jsem se od ní nemohla skoro odtrhnout, ale ten konec...ten to celé zabil. Jasně, čekala jsem happy-end, ale tohle bylo prostě až moc přeslazené.

cérka
27.12.2019 3 z 5

U této knihy, potažmo celé série, si nejsem jista ničím, ani svým hodnocení. Nápad dobrý, prostředí i doba super, ale uvěřitelnost osob a hlavně jejich životních osudů katastrofa. Příliš mnoho šťastných náhod a zmrtvýchvstání.
Pořád jsem čekala, že se autor "probere" a přidává na kvalitě a čtivosti. Čekala jsem marně :(.

orinka3
15.11.2019 2 z 5

Já naprosto souhlasím s hodnocením přede mnou. Tolik jsem se těšila. Ale i když budu hodně milosrdná, nemůžu přehlédnout to, že třetí díl vaří z dílů předešlých a stále se k nim vrací. Místy je to zbytečně upovídané a tak nějak se to málo posouvá. Překvapení s oživlým Morganem v souvislosti se vším ostatním až tak překvapivé není. Naprosto mi nesedí postava Seana. Jakoby za vlasy přitažená, nereálná. Stejně tak Abigail. Hopkinsová to stejné. Přílišná koncentrace špatnosti. Grace má znovu na výběr nápadníky, samozřejmě jednoho lepšího než druhého, ale v srdéčku chová velkou lásku k Morganovi. Do dočítání jsem se musela hodně nutit. Oproti předešlým dílům to musím vyhodnotit jako nepovedenou červenou knihovnu, kde je až příliš mnoho šťastných náhod a setkání.

Ludus75
21.09.2019 2 z 5

Po pravdě řečeno nevim, co si mám o této knize myslet, skoro jako by to napsal někdo jiný. Byla jsem zvědavá, jak se příběh vyvine a tak jsem si půjčila všechny 3 díly najednou a přečetla je během týdne. Poslední díl mi bohužel celkove nesedl, není to špatné a oceňuji, že vyústění celého příběhu bylo nepředvídatelné (na konci 2. dílu jsem pokračování tipovala úplně jinak), ale charaktery postav, jejich ideály a názory se totálně obrátily naruby... chápu, že hrdinové zažili spoustu rozčarování a to se podepsalo na jejich postojích a osobní statečnosti, ale najednou to přestalo být zajimave a přesvědčivé... V předchozích dílech se nám autorka snažila předat hlubší myšlenku, probudit v nás otázky, donutit nás přemýšlet o událostech, avšak poslední díl byl čistě románovým vyprávěním, uspěchaný, prehusteny informacemi, jak kdo dopadl a až zbytečně snazici se o happy endy na všech stranách.

raty
15.08.2019 4 z 5

Poslední díl trilogie o irské dívce Grace. Sledovala jsem s napětím její strastiplnou cestu a nový život v Americe. Kniha se mi velmi dobře četla, autorka je skvělá vypravěčka. Jednu hvězdičku ubírám za malou uvěřitelnost. Všechno, co potkalo hlavní hrdiny této trojdílné ságy, by nevydržel (promiňte to zlehčení) asi ani Chuck Norris .

alnahu
28.06.2019 5 z 5

Poslední díl o Gracelin ÓMalleyové z Irska,která žila v nelehké době.V tomto díle se vydá s dětmi do San Franciska,aby vyhledala kapitána Petera .Ale čeká ji zklamání kapitán,který jí slíbil manželství , je v tu dobu na moři hledat zlato.Ke všemu ji onemocní dcerka Mary Kate ,doktor který se o ni staral nabídl Gracelin místo kuchařky ve svém domě.A tak se rozvine děj co vše zde Gracelin prožívá a také příběh Abigail-sestry doktora.I tento díl se dobře četl.

Zunka616
23.06.2019

Skvělí doporučuji tu třetí jsem z hltla na jednu

zdehan
15.06.2019

Moc pěkné líbili se mi všechny tři díly a opravdu stojí za přečtení mužu jen doporučit.

sabca
04.06.2019 5 z 5

Tak jsem dočetla třetí díl této trilogie a je mi smutno, že už mě žádné pokračování nečeká. Seznámila jsem se s historii irského lidu. Gracelin byla sympatická hrdinka se kterou se nerada loučím. Doporučuji přečtení všech 3 dílů.

alexis818
20.05.2019 5 z 5

Krása.Líbila se mi celá trilogie.Těžko se mi s hrdiny a hlavně s hrdinkou loučilo.Ale konec dobrý,všechno dobré.

okeey
13.04.2019 5 z 5

Příběh Gracelin mě od prvního dílu chytil za srdce. Její odvaha, rozum, síla, láskyplnost a víra, je prostě neuvěřitelná. Příběh sleduje několik dějových linek jako u předchozích dílů, vyhovovalo mi to, jelikož pak lépe rozumím jeho celku. Tato série byla úžasná. Historický román, odehrávající se v 19. století na území Irska, Anglie, Kanady a USA, doprovázený dobovou politickou situací. Na konci knihy autorka píše trefnou větu, kterou zde nemohu vynechat: Je potřeba poznat svou minulost, abychom mohli porozumět budoucnosti. Rozhodně doporučuji, silný příběh o strastech života před téměř dvěma sty lety.

zuzana2599
10.04.2019 5 z 5

Nikdy se nesmí vzdávat člověk naděje, naděje umírá poslední. I Gracelin se nakonec splnilo nemožné a to po čem stále toužila se jí splnilo. Našla co hledala. Lásku i štěstí. Také tento třetí díl série o irské hrdince Gracelin se mi líbil a uzavřel tak osud této hrdinky. Čtení bylo silné a dojemné a já budu na Gracelin a její děti ještě dlouho vzpomínat !!

Ann Moore
americká, 1959