Přeludy

Přeludy https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 3 1 1

Palivo
22.09.2018 3 z 5

Dalsi kniha Honzy Koktala (Thomas the Impostor) a ja uz asi muzu s ledovym klidem rict, ze si mnoho nerozumime (a to je u surrealistu zridkakdy). I tentokrate je to tak poeticke, ze jsem mel alespon dvanactkrat chut skocit do studny. Nehlede na to, ze ackoliv jsem cetl strizlivy, mel jsem prvnich asi 200 problem zjistit, kdo je kdo, co se deje a proc jedou autem. Tedy podobne pocity, jake zazivam pri navratu z putyky domu.

Tomas Impostor je o manikovi, kterej se vydava za nekoho jinyho. Je valka, vsechno vsude boucha, vsichni jsou zraneni a tak. Mrzi me, ze autori vetsinou pomiji i dalsi hruzy valky a soustredi se pouze na tyto povrchni aspekty. Proc nikdo nezmini, ze se nehraje ligovej fotbal? Ze nikdo nema powerbanku nebo nabijecku na mobil v aute? A daji se vubec sehnat v supermarketu predem nakrajeny a oloupany jablka? Ne, toto ocividne nikoho nezajima. Ubohe.

Jelikoz je Tomas jelito, misto aby si uzival lasky od postavy cislo #26, rozhodne se, ze do valky stejne pujde, protoze tehdy jeste neexistoval Playstation, takze misto hrat Call of duty, ty ses call of duty. DRSNOTA.

Nechtel jsem spoilerovat, ale budu: prave jsem hodil knizku na stul a dopadla hrbetem nahoru, ale spadla z okraje stolu - kniha tedy nedopadne dobre! Toto si ostatne muzete vzdy vyzkouset v knihkupectvi s jakoukoliv knihou.

6/10

Jean Cocteau