Přej si opatrně

Přej si opatrně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444162/bmid_prej-si-opatrne-maN-444162.jpg 3 98 98

Co se stane, když má žena, která zbavuje lidi zbytečností a dělá jim doma pořádek, za manžela muže, který naopak věci ve velkém hromadí? Ne nadarmo praví staré rčení: Přej si opatrně… Emilyin manžel zaplnil svými „poklady“ sklep, půdu i garáž. Na jiné myšlenky ji naštěstí přivedou dvě nové klientky – postarší vdova, které po zesnulém muži zbylo skladiště, o jehož existenci neměla dosud ani ponětí, a mladá žena Quinn, která si kvůli manželovu zákazu nesmí domů nastěhovat svoje věci. Při první schůzce si Emily s Quinn nad sklenkou vína notují, oč by byl jejich život bez shánčlivých manželů snazší. Následující sled událostí vtáhne Emily do situace, která se zdá být nad její síly. Opravdu přijde kvůli jednomu přání o svobodu, manželství… nebo snad dokonce i o život?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Careful What You Wish For , 2019

kneslova
06.09.2020 4 z 5

Taková průměrná detektivka, odpočinková četba,

Kočička911
31.08.2020 3 z 5

Nenadchne ani neurazí.
Ze začátku mě to fakt nebavilo, ale nakonec docela dobrý

Ivuska.09
23.08.2020 4 z 5

Kniha měla pomalejší rozjezd, proto jsem ze začátku měla trochu obavy, zda má očekávání nebyla až příliš veliká. Ale pak děj nabral spád! Věřte, že nebudete vědět, kam autorka směřuje... Až postupem času odhadnete, co a jak vlastně bylo. Bavilo mě, že příběh byl trochu jiný než ostatní podobné, takže mně se líbil.

blonďatá.luc
07.08.2020 4 z 5

Kniha má poměrně pomalý rozjezd – z počátku jsem si říkala, zda obal nekecá a skutečně se jedná o thriller (připomínalo mi to spíše nějaký společenský román). Když se konečně spustil koloběh událostí, nabralo to úplně jiný směr. Hlavou se mi honilo jediné: co se to proboha děje? Nepodařilo se mi vcítit se do hlavní hrdinky, takže mi ani nevadila er-forma. Nenašla jsem si ani žádnou vazbu k ostatním postavám. Přesto mě konec knihy vážně zajímal, a tak jsem ji neodložila až do samého konce. Nepřišlo žádné velké odhalení, ze kterého bych se posadila na zadek, ale pořád knihu považuji za lehce nadprůměrný thriller – moc se mi totiž líbí ten nápad i to, jak to nakonec bylo všechno krásně zamotané.

mikika
13.07.2020 3 z 5

sympatické postavy, dobře propracované prostředí, to vše vyrovnává klasickou zápletku, vypůjčenou z Cizinců ve vlaku.

book_loverka_
11.07.2020 5 z 5

Tak tenhle thriller byl skvělý! Nevěděla jsem, co přesně od toho očekávat, protože anotace toho moc neprozradila. Bylo to hrozně čtivé a napínavé - přečetla jsem to nadvakrát. Kniha má trochu větší písmenka, takže se čte hodně rychle. Hlavní postavy byly realistické a četlo se to fakt dobře. Nejlepší je, jak to na konci do sebe všechno zapadlo a věci ze začátku začaly dávat smysl. Je to pečlivě promyšlené - podstatnou roli hraje každý detail. Nemám co kritizovat, rozhodně doporučuju!

Danago
03.07.2020 3 z 5

Emily je žena, která zbavuje lidi zbytečností a dělá jim doma pořádek. Nyní má dvě nové klientky . Jednou z nich je starší vdova, které po jejím muži zůstalo skladiště o kterém nic nevěděla a další je mladá žena Quinn, která si nesmí do manželova domu nastěhovat své věci z mládí.
Při první schůzce se Emily s Quinn trošku opijí a v alkoholovém opojení fantazírují o tom, jaké by to bylo žít bez svých manželů. Ale kdo si toto někdy aspoň na chvíli nepřeje , ale co kdyby se to vážně stalo??? Ne náhodou se říka : Dávej pozor ,co si přeješ, mohlo by se to splnit....
Emily se vzápětí dostává do situace, kdy může ztratit kvůli jednomu přání celý svůj dosavadní život.
Příběh je velmi originální. Téma úklidu již bylo vícekrát zpracováno jako motivační knihy, ale jako detektivka je to opravdu poprvé. Zápletka mě bavila přestože je děj tošku průhledný a na mě trochu pomalý . Přečteno za jeden večer.

Nikola_
28.06.2020 5 z 5

Začátek mi připadal docela nudný a chtěla jsem knihu odložit, ale jsem ráda, že jsem to neudělala...Konec to krásně vyrovnal :)

Pípasek
25.06.2020 5 z 5

Začne to vcelku nenápadně, ale s každou stránkou se potom dějí věci, vražda, intriky atd. Napínavé až do konce

MiskaMa
19.06.2020 5 z 5

Knížka byla čtivá, s napínavou zápletkou. Události nabraly rychlý spád a nutily mě v průběhu čtení zamýšlet se, kdo asi takový plán mohl vymyslet. Konec mi přišel rychle useknutý, ale dávám pět hvězdiček. Bavilo mě to.