Corrinové

Třetí díl kultovní ságy vypráví o pouštní planetě Arrakis, která se potýká s naprostým nedostatkem vody a disponuje jediným známým nalezištěm zvláštního koření, které má moc prodloužit lidský život a poskytnout člověku mimořádné psychické schopnosti.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29326/predehra-k-dune-corrinove-29326.jpg 4.386

Předehra k Duně (3.)

House Corrino (2001)

Romány, Sci-fi
Vydáno:, Baronet

PatSandor
06.02.2017

Propadl jsem Duně a celá série má speciální místo v knihovně.

hanak_v_exilu
15.01.2017

Brian Herbert nepodědil literární genialitu svého otce, to je nepochybné. A ještě jeden rozdíl tu je. Frank Herbert popisoval události světa Duny jako kdyby je viděl před sebou. Jeho hrdinové byli živoucí, myslící a cítící bytosti. Jednotlivé díly měly kolísavou kvalitu, ale nikdy se mi nestalo, že bych o tom zapochyboval. Tímto se předehry pochlubit nemůžou. Z textu čpí snaha naroubovat nově vymyšlený děj do dávno načrtnutého rámce. Některé pasáže působí jako vymyšlené pro větší efekt, z jiných čiší bezradnost a snaha napsat alespoň dalších pár stránek. Postavy občas jednají podivně, občas hloupě. A zhusta postrádají onu auru bytostí z daleké budoucnosti, promísenou s čímsi starobylým a věčným. Jako celek je trilogie mírným zklamáním, přesto se za ni původní hexalogie nemusí stydět.

Juryk
30.08.2015

Jelikož se jedná o trilogii, svůj komentář budu brát jako celek ke všem třem dílům. Spousta lidí Duny od Herberta mladšího a Andersona odsuzuje, jiná skupina tzv. skalních fanoušků či milovníků Sci-Fi zbožňuje. Pokud jde o můj názor, Předehry k Duně jsou úžasné knihy, které mě více než potěšily. Původní Dunu jsem poprvé četl když mi bylo 12 let, takže jsem si nejvíce vryl do paměti (a s příběhem Duny i spojil jako pevný základ) boj mezi rodem Atreidů a Harkonnenů. V této trilogii je pohled do dob, kdy byl ještě Léto Atreides mladý, kdy byl Vladimir Harkonnen ještě v nejlepší fyzické formě (a jeho plány a taktizování proti Atreidům v plném proudu), kdy se teprve narodila princezna Irulán, malý Feyd ještě cupital po kolenou jako batole a to celé za doprovodu hromady akčního děje, který chytne a jen tak nepustí. A přečíst si všechny tři předehry ihned po sobě bez pauzy, to je teprve atmosféra :)

Ládja
14.10.2013

Pro mě osobně asi nejlepší z celých Předeher. A určitě lepší než vložené příběhy mezi Dunu a Spasitele. I když je pravda, že pánové si vesmír občas trochu upravují a veškeré problémy mají jen menší měřítko...ale jako fanda dlouhých příběhů je Duna jednoznačně v popředí. A ty žluté obálky krásně svítí v knihovně...Jinak čtenář nemůže k této knize přicházet s tím, že se dozví něco ohromujícího, je to jen část a skutečná předehra k mnohem většímu dílu...

Ronin Roujin
17.09.2013

Výborné jako ostatní "prequelové" díly. Škoda jen, že kromě původní duny mají ty ostatní knihy v české podobě hnusné obálky.
Vím, že napsali ještě hromadu dílů, které jse odehrávají jak po Duně, tak ještě před touto "prequelovou trilogií" ale čtyři díly mi stačily.
Navíc je blbé, že díly tomu, že asi každý kdo tuto knihu četl, buď viděl nebo četl (případně obojí) originální Dunu, takže spousta pasáží, která by mohla být napínavá čtenář odzíve podobně jako divák seriálu, který ví, že hlavní hrdina musí dožít ještě tři díly této a celou novou řadu, takže určitě nějak z té prekérní situace vybruslí.

yerry
04.01.2012

Tento diel sa mi zdal spomedzi všetkých predohier asi najakčnejší. Dojem zámerného naťahovania deja pretrváva. Inak od druhej polovice knihy sa dej začína pekne zamotávať a tešil som sa na rozuzlenie. I keď viem, že autori boli limitovaní nadchádzajúcim dejom, ktorý sa už odvíja v pôvodnej Dune od Franka Herberta, z toho rozuzlenia som bol dosť rozčarovaný. Zaskočila ma aj úplná naivita Leta Atreida v úplnom závere. V tomto dieli to odniesol jeden "padouch", väčšina ich vsak zostala na svojich miestach Davam 4*.