Před pádem

Před pádem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409417/bmid_pred-padem-E87-409417.jpg 3 206 206

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Before the Fall , 2016

magnolia
28.12.2016 4 z 5

Dobré čtení - aby ne, když autor je podepsaný pod scénářem seriálů Fargo. Ale příběh si mne získával postupně, také jsem jej četla déle a několikrát se musela při čtení vracet, abych si připomněla předešlé. Ale to bylo způsobeno spíše předvánočním obdobím, nikoli příběhem. Co vás určitě chytne, je úvodní část a hlavní hrdina. Popisování osudů dalších postav a zákulisí, je tak trochu zdržování, které tam ale musí být. Měla jsem hroznou chuť přeskakovat a číst pouze to současné vyšetřování a odhalování. Byl to každovečerní boj s mojí nekázní a čím blíže byl závěr, tím více jsem si čtení užívala. Nad akčností trochu více převažuje psychologie, to mám ráda, takže doporučuji podobně zaměřeným čtenářům. Je to takový společenský thriller.

Liduka
16.12.2016 3 z 5

Po velice dobrém rozjezdu následovalo trochu zklamání. Kniha byla psaná sice atraktivním způsobem (každý z pasažerů tam měl vlastní kapitolu, kde bylo popsáno, co dělal před osudným letem), ale stejně mi to přišlo na hodně místech nezáživné a navíc jsem asi čekala lepší důvod toho, proč spadlo ono letadlo. Nějaký pořádný skandál, bombu, která by mě donutila sednout si na zadek, ale nic takového se nestalo. Za mě tři a půl hvězdičky.

Babouš
23.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih letošního roku, nesmí chybět v knihovně žádného fanouška napětí. Zpočátku je v příběhu hodně postav, ale po pár stránkách se do toho dostanete, nenechte se tím odradit, protože tahle kniha stojí za to!