Pražský (k)rok

Pražský (k)rok https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519844/bmid_prazsky-k-rok-7xI-519844.jpg 4 11 11

Nový poetický průvodce fotografky, spisovatelky a instagramové influencerky Kláry Hášové její milovanou Prahou Vám nabídne pohled na místa, která možná znáte, ovšem v nové perspektivě: prostřednictvím nádherných Klářiných záběrů a citlivých zamyšlení. S Klárou si můžete například poslechnout legendy o drbně Anně, magistru Kellym a zamilovaných holkách Toničce a Pepičce z Kampy. Objevíte s ní Nový Svět, kde se čas zastavil. Nasajete vůni kávy z tamní malé kavárničky a nechte se ohromit roubenkou U Raka, která stojí v samém srdci Prahy. Můžete též vystoupat na pražské věže a spočítat z výšky všechny mosty, které spojují pražské břehy. Ponořit se do Gorlice ve vyšehradských kasematech, kde se ukrývají originální sochy z Karlova mostu. Spočítat sluneční hodiny, které jsou rozesety po staroslavném vědeckém pracovišti v Klementinu a mnohé další. Užijte si své pražské dobrodružství!... celý text

Přidat komentář

Anor505
15.05.2024 4 z 5

Knížka obsahuje krásné fotky, milé povídání a parádní tipy na výlety. I když jsem v Praze už pár let a ledacos jsem za tu dobu prolezla, tak jsem tady stejně našla pár nápadů kam se ještě podívat.

Clumsy
05.01.2024

Perfektně odpočinková četba. Někoho mohou rušit emojis použitá v textu, na mě na druhou stranu působila hřejivým prosluněným dojmem. I díky nim z textu promlouvá osobnost autorky. Kniha je plná funfactů a velmi povedených fotografií, jako i podobně odpočinkový autorčin Instagram. Vhodné jako dárek pod stromeček pro každého sebemenšího nadšence téměř jakékoli věkové kategorie.


VeruHoráková
09.08.2023 4 z 5

Pro Pražáky, náplavu i turisty Pokud máte také tak rádi Prahu, žijete tady nebo se sem rádi vracíte, pak se vám Pražský (k)rok bude určitě líbit. Kniha je rozdělena do 52 kapitol a v každé kapitole se dozvíte zajímavosti o různých místech či památkách v Praze. Každá kapitola je doplněna nádhernými fotografiemi, u kterých se jen utvrdíte jak je ta Praha krásná a už jen při listování knihou budete mít chuť vyrazit prozkoumávat město.

Já v Praze žiji přes 5 let a osobně mám Prahu nejraději na podzim. Míň turistů, příjemné počasí a v těch podzimních barvách je Praha prostě kouzelná. Za mě ideálně vzít si knihu s sebou a jít se procházet městem

Autoři knihy