Pražské katastrofy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Ve své další knize nazvané Pražské katastrofy se známí pragensisté Eva a Josef Hrubešovi zabývají smutnými událostmi, které stověžaté město nad Vltavou postihlo v průběhu několika staletí. V mnoha kapitolách připomínají kupříkladu požár Národního divadla, zničující povodně v letech 1890 a 2002, havárie leteckých balónů na Zemské jubilejní výstavě v roce 1891, výbuch parního kotle a následné potopení parníku Františka Josefa I. v roce 1898, zničující požár velké barokní zbrojnice na Vyšehradě, zřícení domu Na Poříčí, známější tramvajové nehody, nálety spojeneckých letadel na Prahu na sklonku II. světové války, požár plynojemu v Michelské plynárně, havárii lanové dráhy a sesuv zeminy na Petříně a další. Některé katastrofy byly způsobeny přírodními živly, válečnými událostmi, selháním lidského faktoru a bohužel i úmyslně. Jednotlivá témata autoři zpracovali podle historických odkladů, které shromažďovali několik let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49667/prazske-katastrofy-Xta-49667.jpg 4.78
Žánr
Literatura naučná, Pragensie
Vydáno, Petrklíč
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pražské katastrofy

Přidat komentář
DraculasLady
27.09.2020

Při procházkách Prahou se budu na jistá místa dívat úplně jinýma očima. Jako hasiče a milovníka historie mě kniha naprosto uchvátila. Některé příběhy pro mě byly dokonce úplně nové. O to více mám teď nutkání seznámit s těmito příběhy i své blízké okolí. Z minulosti je třeba si brát ponaučení a to tato kniha ukazuje naprosto dokonale.

pismenkovyJoe
06.07.2019

Zajímavé čtení, například to o Maroldově panoramatu jsem vůbec nevěděl :)


katy238
06.06.2017

Praha z jiného pohledu. Výborně a jednoduše psaná kniha o tragických událostech pražských dějin. Pro každého milovníka historie, nejen té pražské.

kmenicka
30.08.2011

Kniha je jistě zajímavá a ukazuje pražskou historii z jiného pohledu. O některých uvedených případech jsem ani nevěděl.

Štítky

Praha katastrofy

Autoři knihy

Josef Hrubeš
česká, 1944
Eva Hrubešová
česká, 1947

Kniha Pražské katastrofy je v

Přečtených11x
Doporučených1x
Knihotéce10x
Chystám se číst2x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x