Prázdniny se šlehačkou: malá instruktorská čítanka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Inspirovat pro chvíle bezradnosti. Rukověť určená všem, kdo organizují a řídí akce s intenzivním redakčním režimem. Knížka pro prázdninové pedagogy. Čtení o tom, jak nevšedně, smysluplně, kolektivně a naplno vychutnávat volný čas.
Kniha je pomůckou k organizování netradičních prázdninových akcí pro mládež od 16 let.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94904/prazdniny-se-slehack-94904.jpg 4.96
Žánr
Literatura naučná, Sport
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Prázdniny se šlehačkou: malá instruktorská čítanka

Přidat komentář
SisaK
09.07.2018

Velmi pozoruhodná souhra návodů na různé hry a společenské zábavy a výborné ilustrace s trefnými citáty, ale i minimum z psychologie a pedagogiky. Mně se líbil tento citát: "Kolo je jediný prostředek, jak poznat obrysy krajiny, poněvadž se člověk musí zapotit do kopců a sjíždí z nich bez šlapání." Hemingway

qwill
17.01.2016

Petr Hora-Hořejš o knihovnách:

Kdyby autor těchto řádků nevěděl, jak je vlastně početné procento lidí, kteří nenavštívili jinou knihovnu než odbočku na obvodě, kdyby se častěji nesetkal s tím, že mnohým činí potíže vstoupit do neznámého prostředí, plného katalogů a nábožného ticha, kdyby se nedozvěděl, jak se dezorientovaní začátečníci cítí stísněně a mají dojem, že jsou tu za hlupáky, neměl by proč apelovat. Přátelé, nelekejte se, knihovna není úřad, jen tak vypadá! Vstupte a naučte se v tom chodit!
.......
Co vidíte v regálech, zdaleka není vše - knihovna má většinu fondů v depozitech. A půjčuje!
....
Důležité je mít dobré vztahy s knihovnicí (-cemi). Ale po delší praxi nabudete dojmu, že si snadněji a lépe poradíte spíš sami: trvá totiž dost dlouho, než druhému člověku vysvětlíte, o co vám jde a co přesně hledáte. Někdy to totiž ani přesně nevíte.


kamibe
09.06.2015

Z téhle knížky mohou čerpat nejen organizátoři volnočasových aktivit. Je výborná i pro jakékoliv učitele nebo vedoucí kroužků při Domech dětí a mládeže.
Hry zde uvedené jsou určené spíše pro dospělé, ale podle mého by se po určité úpravě daly použít i pro školní děti.
Knížka je prošpikována vtipnými Bartákovými ilustracemi a také případnými citáty nejrůznějších moudrých hlav. Cituji za všechny jeden: "Není nic podivnějšího, než když lidé uznávají poctivost ve hře, ale ne v práci." Ruskin

Doporučujeme

Jez a běhej
Jez a běhej